Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

11 Nisan 2021 Pazar, 09:01
Binance Borsasinda Kripto Para Alim Satim Rehberi 642x320 - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

Binance borsası, dünyada en popüler sayılı kripto para borsalarından biridir, ülkemizde Türkçe dil desteği ve Papara üzerinden Türk lirası transferine de izin vermesi açısından yoğun olarak kullanılmaktadır. Binance borsasında alım satım yapmak en kolay işlemlerden biridir. Eğer paranızı Papara platformundan, Binance platformuna transfer ettiyseniz, şimdi 850 çeşit Token arasından dilediğiniz kripto para birimini seçebilirsiniz. Bunun nasıl yapacağınızı resimli anlatımla daha net açıklayalım.

 

Binance borsasına giriş yaptıktan sonra Wallet –cüzdan sekmesinden spot cüzdanınızı açın. Sistemdeki Türk Lira tutarınızı önce BNB birimine çevirirseniz, bu birimden Tether birimine geçiş yapabilirsiniz. Tether bilindiği gibi dolar endeksli bir kripto para birimidir ve bu borsada Tether ile her tür tokeni alabilirsiniz. Resim1’de gördüğünüz gibi, spot cüzdanınıza girdiğinizde paranızı TRY olarak BNB birimine dönüştürmek için, “BNB’ye dönüştür” linkine tıklayın. Resim 2’deki gibi, sistemde var olan TRY dahil tüm diğer kripto para birimlerinizi BNB birimine tek tıklama ile çevirebiliyorsunuz. Al-sat yapmak amacıyla borsaya girmeden önce, tüm birimleri BNB’ye çevirin.

 

 

Binance Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 

 

Kripto Para Alim Satim Rehberi - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

 

 

Kripto Para Alim Satim - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

 

 

Şimdi Resim3’te gördüğünüz gibi, ana menüden al-sat ve klasik sekmesine giriş yapın. Resim 4’te gördüğünüz gibi, sağda arama kutucuğuna dilediğiniz para birimini yazarak, altta listelenen tüm pariteleri görebiliyorsunuz. Burada TRY araması yaptık ve alt tarafta BTC to TRY, ETH to TRY, BNB to TRY ve daha bir çok token dönüşümü yapabileceğimizi gördük. Resim 4’teki 2 numaralı alan, ilgili kripto parayı anlık olarak satanları listeliyor. Alt taraftaki yeşil alan da anlık olarak kripto para satın alanları ve miktarını belirtiyor. Şimdi Resim 5’i incelerseniz, bizim TRY paramızla BTC almayı seçtiğimizi göreceksiniz. Şimdi dili Türkçe diline resim 5’teki yolu izleyerek çevirin. Ne kadar paramız varsa, o para karşılığında BTC almak için, Resim 6’yı inceleyelim.

 

Binance Borsasi3 - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

 

 

Binance Borsasi - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

 

 

Binance Borsasi1 - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

 

 

Binance Borsasi2 - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

 

 

Şu anki BTC değeri TL bazında 483.724 TL olduğunu görüyoruz. Aynı resmin ikinci bölümünde paramızın ne kadarı ile BTC alacağımızı belirlemek için, işaretli çemberi tutup sağa doğru çekiyoruz. Paramızın yüzde 25 ile de BTC alabileceğimiz gibi, yüzde yüzü ile de alabiliyoruz. Bu sayfada seçili sekme “ Limit” sekmesidir ve BTC al butonuna tıklarsak, o anki BTC değeri ne ise o değerde BTC satın alınacaktır. Ancak siz, 3. Sekme olan stop limit sekmesine tıklarsanız, bu kez sizin belirleyeceğiniz bir fiyata inince, BTC al emri verebileceksiniz. Söz gelimi şu an itibari ile BTC 483.724 liraya denk geliyor. Ama siz, 483.500 lira olunca BTC al emrini verebilirsiniz. Bu emri verdiğinizde, BTC değeri, 483.500 lira seviyesine düşerse otomatik alım gerçekleşecek, düşmezse de hiçbir emir gerçekleşmeyecektir. Bu borsanın, en çekici yanı, stop limit özelliğini kullanabilmemiz, paramızı anında satıp yine anında başka bir token alabilmemizdir. Şimdi de stop limitli satışı görelim.

 

 

 

Stop Limitli Alış ve Satış

 

 

Resim 7’deki aşamalara bakalım. Önce 1 deki gibi Stop limit sekmesine tıklayın. Ardından BTC nin beklenen yeni değerini yazın. Şu anki değeri, 483.724 TL görünüyor. Siz, BTC artınca satmak istiyorsunuz. Artış esnasında online olmazsanız bile, sistem sizin yerinize satışı gerçekleştirecektir. Söz gelimi 2 numaralı yere, BTC 490.000 TL olunca sat emri vermek isteyebilirsiniz. Bu durumda 2 nolu yere 490.000 yazın, 3 nolu miktar alanına satmak istediğiniz BTC miktarını yazın. Ya da 4 numaradaki çemberi sonuna kadar çekin, böylece tüm BTC birikiminiz satılacaktır. En son 5. Aşamadaki gibi, BTC sat emrini verin. Diyelim ki başka bir coin para birimi satın almak istiyorsunuz. Sizin de Tether veya USDT biriminiz spot cüzdanda yerini almış bekliyor. Yapacağınız ilk şey, hemen sitenin al-sat sayfasına gitmek değildir. Önce bir coinmarketcap araştırması yapın. Resim 8’deki gibi bu gün ve bu hafta hangi coinler prim yapmış görelim. Resim 8’de görebileceğiniz gibi, bu hafta Holo HOT tokeni alıcılarına yüzde 128 kazandırmış.

 

 

Binance Borsa uyelik - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

 

 

Binance Borsasi uyelik - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

 

 

Binance Al-Sat Nasıl Yapılır?

 

Binance Borsasi uyelik sistemi - Yeni Başlayanlar İçin Binance Borsasında Kripto Para Alım Satım Rehberi

 

 

Yani 1 hafta önce, 1000 dolarını HOT tokenine yatırmış olan biri, bu hafta 1.280 dolar kazandı. Pekiyi şu anda bu para birimi şişmiş durumda! Biz HOT satın alabilir miyiz, ya da şimdi HOT satın alırsak kar eder miyiz? Kripto para piyasasına yeni girenler, böyle bir hata yaparlar. Zaten yüzde 128 artmış olan paraya, tüm paralarını yatırırlar. Sonra da bu para birimi düşünce zarar ederler. Bu noktada önemli olan şey, şişen tokeni, zirvede iken satın almak değil, en dibe vurduğu zaman satın almak ve yükseldiğinde satmaktır. Şimdi de Resim 9’u inceleyelim. Resim 9’da gördüğünüz gibi, bu hafta parasını BTMX biriminde tutanlar, yüzde 24 kayıp yaşadı. Yani 1.000 dolarını bir hafta içinde bu birimde tutanlar, 240 dolar zarar ettiler. NPXS biriminde tutanlar, bu hafta yüzde 13 zarar ettiler. Sadece bu gün yüzde 5.64 zarar ettiler. Binance borsasında anlık al sat yaparak para kazanmak yüzde yüz garantili bir iş değildir. Ancak, botlar yardımı ile otomatik olarak artan ve azalan birimleri tespit eden yazılımlar sayesinde, günde 80-100 dolar kazanmak imkansız değil. Bu işe girişeceklerin, dikkatli sabırlı ve kaybetmekle yıkılmayacak yapıda olmaları gerekiyor.

 

Bu hafta yüzde 30 zarar eden bir token, 3 ay sonra beşe katlayabilir. Bunu belirleyen bir merkezi yönetim yok. Sadece tokeni piyasaya sunan şirketlerin, yoğun çalışmaları ve yaptığı anlaşmalar, sponsorlukların kalitesine göre, onlar zengin oldukça sizin de zengin olmanız olasıdır.

 

Binance TR sistemine ücretsiz üyelik için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Kripto Para Nedir? Kripto para bir diğer deyişle…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz