Ziraat Bankası Bankkart Başak Ayrıcalıkları

27 Haziran 2021 Pazar, 00:00
Ziraat Bankasi Bankkart Basak Basvuru 642x320 - Ziraat Bankası Bankkart Başak Ayrıcalıkları

Ziraat Bankası Bankkart Başak Nedir?

Banka kartı ve kredi kartı özelliklerinin bir arada bulunduğu Ziraat Bankası Bankkart Başak tarımsal üretim finansmanı dikkate alınarak oluşturulmuştur. Bu kart ile anlaşmalı olan üye işyerlerinden indirimli ve taksitli alışveriş yapılabilir, puan kazanılabilir.

 

Kartın ön kısmında kredi kartı, arka kısmında ise banka kartı bilgileri yer alır. ATM ya da POS ile işlem yapılacağında hangi kartın kullanılacağı başlangıçta belirlenmelidir. Tüm kartlar için 350 TL’ye kadar olan işlemler temassız olarak yapılabilir. Bunun için kartın temassız özelliğinin açık olması gerekir.

 

Bankkart başak banka kartı olarak tarımsal üretim faaliyetlerine özgü olarak verilen işletme kredilerinin ATM aracılığıyla çekilmesinde kullanılabilir. Ayrıca banka kartı tarımsal girdi satışı yapan üye işyerlerinden yapılacak alışverişlerde de geçerlidir.

 

 

Ziraat Bankası Bankkart Başak Özellikleri Nelerdir?

 

 

Banka kartı özelliği bulunan Bankkart Başak ile vadeli alışveriş yapma imkanı vardır. Bunun için tanımlanan kredi kullanımlarında 5 aya kadar faizsiz dönem avantajı sunulur. Şartları sağlayan kişiler indirimli faiz oranlarından yararlanma hakkına sahiptir.

 

Karta bağlı olan tarımsal kredi mazot, tarımsal girdi, ilaç, gübre vb. harcamalar için kullanılabilir. Taksit ödemelerinin vadeleri isteğe bağlı olarak hasat zamanına uygun şekilde belirlenebilir.

 

Bankkart Başak destekleme ve Toprak Mahsulleri Ofisi ödemelerini tek bir kart ile yapmayı sağlar. Üye işyerlerinden kart ile taksitli alışveriş yapılabilir. Kart sahibinin nakit ihtiyacı oluştuğunda tüm Ziraat Bankası ATM’lerinden ya da yurt içinde ve yurtdışında bulunan Mastercard/ Vısa logolu bütün ATM’lerden para çekilebilir.

 

 

Ziraat Bankası Bankkart Başak Avantajları

 

 

Ziraat Bankası ürünlerinden biri olan Bankkart Başak taksitlendirme özelliğine sahiptir. Bu sayede peşin alışverişler taksitlendirilebilir. Ayrıca alışverişler için erteleme de yapılabilir. Bunun için uygulanabilecek taksit ya da erteleme ay sayısı alışverişin toplam tutarına göre farklılık gösterebilir.

 

Kartın temasız alışveriş desteklemesi sayesinde güvenli ve hızlı bir şekilde harcama yapılabilir. Alışverişleri güvenli hale getirmek adına 3D Secure yani üç boyutlu güvenlik sistemi kullanılmaktadır. Bankkart Başak ile yapılan alışverişlerden puan kazanılabilir, bu puanlar mobil uygulama ya da internet şubesinden takip edilebilir. Ayrıca isteyen kullanıcılar Bankkart Mobil, Ziraat Mobil ya da bankanın internet şubesinden asil karta bağlı sanal kart talep edilebilir.

 

 

Ziraat Bankası Bankkart Başak Başvuru

 

 

Hem yurt içinde hem de yurtdışında faaliyet gösteren Ziraat Bankası ürünlerine talep her dönem fazladır. Bu kapsamda bankkart başak başvuruları bankanın şubelerinden ve internet şubesinden kabul edilir. İnternet şubelerinden başvuru için bankanın müşterisi olmak ve TC kimlik numarası ile şifre bilgisini girerek sisteme giriş yapmak gerekir. Dijital bankacılık müşterisi olmak isteyen kişiler bunun için başvurularını online olarak gerçekleştirebilirler. Bunun için sitedeki hemen başvur kısmına tıklayıp TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası gibi kişisel bilgiler, sms şifre ve kart bilgileri girilerek başvuru işlemi tamamlanabilir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Faiz Nedir? Neden Düşmüyor? Niye Bu Kadar Önemli?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz