Vakıfbank Arı Hesabı Nedir?

02 Ocak 2019 Çarşamba, 20:17
Vakıfbank Arı Hesabı Nedir 642x320 - Vakıfbank Arı Hesabı Nedir?

Vakıfbank Arı Hesabı Açma

Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu Vakıfbank arı hesabı banka tarafından birikimlerin sürekli ve güvenli olması amacıyla sunulan bir hesaptır. Bu hesap sayesinde ihtiyaç duyulan anlarda hesaptan para çekme ve yatırma işlemleri yapılabilir. Üstelik bu esnada herhangi bir vade kaybı da yaşanmaz. Yapılan tüm işlemler için bankaya ait internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanılabilir. Bu kanallar üzerinden yapılacak transferler için ücret ödemesi yapılmaz. Ancak Vakıfbank şubesi ya da çağrı merkezi üzerinden yapılan EFT ve havale işlemleri için ücret alınabilir. Bunun haricinde arı hesabı Türk lirasına ek olarak Euro ya da USD mevduatları için de kullanılabilir.

 

Vakıfbank Arı Hesabı Özellikleri

 

Vakıfbank Arı Hesabı - Vakıfbank Arı Hesabı Nedir?

Vadeli mevduat hesabı ile benzer özelliklere sahip olan  Vakıfbank arı hesabı hesap sahibine gecelik faiz üzerinden kazandırır. Hesap üzerinden işlem yapmak için resmi tatil ve hafta sonu hariç olmak üzere sabah 9.00 ile akşam 17.00 arası tercih edilmelidir. Arı hesaptan anlık EFT ve havale işlemleri yapılabilir. Bu hesabın açılabilmesi için en az tutarın 5000 TL olması gerekir. Bu rakamlar USD için 2000 USD, Euro için ise 2000 Euro olarak belirlenmiştir.

 

Hesapların açılışında arı hesap için tanışma faizi uygulanır. Bu faiz oranı için belirlenen süre yüz gündür ve hesabın açılmasıyla birlikte süre işlemeye başlar. Sürenin bitmesiyle birlikte tanışma faizi yerini günlük yayınlanan temdit faizine bırakır. Bu faiz oranı günlük olarak farklılık gösterebilir. Bunlara ek olarak tanışma faizinden ilk kez Vakıfbank arı hesabı açtıranlar yararlanır ve her döviz türü için bu faiz oranından bir kereliğine yararlanılabilir.

 

Vakıfbank Arı Hesabı Başvuru

 

Vakıfbank arı hesabı başvurusu için Vakıfbank tarafından sunulan çeşitli başvuru kanalları vardır. Bunlar internet bankacılığı, mobil bankacılık, en yakın Vakıfbank şubesi ve Vakıfbank çağrı merkezi olarak ifade edilir. İnternet bankacılığı üzerinden hesap açılış başvurusu daha önce banka müşterisi olanlar tarafından kullanılır ve sisteme giriş için ilgili müşterinin TC kimlik numarası ile parola bilgilerine ihtiyaç duyulur.

 

Vakıfbank Arı Hesabı Faiz Oranları

 

Vakıfbank arı hesabı için ilk yüz günlük süreyle tanışma faiz oranları uygulanır. Buna göre Türk lirası mevduatlara yönelik uygulanan tanışma faiz oranı iken bu oran USD mevduatlarda %3,50 olarak uygulanır. Euro mevduatlardaki arı hesabı tanışma faiz oranı ise %2 şeklinde belirlenir. Bu faiz oranları 1,000,000 Türk Lirası/ Euro/ USD tutarına kadar sunulur. Bu tutarın üzerinde kalan hesap bakiyelerinde ise aşan kısım için limit üstü faiz oranı geçerli olur.

 

ARI Hesabı Tanışma Faiz Oranları ( 02.01.2019 )

  • TL mevduat faiz oranı: %21,00

  • USD mevduat faiz oranı: %3,50

  • EUR mevduat faiz oranı: %2,00

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gedik Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları Yatırım yapmak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz