Yeni Başlayanlara Dropshipping Detayları

05 Şubat 2023 Pazar, 01:04
Dropshipping Nedir nasil yapilir 642x320 - Yeni Başlayanlara Dropshipping Detayları

Dropshipping Nedir?

EBAY platformu üzerinden yapılabilecek dropshipping tedarikçilerden alınacak ürünleri Ebay’da listeleyip satmak ve kazanç elde etme işlemidir. Bu işi yapacak olanlar ürün tedarikçi firmaları bulmak zorundalar. Daha sonra ürün satıldığında ürünün kargolanması için tedarikçi firmaya müşteri bilgilerini vermeniz gerekecek. Ebay üzerinde bu işlemi yapan ve para kazanan binlerce insan var. Ebay üzerinde bir müşteri sizin ürününüzü satın aldığında EBAY kesintileri ve tedarikçiye yapacağınız ödeme sonrası ortalama 100 dolardan 30 dolar kazanmanız mümkündür.

 

 

Dropshipping ile Size Ait Olmayan Ürünleri Satabilirsiniz

 

Amazon shopify gibi onlarca platform var ama Ebay uzun yıllardır bilinen bir platform ve sadık milyonlarca müşterisi var. Ebay politikaları da amazon’a göre daha esnektir. Satıcıları fazla sıkmayan bu sistemle iş yaparak para kazanmak mümkün. Eskiden sadece PayPal üzerinden ödeme yapan Ebay artık banka hesabına da ödeme yapmaya başladı. Ancak bu banka hesaplarının da detaylı olarak incelenmesinde yarar var.

 

 

Ebay için Banka Hesabı Açmak

 

Dropshipping alisveris - Yeni Başlayanlara Dropshipping Detayları

 

Öncelikle Mercury bankasında- ki bu banka ABD kökenli bir bankadır ve sıfır komisyonla para transferi yapılabiliyor. Bu bankada hesap açmak için ABD’de şirketiniz olmalıdır. ABD’de şirket açmak çok az paraya mal oluyor. Bin dolara bile ABD’de şirket açılabiliyor. Şirket açma işi ile ilgilenmeyenler için de WISE online bankacılık sistemi öneriliyor. Profil doğrulama için WISE önce temsili bir havale göndermenizi ister siz de 200 TL göndererek gerçek kişi olduğunuzu ispatlamış olursunuz. Bu para hiçbir yere kaybolmuyor ve dilediğiniz zaman çekebiliyorsunuz.

 

İnventorysource com sitesine giderek burada size uygun tedarikçileri tespit edebilirsiniz. Onların her biri farklı fiziksel ürünler satıyorlar. Onların ürünlerini inceleyip Ebay’da kaça satıldıklarını da inceleyebilirsiniz. Böylece size en az birim başına 30-40 dolar kar bırakacak olan ürünlere ve Ebay’da satışı çok olan ürünlere odaklanabilirsiniz.

 

 

Ebay için Tedarikçi Bulmak

 

 

Ebay register form doldurma işleminden sonra kayıt tamamlanacak. İkinci önemli iş tedarikçi bulmak olacak. Örneğin Amazondan ürün alıp Ebay’da satmak yasaklanmıştır. Farkına varılırsa hesap kapatılır. Bu sitedeki tedarikçileri beğenmezseniz Google motoruna ürün kategorisi /supplier /Usa yazarak arama başlatabilirsiniz. Böylece daha fazla tedarikçiye ulaşabileceksiniz. Tedarikçiler size satacağınız kendi ürünleri ile ilgili fotoğraflar ve bilgileri ücretsiz verirler. Siz de Ebay hesabınızda bu ürünlerin açıklama kısmına bu bilgileri ve resimleri ekleyebilirsiniz. Ürün satılmazsa sizden para alınmaz.

 

Ebay sitesinde iyi satışlar sağladıktan sonra bunu bir eğitim süreci olarak düşünüp Amazon’a geçmenizde yarar olacak. Amazon sitesinin kuralları biraz daha katıdır ve dropshipping yapılmasına izin verilmemektedir.

 

Hiç para harcamadan ürünlerinizin 90 milyondan fazla müşteriye ulaşmasının en kolay yolu ve e-ticaretin başlangıcı Ebay ile ürün satmaktır. Siz de bu işte satışlar yapıp paralar kazandıkça bu ii neden daha erken yapmadığınıza hayıflanacaksınız.

 

 

 

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Güvenilir Yatırım Aracı: Cumhuriyet Altınları Cumhuriyet Altını Nedir?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz