Yeni Kimlik Kartı Çıkarma İşlemlerinde Merak Edilenler

19 Aralık 2019 Perşembe, 08:00
Yeni Kimlik Kartı Çıkarma 642x320 - Yeni Kimlik Kartı Çıkarma İşlemlerinde Merak Edilenler

Yeni Kimlik Kartı Çıkarma İşlemleri

Yeni kimlikler ile ilgili alınan kararlar sonrasında pek çok kişi kimliği değiştirmek için başvurularda bulundu. Fakat genel olarak insanların kafasında Yeni kimlik çıkarma işlemleri için gerekenler nelerdir? Sorusu yer almaktadır. Kimlik için gereken belgeler, başvurunun nereden yapılacağı ya da başvuru ücretleri herkes tarafından merak edilir.

 

 

Yeni Kimlik Çıkarma İşlemleri İçin Gerekenler Nelerdir?

 

 

Yeni kimlik kartı çıkarmak için gerekli evraklar için hali hazırda kullanılan nüfus cüzdanı gereklidir. Nüfus cüzdanı olmayan kişiler diğer kimlik belgelerini de yanında götürebilir. 2 adet biometrik fotoğraf yeni kimlik kartları için istenmektedir. Bu fotoğrafların son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir. Değişim ücreti de yeni kimlik kartı için yatırılmalıdır.

 

 

Yeni kimlik Nasıl Alınır?

 

 

Yeni Kimlik Alma Şartları - Yeni Kimlik Kartı Çıkarma İşlemlerinde Merak Edilenler

 

 

Kimlik kartınız yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Yeni kimlik kartı işlemlerinde randevusuz işlem yapılmamaktadır. Randevu için internet üzerinden e- kimlik ile başvuru yapılabilir ya da telefon ile de Yeni kimlik çıkarma işlemleri için gerekenler nelerdir? Sorusu ile randevu alınabilir.

 

 

Yeni Kimlik Ücreti Nasıl Ödenir?

 

 

Ücret olarak yeni kimlik çıkarma işlemleri içinde sırasında ödenir.

 

  • Yeni kimlik ücretleri 22,50 liradır.
  • Kimliği kaybolanların yenileme ücretleri 45 liradır.
  • Evlilik ile kimlik yenileme ücretleri 22,50 liradır.
  • Yeni doğan bebekler için gerçekleştirilecek kimlik çıkarımında ücret ödenmemektedir.

 

Bireysel duruma göre randevu alınarak başvuru yapılır. Başvuru sonrasında randevu alınır. Randevu tarihinde de gerekli işlemler gerçekleştirilir.

 

 

Yeni Kimlik Alma Şartları Nelerdir?

 

 

Yeni kimlik almak için randevu almanız şarttır. Yeni kimlik işlemlerinde yanınızda eski kimlik kartınızı bulundurmanız şart değildir. Fakat eski kimlik kartı olmayanlar kimlik kartı kaybolma şeklinde başvuru yapması gerekir. Yeni kimlik çıkarma işlemleri için gerekenler nelerdir? Sorusunda pek çok kişi sürecin kaç günde sonuçlanacağını merak eder. Yeni kimlikler sonrasında işlemler tamamlanır. Size geçici kimlik belgesi verilir. Yeni kimlik kartları PTT aracılığı ile yollanır. Yeni kimlik kartı çıkarma işlemleri sonrası teslim süresi 1 haftayı bulabilir. Bu süre ortalama olarak verilir. Yeni kimlikler için son başvuru tarihi ise 2023 olarak belirlenmiştir. Bu tarihe kadar kimlik yenileme yapılabilir.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Geri Alma Kredi çekmek…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz