Yeni Başlayanlara Google Reklam Verme Rehberi

12 Mart 2019 Salı, 22:56
google reklam 642x320 - Yeni Başlayanlara Google Reklam Verme Rehberi

 

Google Reklam Hizmetleri

Hali hazırda her türlü konu bazında içeriklerin yer aldığı arama motoru Google, istatistikler açısından da en iyisi konumundadır. Rakiplerine kıyasla arama işlemlerinin çok büyük bir kısmını bünyesinde tutarken günlük milyonlarca işlemin yapıldığı dijital bir platformdur. Google reklam ajansı aracılığıyla profesyonel yardımlar alınarak da süreçler yönetilebilir, çeşitli reklam türleri bazında çalışmalar yapılabilir.

 

Google Hizmetleri Nelerdir?

 

Her ne kadar bir arama motoru olarak bilinse de çeşitli servis ve uygulamalarıyla farklı alanlarda hizmetler gerçekleştiren Google giderek büyüyen bir platformdur. Mail bildirimlerinin görüntülenmesi, iletişim kurulması, video ve resim yüklemeleri gerçekleştirilmesi, uydudan çekilmiş fotoğraflarla dünyanın görüntülenmesi, adres bulma, popüler içeriklerin elde edilmesi hizmetlerinden bazılarıdır. Bu kapsamda Youtube, Google Drive, Google Haritalar, Google Earth, Gmail, Google Adwords hizmet kanalları var olurken internette reklam vermek içinde en ideal şartları içermektedir.

 

Dijital Reklamcılık

 

Günümüzde ücretsiz reklam siteleri mevcut olurken ufak maliyetlerle çok daha verimli reklamların oluşturulması da söz konusudur. Özellikle en gelişmiş yapısıyla Google bu alanda öncüdür. Google reklam danışmanlığı hizmetlerinin herkes tarafından alınabilir olması, süreçlerin hızlı yapılması ve kısa zamanda verimliliğin görülmesi de dijital reklamcılık bakımından kayda değerdir. Günümüzde kullanımları giderek artan akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların çok daha işlevsel olması da dijital reklamcılığı olmazsa olmaz bir yere taşımıştır. Google da reklam vermek ne kadar gibi çeşitli sorular anında yanıtlanabilir, internet üzerinden hemen reklamlar oluşturulabilir.

 

Google Adwords Nedir?

 

google adwords reklam - Yeni Başlayanlara Google Reklam Verme Rehberi

Google reklam vermek sanıldığı kadar karmaşık ya da zor değildir. Günümüzde akıllı cihazlar yardımıyla herkes bu işlemleri yapabilir. İnternet reklam paketleri çeşitlilik gösterirken Google reklam türleri de hedef kitleye göre seçilmektedir. Spesifik olmasından dolayı tercih edilen Google reklam vermek istiyorum diyen herkes için kullanılabilir yapıdadır. Google Adwords olarak bilinen reklam platformu aracılığıyla her gün milyonlarca ziyaretçi arasından potansiyel müşteriler elde edilebilir, var olan sitenin trafik sayısı arttırılabilir ya da ürünlerin satışları gerçekleştirilebilir. Marka olma yolunda da Google Adwords reklam verme önemlidir. Markaya ait çeşitli reklamların oluşturulması süreçlerinde Adwords ajansı kullanılabileceği gibi işlemlerin belirli şartlara bağlı olarak yapılması da gerekir.

  Online Kredi Başvurusu

 

Google Adwords Reklamları Püf Noktaları

 

Google Adwords nasıl reklam verilir sorusu üyelik ve birtakım işlemlerle açıklanabilir. Var olan site üzerinden reklamların oluşturulmasında metin ya da görsel kullanımı olabilmektedir. Bununla birlikte site çerçevesindeki içeriklerde anahtar kelimeler belirleyici olmaktadır. Çünkü Google üzerinden yapılan tüm aramalarda belirli algoritmalara sahip anahtar kelimeler işlevseldir. Özgün ve kaliteli içeriklerin bulunmasında doğru anahtar kelimelerin seçimi şarttır. Google reklam hizmetleri özelinde değerlendirildiğinde ise yalnızca aramalarda değil, ilgili internet sitelerinde de reklamların çıkması ihtimal dahilindedir.

Google Adwords reklam özelinde birtakım püf noktalar vardır. Bunlara uyulmasıyla çok daha başarılı olunabilir. Öncelikli olarak Adwords hesabının yapılandırılması şarttır. Ardından içeriklerde doğru anahtar kelime seçimleri gerekir. Çok sık anahtar kelime kullanımı yararlı olmayacağı gibi başlık ve kelime öbeklerinin özgün olması da avantajdır. İlgi çekici tarzda oluşturulmuş reklam metinleri de daha fazla kişinin tıklamasına katkı yapacaktır. Adwords hesabı özelinde doğru açılış sayfaları seçilmesi de başarılı olma yolundaki püf noktalar arasında yer alır. Ayrıca verilen Adwords reklamları sonrasında mutlaka geriye dönük incelemeler ve analizler yapılmalıdır. Google Adwords firmaları üzerinden danışmanlık hizmetleri alınabileceği gibi verilerin okutulması da mümkündür. Bu sayede hedef kitleyle ilgili izlenimler ortaya çıkarılabilir. Bu eksenli çalışmalar yapılabilir, yeni reklamlar bu şekilde oluşturulabilir. Google optimizasyon sayesinde mobil kullanıcılara da hitap eden Adwords reklamları markanın bilinirliğinin arttırılmasında doğrudan etkendir. Google Adwords nedir sorusunun haricinde işlemlerin ne şekilde olacağı da bu şekilde yanıtlanabilir.

 

Google Adwords Reklamları

 

google reklam danışmanlığı - Yeni Başlayanlara Google Reklam Verme Rehberi

Metin eksenli anahtar kelimelerin ortaya çıkarılmasıyla yapılan arama ağı reklamları en çok tercih edilen Google reklam türleri arasındadır. Hali hazırda tüm blog ya da internet siteleri içerikleri için oluşturulabilir, çok daha yoğun bir şekilde değerlendirilebilir. Adwords kelime aracı özelinde kullanışlı olurken markaların benzersiz tarzda kişisel niteliğe kavuşması da bu şekilde sağlanabilir. Arama ağı reklam modelinde istenilen kelimeler olumlu olarak işaretlenir. Bazı durumlarda ise çeşitli kelimelerin engellenmesi de mümkün olur. Bunların dışında tarih, saat ya da konum hedeflemeleri de yapılmaktadır. Tüm bunların sebebi hedef kitlenin ortaya çıkarılmasıdır. Spesifik bir anlayışla Google reklam bütçesi oluşturulmaktadır. Bu süreçte mutlaka doğrudan potansiyel müşterilere hitap edilmesi gerekir. Bunun yakalanması da birtakım etkenlere ve etkileşimlere göre olmaktadır. Google reklam yayınlama süresi bakımından en iyisidir. Ayrıca giriş sayıları bazı alındığında da dijital reklamcılıkta rakipsiz olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

  Çeyiz Hesabı Nedir?

Görüntülü reklam anlamına gelen GND kullanımı da Google reklam çeşitleri arasında oldukça popülerdir. Gerek yeni müşterilerin elde edilmesi gerek markanın çok daha bilinir seviyeye çıkarılmasında kullanılmaktadır. Google ads reklam fiyatları tıklama üzerinden oluşurken kampanya durumları da vardır. Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği internet sitelerine de reklam verilebilir, Google reklam tıklama ücretleri ödemeleriyle bilinir olma yoluna ilerlenebilir. Ayrıca Google ads kampanya haricinde işleyişin nasıl çalıştığının bilinmesi de çok daha isabetli tercihlerin yapılmasını beraberinde getirecektir. Aksi durumda çoğu zaman olduğu gibi Google Adwords hataları yapılması kaçınılmazdır.

 

Google Adwords Hataları

 

Çoğunlukla içeriklerin özgün olmaması ortaya çıkarken anahtar kelimelerin yanlış kullanımı ya da çokça kullanımı da çeşitli sorunların yaşanmasını ihtimal haline getirebilmektedir. Her ne kadar özgün olması gerekli olsa da bazı kelime öbeklerinin popüler olanların tercih edilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca alt metin yazılarının ilgi çekici olmaması da hatalardan sayılabilir. Farklı sosyal medya platformlarında yayınlanacak içeriklerde ise Google reklam firmaları yardımı alınması da gerekebilmektedir. Google Adsense sayesinde ise siteye alınacak reklamlardan kazançlar elde edilebilir, önemli düzeylerde gelirler kazanılabilir. Peki, Google Adsense nedir? Bir sonraki sayfamızda Google reklam ve Google Adsense ilişkisinden bahsedeceğiz. Diğer sayfamızın başlıkları şöyledir:

 

 

  Sigortasız Çalışanlar Kredi Alabilir Mi?

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Pages ( 1 of 6 ): 1 23456Sonraki Sayfa »

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Senetle Araba Almanın Yolları Zaman geçtikçe araç alımı…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz