Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

06 Temmuz 2020 Pazartesi, 09:11
Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi 642x320 - Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası 2. el taşıt kredisi için bireylerin ihtiyaçlarına göre uygun faiz oranıyla kredi vermek isteyen bankalardan biri olmaktadır. Bu ihtiyaçlar bankadan farklı şekillerde başvuru yoluyla istenebilmekte ve ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıkmaktadır. İkinci el taşıt kredisi de bu duruma örnek olmaktadır. Taşıt kredisi ihtiyacı bireyin uygun vade de kullanması temel edinilmekte ve ödeme kolaylığı sağlamak ile de amaç edinilmektedir. Ödeme kolaylığını sağlayacak özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:

 

  • İstenilen ödeme seçeneği tercihi sağlanabilmekte,
  • Uzun süreli olan 60 aya yakın vade imkanı sağlanmakta,
  • Ve bankaya kayıtlı olan müşterilere hayat sigortası sunulmaktadır.

 

Bu özelliklerle Ziraat Bankasının kredi sunması daha kolay olmakta ve ödeme olanağını daha kolaylaştırmaktadır.

 

 

Ziraat Bankası İkinci El Taşıt Kredisi Şartları

 

 

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredi Başvurusu - Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

 

 

Ziraat Bankası 2. el taşıt kredisi gereksinimlere göre şekillenen ve taşıt kredisi alımı için belli alanlarda şartlar sunmaktadır. Öncelik olarak kişiler tarafından bankaya başvuru formuyla belirtilen bir süreç olmaktadır. Başvuru sürecinde olan kredi alımı için banka tarafından bir sıkıntı ve pürüz olmadan kabul edilse dahi teminat istenmektedir. Eğer teminat sağlanırsa ve şartlar da yerine getirilirse ve bu durumda banka için uygunsa; uygun faizli kredi olanağı sağlanabilmektedir.

 

Uygun faizli kredi başvuruları için bizzat bankaya gidilip ya da internet aracılıyla da başvurulabilmektedir. Kişi bankadan aldığı kredi üzerinde planlama yaparak ödeme zamanını seçebilmekte, her ay ne kadar ödeme yapılacağını hesaplayabilmektedir. Vadeli borcun hangi döneme kadar, ne kadar kaldığını görebilmekte ve ne kadar faiz ödemesi yapıldığı da bu hesaplamaya dahil olduğu belirtilebilmektedir.

 

 

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Hesaplama

 

 

Ziraat Bankası 2. el taşıt kredisi kişinin almak istediği taşıt için bankaya başvurması ve uygun bulunduktan sonra kredi verilmesi durumu olmaktadır. Kişinin alacağı araba ister sıfır ister ikinci el olsun, mutlaka belli miktarda nakit gerekmektedir. Bunun için ise bankaya başvuru yapması ve kişide düşük faizli taşıt kredisi tercihini daha önemle arz etmesi gerekmektedir. Banka 60 aya varan vade imkanı ile düşük faizli taşıt kredisini sağlamaktadır. Taşıt kredisi alımında şu özellikler vardır:

 

  • 0 km ve en fazla 7 yaşındaki taşıtlar için kullanılabilmekte,
  • 60 aya yakın vade imkanı sunulmakta,
  • Ruhsat kaydını bizzat kaydetmek kaydıyla, ticari araçların alımını finanse etmek için kullanılabilmekte,
  • Araç rehini, garanti olarak alınmakta ve banka kendi bünyesine teminat tahsis etmektedir. Gerekli görülür ise de ek teminat alınabilmektedir.
  • Ziraat Bankası 2. el taşıt kredisi alımında, bireysel kredi kullanan kişiye hayat sigortası ve kasko gibi ürünler de sunmaktadır.

 

 

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Faiz Oranları

 

 

Ziraat Bankası ikinci el taşıt kredisi - Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

 

 

Ziraat Bankası 2. el taşıt kredisi alımında banka kişiyi zorlamadan ödeyebilecek taksit tutarını belirleyebilmektedir. Diğer bankalardan mümkün olduğunca taşıt kredisi teklifi almak, maliyet kıyaslaması yapmak, masraflar hakkında bilgi edinmek gibi hususlarda da dikkat etmesi gerekmektedir. Taşıt kredisi alımında belli oranda faiz uygulamaktadır. İkinci el araba almayı düşünen müşteriler için %0.82 oranında faiz oranı uygulamaktadır. (2020 yılı itibariyle) Kredi çekiminde 6 ay ödemesiz ve 60 aya yakın vade imkanı sunmaktadır. 2. el taşıtlar için çekilebilecek en yüksek limit 150 bin Tl olmaktadır. Kasko değeri denilen değer üzerinden yapılan hesaplama da öz kaynak ya da yabancı kaynaklar ve 7 yaş üzerinden de hesaplandırma yapılmaktadır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Hisse Senedi Alım Satım Komisyon Oranları Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz