Yeni Başlayanlara Google Reklam Verme Rehberi

12 Mart 2019 Salı, 22:56
google reklam 642x320 - Yeni Başlayanlara Google Reklam Verme Rehberi

Google Adsense Nedir?

Belirtildiği gibi Google üzerinden çeşitli sitelere reklam verilebilir, bu şekilde markalaşma yoluna gidilebilmektedir. Sadece arama motoru eksenli değil, tüm özel ve bağımsız siteler içinde reklam verilmesi sağlanmaktadır. Google da reklam üzerinden kazanç sağlamak isteyenler için hazırlanmış bir sistem olan Google Adsense çeşitli düzeylerde kazançların elde edilmesini mümkün hale getirir. Ancak başvurularla süreç başlatılırken her site sahibinin başvuru yapmasına ise izin verilmemektedir. Belirli kriterlerin karşılanmasının ardından süreç başlatılır. Google reklam uygulaması içinde yer alan Google Adsense ile internetten para kazanmak mümkündür.

 

Google Adsense Başvuru

 

google adsense - Yeni Başlayanlara Google Reklam Verme Rehberi

Herhangi bir sitenin Google Adsense başvurusu yapabilmesi için özgün içerikleri barındırması gerekir. Hali hazırda güncel tutulması ve yapısal sorunların olmaması da gerekli şartlar arasındadır. Google Adsense reklam alma için mutlaka belirli sayıda içeriğin olması lazımdır. Bu çerçevede 100 ya da 150 arasında bir sayı yeterlidir. Ayrıca herhangi bir kazanç sistemine dahil olmamalıdır. Site kategorisi tanımlamasında şiddet ya da 18 yaş üstü içeriklerin bulunması, hack, warez olması da reklam alımlarını ortadan kaldırır.

Site tasarımlarının reklam alanları bakımından uygunluk taşıması ve başvuruların olmasını beraberinde getirir. Google Adsense sitesi üzerinden başvuru yapılmalı ve üyelik işlemleri tamamlanmalıdır. Reklam veren siteler kategorisinde bulunmanın hiç de kolay olmayacağı unutulmamalıdır. Buna bağlı olarak arama motoru optimizasyonu bakımından sitenin uygunluk göstermesi de işleyişlerin devamı açısından kritik öneme sahiptir. Google reklam tıklama ücretleri farklılık taşıyabileceği gibi öncelikli olarak örnek bir reklam oluşturma işlemi yapılmaktadır. Google tarafından verilecek kodun siteye yerleştirilmesi yapılmaktadır. Belirli bir süre sonrasında onaylanmayla Google reklamları sitede dönmeye başlayacaktır.

 

Google Adsense İşlemleri

 

Google reklam çeşitleri aracılığıyla para kazanmak isteyenlerin başvuruda bulunduğu Google Adsense onaylama maili belirli bir süre sonra gelmektedir. Ardından farklı boyutlarda reklam alanların doldurulmasıyla kazançlar birikmektedir. Google reklam yayınlama sonrasında hesap ayarları üzerinden kişiye ait banka bilgileri girilebilir. Böylelikle belirli limitin üzerine çıkmasıyla aylık düzenli olarak ödemeler bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Google reklam para kazanma devamlı olurken tıklama sonralarında ise kazançlar artmaktadır.

  Kredi Yapılandırma Nedir?

 

Google Adsense Avantajları Nelerdir?

 

Google ads reklam üzerinden elde edilecek kazançlar oldukça yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Devamlı güncel tutulan ve kaliteli içeriklerin yer aldığı özgün sitelerde reklamlar üzerinden gelir elde edilebilir, farklı yatırımlar yapılabilir. Google Türkiye üzerinden yapılacak maliyet hesaplamaları da payın büyük bir bölümünün site sahibine kaldığını göstermektedir. Ayrıca her reklam özelinde kazançlar değişkenlik gösterir. Reklam boyutu, süresi, tıklama başı maliyetleri değişkenlik gösterirken rekabeti yüksek kelimelerin bulunması da Google ads reklam fiyatları özelinde belirleyicidir. Bundan dolayı çok daha popüler olan anahtar kelimelere sahip içeriklerin çok fazla aranması da kazanılacak tutarların yüksek olmasını sağlayacaktır.

 

Neden Google Adsense?

 

google ads reklam - Yeni Başlayanlara Google Reklam Verme Rehberi

Dünyanın en büyük web siteleri dahi Google Adsense sistemini kullanmaktadır. Düzenli olarak kazançların elde edilmesini sağlayan sistemde herhangi bir aksilik yaşanmayacağı da bilinmektedir. Ayrıca devamlı reklam alımı olması da hiçbir zahmete girmeden kazançları beraberinde getirir. Google ads para kazanma yolu açısından oldukça caziptir. Sitenin güncelliğini kaybetmemesi ve yapısal sorunları içermemesi halinde devamlı olarak aylık kazançların hesaba otomatik yatırılacağı da bilinmektedir. Bundan dolayı arama motoru reklamcılığı oldukça tercih edilirken hesap banlamaları ise bir hayli risklidir. Çünkü herhangi bir sebepten dolayı Google Adsense hesabının iptal edilmesi, geçersiz olması hallerinde yeniden hesabın kullanımı son derece zordur. Bu gibi bir durumla karşılaşılmaması için devamlı olarak sitenin zararlı unsurlardan korunması, seo hizmeti alımının devam etmesi gerekir. Profesyonelliğin gerekliliklerinin yerine getirilmesiyle herhangi bir aksilik olmadan uzun yıllar düzenli kazançların olacağı da sistemin tercihini mutlak kılmaktadır.

 

Google Reklam Ajansları Nedir?

 

Dijital reklamcılığın her geçen gün geliştiği günümüzde Google reklam ajansları da birçok konuda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Site sahibi herkes için gerekli olan Google Adwords işlemlerinin halledilmesinde uzman kişiler yetkili olurken aynı zamanda yardımcı olunacak çeşitli konu başlıkları da mevcuttur. Adwords reklam oluşturma amacına sahip herkesin reklam ajanslarıyla çalışmasına gerek yoktur. Herhangi bir zorunluluk olmamasına karşın işlemlerin çok daha hızlı ve uygun yapılabilmesi de profesyonel yardım alımı önerilebilir.

  Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

İnternet reklamcılığı getirileri açısından çok daha büyük avantajlar vaat ederken markaların buna kayıtsız kalması da beklenmez. Bundan ötürü hızlı bir şekilde dijital reklam dünyasına giren tüm firmaların markalarını tanıtması, kazançlarını arttırması doğru projelerin ortaya çıkarılmasıyla mümkün olmaktadır. Bunun içinde internet reklam ajansı seçimleri belirli düzeyde etkili olur.

 

Google Reklam Ajansı Nasıl Seçilir?

 

Genellikle işlemler internet dünyasında yapılacak olsa da reklamlar yapılmasında sektör hakkında bilgi sahibi olan kişilerin yardımı önemlidir. Tecrübeleri ve sahip oldukları uzmanlıkları da reklam ajansları konusunda belirli kriterleri ortaya çıkarırken geri dönüşlerin çok daha hızlı olabilmesi de seçimlerle sağlanabilir. Ayrıca reklam ajanslarının sahip olduğu uzman kadrosunun neler vaat ettiği de Google reklam firmaları arasında olabilecek farkları ortaya çıkarır.

 

Google Reklam Uzmanı

 

google reklam ajansı - Yeni Başlayanlara Google Reklam Verme Rehberi

Farklı kalite standartlarında işlemlerin yapılabileceği Google reklam yönetimi tam anlamıyla profesyonellik istemektedir. Her ne kadar kişinin istemesi durumunda kendi başına da işlemleri yapabilmesi mümkündür. Ancak ortaya çıkabilecek verilerin ve analizlerin incelenmesi, süreçlerin anlık takip edilmesi, doğru reklamların doğru şekillerde ve zamanlarda tasarlanması başlı başına uzmanlık isteyen farklı konulardır. Bundan ötürü seo ajansı veya reklam ajansı hizmetlerinde var olan reklam uzmanı ile çalışılabilir. Daha ziyade Google Adwords uzmanı olarak da tanımı yapılabilen profesyonel kişilerin sahip oldukları deneyimde işlemlerin çok daha hızlı ve hatasız olabilmesini mümkün kılar.

Bilindiği gibi yapılacak reklamlarla arama motorlarında çok daha üst sıralarda çıkılması hedeflenmektedir. Markanın tanıtılması, potansiyel olarak ifade edilen müşterilerin kazanılması ya da var olan müşterilerin çok daha yüksek düzeyde alışveriş yapması için belirli bir seviyeye ihtiyaç vardır. Google reklam çeşitleri bazında doğru işlemlerin sürdürülebilir olması da reklam uzmanı yardımlarını mecburi kılar. Yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkmaktadır ki arama motorunda ikinci sayfaya dahi yükselebilmek için reklam uzmanı şartı vardır. Böyle bir durum olmadan üst sıralarda sitenin olması söz konusu değildir.

  Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Alabilir?

 

Google Reklam Uzmanı İle Çalışmanın Avantajları

 

Periyodik olarak Google tarafından verilen eğitimlere katılan reklam uzmanı olunabilmesi için belirli bir donanım istenir. Bilgi birikimine sahip kişilerin bir yıllık süre sonucunda uzman olması sağlanır. Google Adwords özelinde sınavlara tabi olunurken Google ads sertifikası alınması da reklam uzmanı olunduğunu gösterir. Ancak herkes tarafından bilindiği gibi yalnızca teorik bilgiler ve sınavlar yeterli değildir. Devamlı değişen süreçlerin takip edilmesi ve işlemlerin yapılarak öğrenilmesi de reklam uzmanları arasındaki kalite farkını ortaya çıkarır.

 

Başta Google arama ağı olmak üzere var olan tüm Google reklam çeşitleri özelinde kampanyaların oluşturulmasında görev alır. Anahtar kelime çalışmaları yürütür, anahtar kelime öbeklerinin ortaya çıkarılmasında verileri inceler. Adwords reklamların oluşturulmasında tüm aşamalarda etkili çalışmalar yapar. Farklı reklam metinleri oluşturarak ilgi çekici reklamlarla ilgili teklifleri yönetir. Hangi anahtar kelimelerin çok daha iyi performans verdiğinin analizini yaparak çeşitli konularda reklam sahibini bilgilendirir. Reklamların giriş düzeyleri, tıklanma sayıları, anahtar kelimelerin tıklamaya etkileri ve reklamların görüntülenmesinde istatistiksel verilerin kontrollerini yapmaktadır. Bir sonraki sayfada ise aşağıdaki konuları bulabilirsiniz:

 

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Senetle Araba Almanın Yolları Zaman geçtikçe araç alımı…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz