Yurt Dışına Para Göndermenin 3 Kolay Yolu

07 Nisan 2019 Pazar, 13:12
Yurt Dışına Para Gönderme 642x320 - Yurt Dışına Para Göndermenin 3 Kolay Yolu

Yurt Dışına Para Gönderme Yolları

Yurt dışında yaşayanların ülkemizdeki insanlara para göndermeleri ya da ülkemizden yurt dışına para göndermek yıllardır sorun olmaya devam etmektedir. Fakat son zamanlarda gerçekleşen önemli adımlar ile yurt dışına para gönderme ve yurt dışından para alma işlemi oldukça kolay bir hale geldi. 1950’li yıllarda işçilerin yurt dışına gitmesi ve Türkiye’ye para göndermek istemeleri ile Merkez Bankası uygulama başlattı. Bu uygulamada işçilere ait döviz hesaplarından toplanan paralar gönderilmeye başladı. Daha sonra bazı Türk bankaları yurt dışında belli başlı ülkelerde şubeler açtılar. Bu şubeler sayesinde para aktarımı yapıldı.

Fakat çok sık kullanılan ve hiç eskimeyen bir taktik vardı ki oda tanıdık biri vasıtası ile para göndermektir. Geleneksel yöntemler arasında bulunan bu yöntem ile rica minnet yurt dışından Türkiye’ye gelen ya da yurt dışına giden kişilere belirli bir miktar para verip göndermek, bulunan en kolay ve masrafsız yöntemlerden oldu. İlerleyen zamanlarda ise daha gelişmiş ve kolay olan Western Union ve Moneygram sanal sunucular ile de para transferleri başladı. Böylece yurtdışına para göndermek yasal bir altyapıya kavuştu.

 

En Kolay ve En Hızlı Yurt Dışına Para Gönderme Yöntemleri

 

Teknolojik imkanların gelişmesi ile yurtdışına para gönderme sorunu da ortadan kalktı Bugün yurtdşındaki birçok yerde kullanılmaya başlayan teknolojik sistemlerle yurtdışına para gönderme yani yurtdşı para transferi oldukça kolay hale geldi. Bu sistemlerle hem para transferi kolaylaştı hem de yurtdışına para gönderme masrafı cüzi miktarlara düştü. Yurt dışına para çıkarma işlemi için kullanabileceğiniz en kolay yöntemler ise şöyledir:

 

Western Union İle Yurt Dışına Para Gönderme İşlemi

 

Western Union Yurt Dışına Para Gönderme - Yurt Dışına Para Göndermenin 3 Kolay Yolu

 

Ülkemizde birçok ilde acentesi bulunan Western Union ile yurt dışına para gönderilebiliyor. Anlaşmalı olduğu bankalar; Garanti Bankası, Burgan Bank, Anadolu Bankası, Ziraat Bankası, Finans Bank, ING Bank, İş Bankası, Akbankası, Fibabank ve PTT Bank’tır. Bu bankaların herhangi bir şubesinden para alabilir ya da gönderebilirsiniz.

Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası ve İş Bankası’na ait internet bankacılıkları ile de aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası, İş Bankası ve Akbank atmlerden de aynı işlemleri yapabilirsiniz.

 

MoneyGram İle Yurt Dışına Para Gönderme İşlemi

 

MoneyGram Yurt Dışına Para Gönderme - Yurt Dışına Para Göndermenin 3 Kolay Yolu

Dünyada birçok ülkede şubesi bulunan MoneyGram ile yurt dışına para göndermek artık çok kolay. Size en yakın MoneyGram acentesi ile bu işlemi yapabilirsiniz. Acente sizden kimliğinizi, gönderim yapacağınız ya da gönderim alacağınız kişinin kimlik bilgilerini ve para miktarını ister. Bilgilerin doğru olması durumunda hizmet ücreti karşılığında size paranızı öder ya da paranızı karşı tarafa gönderir.

 

TransferWise İle Yurt Dışına Para Gönderme İşlemi

 

TransferWise Yurt Dışına Para Gönderme - Yurt Dışına Para Göndermenin 3 Kolay Yolu

Ülkemizde şuanda yurt dışına para gönderme konusunda en ucuz yöntem TransferWise ’dır. Banka ya da acente şubesine gitmeden evde oturduğunuz yerde kolaylıkla istediğiniz işleminizi gerçekleştirin. Hesabınızdan yapacağınız yurtdışına para gönderme işlemi bu yöntem ile uluslararası bankalarda dolaşıma girmediği için hem daha hızlı hem de ekonomik olacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz