6 Maddede Neden Konut Sigortası Yapılmalı

23 Mart 2019 Cumartesi, 13:50
Neden Konut Sigortası Yaptırmalısınız 642x320 - 6 Maddede Neden Konut Sigortası Yapılmalı

Neden Konut Sigortası Yaptırmalısınız?

Konut sigortasının ülkede zorunlu olmamasından kaynaklı olarak bireylerin bu konuda ihmalkar tavırları olası olumsuz durumlarda pek çok zararın meydana gelmesine neden olabiliyor. Konut sigortası yaptırmak beklenmedik olumsuz durumlara karşı hem evi hem de bireyi koruma altına almaya yardımcı oluyor. Bu nedenle sigorta yaptırmak için pek çok neden bulunuyor.

Yaptıracağınız konut sigortası ile hem evinizi hem eşyalarınızı hem de can güvenliğinizi sigorta altına alabilir, olası bir afet ve beklenmedik bir olay karşısında kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Üstelik banka veya sigorta şirketlerinin sizlere sunduğu en uygun fiyatlarla konut sigortası yaptırmanız mümkündür.

 

Konut Sigortası Yaptırmak İstemeniz İçin 6 Basit Neden

Konut Sigortası Sorgulama - 6 Maddede Neden Konut Sigortası Yapılmalı

Ülkemizde konut sigortası genel olarak kredi ile ev alan kişilere zorunlu olarak yapılsa da isteğinize bağlı olarak yaptıracağınız konut sigortası ile bazı avantajlar kazanabileceksiniz. Konut sigortası hakkında bilgi sunduktan sonra şimdi sizlere bu avantajlardan bahsedeceğiz.

 

Hırsızlara Karşı Güvenlik

Evde yokken ya da evin içerisindeyken eve girebilecek hırsız, değerli eşyaların, banka kartlarının, değer verilen diğer eşyaların yok olmasına neden olabiliyor. Konut sigortası yaptırarak bu gibi maddi zararların telafi edilebilmesi mümkün oluyor. Siz de konut sigorta poliçesi maddelerine hırsızlık teminatı ekleterek kendinizi hırsızlığa karşı koruyabilirsiniz.

 

Zorunlu Deprem Sigortası

Doğal afetlerden biri olan deprem esnasında, eve gelebilecek her hangi bir zararın karşılanmasına zorunlu deprem sigortası yardımcı oluyor. Sigorta yaptırılırken poliçede yazan tutarın sigorta şirketi tarafından karşılanması maddi kaybın önüne geçiyor.

 

Su Boruları

Ev içerisinde meydana gelebilecek maddi hasarlı sorunlardan bir tanesi su boruları olabiliyor. Evde bulunan doğalgaz, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi vb. borulardan bir tanesinin sızıntı yapması ya da patlaması sonucunda oluşabilecek olan hasarı konut sigortası karşılıyor. Sigorta şirketlerinin sizlere sunduğu en uygun konut sigortası fiyatları ile evinizi su boruları hasarlarına karşı koruma altına alabilirsiniz.

  Hangi Sigortalar Zorunludur?

 

Yangın

Konut sigortalarının hepsinde yer alan yangın teminatı standart bir yönetmelik olarak müşterilere sunuluyor. Doğal afetlerden biri olarak evde yangın çıkması durumunda maddi hasarı hem ev hem de kişisel eşyalar için sigorta şirketi karşılıyor. Evin her hangi bir yerinde meydana gelmiş olan hasar ya da eşyalarda meydana gelen hasarın konut sigortası kapsamı karşılığı müşteriye sunuluyor.

 

Tamirat

Konut sigortası yaptırmak, kırılan cam, elektrik ve su tesisatı, kapı kilidinin bozulması vb. her evde meydana gelen olumsuz durumlarda tamirat işlerine para verilmesinin önüne geçiyor. Servis ücreti ödemeye gerek kalmadan konut sigortası içerisinde yer alan hizmetten müşteriler yararlanabiliyorlar. Sigorta acentesinin aranarak sorunun bildirilmesi durumunda eve ücretsiz bir şekilde eleman gönderiliyor. Ücretsiz hizmetlerden faydalanıp faydalanamayacağınızı konut sigortası sorgulama yaparak kolayca öğrenebilirsiniz.

 

Konut sigortasının ek hizmeti olarak verilen bir diğer hizmet ise, ev dışındayken meydana gelebilecek gasp, hırsızlık gibi durumlardan kaçınmak. Bireylerin kendi şahısları adına da yaptırabilecekleri bu sigorta seçeneği ile can güvenliği koruma altına alınabiliyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Senetle Araba Almanın Yolları Zaman geçtikçe araç alımı…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz