Borsada Gece Emir Verilir Mi?

22 Mayıs 2020 Cuma, 09:00
Borsada Gece Emir Verilir Mi 642x320 - Borsada Gece Emir Verilir Mi?

Borsa Kapalıyken Hisse Alınır Mı?

Borsada yatırımcılar kullanmış oldukları borsa alım- satım aracı üzerinden emir verebilirler. Her alım satım aracının ise kendine özel bir çalışma düzeni mevcuttur. Borsada emirler alım- satım yapacak olan kişi tarafından verilir. Ancak borsa dünyasında sadece alım- satım için yatırımcının vereceği emirler yeterli olmaz. Borsa yatırım aracıda yatırımcıdan aldığı emirleri borsaya ileterek yeni emirler vermiş olur.Pekala, Borsada gece emir verilir mi ? İşte bu soruyla ilgili detaylar..

 

Borsanın belirli açılış kapanış saatleri vardır. Borsanın kapanış saatinden sonra verilen emirler bir sonraki gün işleme geçmek üzere bekletilecektir. Bu durum akıllara ‘Borsada gece emir verilir mi ?’’ sorusunu getirmektedir. Gece emir verilmesi halinde işlemler borsanın açılacağı vakte ertelenecektir. Yani işlem görmesi için borsanın açılma zamanı esas alınır.

 

 

Borsada Gece Emir Verilir Mi?

 

 

Borsada emirlerin işleme girmesi için borsa emir giriş saatleri içerisinde olunması gerekir. Yani borsanın açılmış ve işlem yapılabilir hale gelmiş olması şarttır. Bu saatler dışında gece emir verildiğinde herhangi bir şekilde işlem gerçekleştirilemez. Örneğin alınan bir ürünün iade edilmesi gerektiğinde nasıl ki dükkanın açılış saati bekleniyorsa borsada gece emir verildiğinde de borsanın açılması beklenecektir. ‘’Borsa kapalıyken emir hisse alınır mı?’’ gibi sorularda da borsanın açılış saatleri esas alınmalıdır.

 

Bazı ticari yatırım araçları üzerinden sürekli yatırım yapılabildiğinden dolayı bu yatırım araçlarında geceleri de emir verilebilmektedir. Örneğin Forex gibi bir sistem 7/24 açık olmasından dolayı gece ve ya gündüz fark etmeksizin emir verilebilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Findeks Nedir? Findeks bireyin veya bir kurumun finansal…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz