Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcunuzu Kapatıyor!

08 Ocak 2019 Salı, 21:04
Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kapama Kredisi 616x320 - Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcunuzu Kapatıyor!

 

Ziraat Bankası

Kredi Kartı Borç Kapama Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası kredi kartı ödeme sorunu yaşayan kişilerin borcunu uzun vadeli krediler ile kapatıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu ve Ziraat Bankası tarafından açıklanan bilgiye göre; kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişilerin borcu uzun vadeli krediler ile kapatılacak. Böylece, ülkemizdeki kredi kartı borç sorunu düşük faiz ve uygun ödeme koşulları ile sorun olmaktan çıkacak. 60 aya kadar vadeli olarak tüketicilere sunulan bu imkan ile piyasa faizinin çok altında bir faiz ile kart borcunu tamamen ödeyebileceksiniz. Peki; kredi kartı taksitlendirme, kredi ile kredi kartı borcu ödeme işlemi nasıl olacak, şartları nelerdir? Şimdi kredi kartı borç yapılandırma kredisi ile ilgili detaylara bir bakalım.

 

Ziraat Bankası İle Kredi Kartı Borcunu Transfer Edin

 

Hem başka bankanın hem de kendi bankasının kredi kartı borç yapılandırmasına imkan veren Ziraat Bankası ile kredi kartı borcunuzu uygun faizle ödeyebilirsiniz.  60 aya kadar kullanabileceğiniz bu kredilerle kredi kartı borcu sorun olmaktan çıkıyor. Ülkemizde geçerli olan tüketici kredi faizleri 36 vadeye kadar sınırlı olsa da Ziraat Bankası nın bu imkanı ile 60 ay vadeli, aylık ödemeli şekilde kredi kullanmanız mümkündür. Ortalama tüketici kredisi faizinin aylık % 2.50 seviyelerinde olduğu ülkemizde, bu imkan ile kart borcunuzu aylık düşük taksitlerle rahatça ödeyebilirsiniz.  

 

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları - Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcunuzu Kapatıyor!

Ziraat Bankası nın kredi kartı sahibi tüm vatandaşlara sunduğu Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile kişilerin borçluluk yapısının dengelenmesi ve kişilerin finansal yapılarının güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Ziraat Bankası’nın Birleştiren İhtiyaç Kredisi faiz oranları ise 24 aya kadar aylık %1.10 ve 24 aydan uzun krediler içinse aylık %1.20 dir.

  Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Hesaplama

 

Kredi kartı borcunu ödemekte zorluk çeken kişilere özel sunulan bu imkan ile kredi kartı borcundan kurtulmanız mümkündür. Ziraat Bankası nın kredi kartı borçlularına sunduğu bu kredi ile kredi kartı borcunuzu tek çatı altında toplamanız mümkündür. Peki, kredi kartını yapılandırmak isteyen kişiler ne kadar faiz ödeyecekler?

 

Örnek olarak tüm bankalara 10 bin TL kredi kartı borcu olan bir kişi Ziraat Bankası ndan;

  • 24 aylık vadeli olarak aylık 489 TL taksitle kredi kullanırsa toplam 1.733 TL faiz
  • 60 aylık vadede aylık 250 TL taksit ile kredi kullanırsa toplamda 5.003 TL faiz

ödemesi yapacaktır.

 

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Şartları

 

Ziraat Bankası nın tüketicilere sunduğu ve adına Birleştiren İhtiyaç Kredisi verdiği bu kredinin bazı şartları bulunmaktadır. Sadece kredi kartı borcu olanlar için hazırlanan ihtiyaç kredisinin şartları şu şekildedir:

  • Sadece kredi kartı borcunuz ödenecektir. Bu krediyi sadece kredi kartı borcunu kapatmak için kullanabilirsiniz.
  • Bu krediye tüm kredi kartı borcunuz dahil edilebilmektedir.
  • Kullanılacak krediyi 60 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.
  • Kredi kartından kullandığınız nakit avanslar da buna dahildir.
  • Bu kredide kredi kartı kullanımı şarttır. İcra aşamasına gelmiş, bankaların takip hesaplarına düşmüş kredi kartı borçları Birleştiren İhtiyaç Kredisi ne dahil olmamaktadır.
  • Krediyi aylık eşit taksitlerle veya ertelemeli olarak kullanmanız mümkündür.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Ayı Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılmalı? Piyasa ve borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz