Yapı Kredi EFT Saatleri

14 Eylül 2019 Cumartesi, 11:50
yapi kredi eft 642x320 - Yapı Kredi EFT Saatleri

Bankalar arası işlemlerden en çok kullanılan ve bilinenler arasında EFT işlemi yer alır. EFT işlemi aynı bankadan olmayan hesaplar arasında para aktarımı yapmaktır. A bankasından B bankasına yapılan işlemlere verilen isimdir. Yapı Kredi bankası ile çalışanlar ile bu işlemlerin saatlerini bilmek isterler. Çünkü işlem farklı iki banka arasında gerçekleştiğinden dolayı bankanın onayı gereken bir durumdur. Yapı Kredi EFT saatleri normal saat aralığı haricinde geç EFT yapacak şekilde düzenlenmiştir.

 

EFT Saatleri

 

Yapı Kredi Bankası’ndan başka bir bankaya işlem yapmak isteyenler 09:00 – 16:00 saatleri arasında işlem yapabilirler. İşlemler arasında onay gerektiğinden dolayı banka çalışma saatlerine uygun veya yakın şekilde oluşturulur. Havale işlemleri için ise herhangi bir zaman sınırlaması bulunmaz. Çünkü havale işlemleri aynı bankada var olan iki hesap arasında gerçekleşen transfer anlamına gelir. Bundan dolayı herhangi bir zaman kısıtlaması olmadan istediğiniz her zaman gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

yapi kredi eft saatleri - Yapı Kredi EFT Saatleri

 

Geç EFT İşlemi

 

Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine sunduğu fırsatlardan bir tanesi olan geç EFT işlemi için de bir saat belirlenmiştir. Bu saate göre bankanın 16:00-17:20 saatleri arasında yaptığı işlemlerde EFT onayı yapması mümkün olur. Bu durum geç EFT işlemi olarak adlandırılır. EFT işleminin saatine yetişemeyen ama işlem yaptırmak zorunda olanlar için son derece önemli bir durumdur. Bundan dolayı EFT işlemleriniz için saat takibi yapmayı unutmamalısınız.

 

EFT Saati Geçerse Ne Olur?

 

EFT işlemi yapmak isteyen ve saat aralığını geçiren kişilerin yapması gereken herhangi bir işlem yoktur. Çünkü bankaların çalışma ve onay verme süresi geçtiğinden dolayı ertesi iş gününe kalınması gerekir. Aynı zamanda resmi ve dini tatillerde de onay alınması söz konusu olmayacağından dolayı işlem gerçekleşmesi mümkün değildir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz