Vadeli Hesap Nedir? İşte En Yüksek Faiz Veren 10 Banka

29 Eylül 2019 Pazar, 20:29
En Yüksek Faiz Veren Banka Listesi 642x320 - Vadeli Hesap Nedir? İşte En Yüksek Faiz Veren 10 Banka

Vadeli Hesap Ne Demek?

Para birikimini değerlendirmek isteyenler ve merak edenler Vadeli Hesap Ne Demek adlı bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankalardan paranızı biriktirebilirsiniz. Biriktirdiğiniz paraları bankaların belirlediği faiz oranları değerlendirebilirsiniz.

Bankalarının faizleri birbirinden farklılık gösterebilir. Örneğin açtığınız Ziraat vadeli hesabınız ile Yapı kredi vadeli hesabınız birbirinden farklılık gösterebilir. Bu oranları karşılaştırmak ve bilgi almak için Vadeli Hesap Ne Demek adlı bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Vadeli Hesap Nedir Ne İşe Yarar Konusunda birçok araştırma sorusu bulunmaktadır. Özellikle arama motorlarında sıklıkla aratılan bu finansal konu ile ilgili bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Bu sayede sizler de vadeli hesap nedir ne işe yarar ile ilgili çeşitli bilgileri edinebilirsiniz.

 

 

Detaylarıyla Vadeli Hesap Nedir?

 

en yüksek vadeli hesap nedir - Vadeli Hesap Nedir? İşte En Yüksek Faiz Veren 10 Banka

 

Birçok kişiden paralarını vadeli hesaba yatırdıklarını duyarsınız. Sizin de bu yönden finansal yatırımlarınızın olması yönünde tavsiyeler alırsınız. Peki vadeli hesap nedir? Bu konuda çeşitli araştırmalar yapmışsınızdır.

Anında paraya dönüştüremediğiniz ve belli bir süre dolmadan bankadan çekemediğiniz faiz getirisiyle değerlenen hesaplarınıza vadeli hesap denir. Vadeli hesabınız paranızın kısa sürede değerlenmesine yarayacaktır. Bankaların resmi internet sitelerinden faiz oranlarınızı inceleyebilirsiniz. Size en avantalı bankada vadeli hesabınızı açtırabilirsiniz. Bazı bankalar vadeli hesap açarken sizden hesap işletim ücreti tahsis edebilir.

Vadeli hesabınızı açarken bankaların avantajları ve dezavatajlarını dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Vadeli hesap nedir konusundaki araştırmalarınız doğrultusunda kolay yoldan vadeli hesap açabilirsiniz.  Müşterisi olduğunuz bankanın şubelerine gitmeden vadeli hesabınızı açtırabilirsiniz. Mobil bankacılık uygulaması veya internet aracılığı ile bu işleminizi hızlıca halledebilirsiniz. Müşterisi olmadığınız bankadan da vadeli hesabınızı açtırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kimlik belgeniz ve belirli aylardaki kazanç tablonuzu yanınıza almanız.

Müşterisi olmadığınız bankanın şubelerine giderek vadeli hesabınızı oluşturabilirsiniz. Vadeli hesabınızın Vadeniz yani paranızın bankada kalacağı süreniz uzadıkça faiz getiriniz artar. Türk Lirası ile vadeli hesabınıza para yatırabilirsiniz. Başka milletlerin para cinsine göre yatırım yapmak Vadeli Döviz işine girmektedir.

 

Ülkemizde faaliyet gösteren 10 bankayı sizler için inceledik ve en yüksek faiz kazancı alabileceğiniz bankaları listeledik. İşte 100.000 TL için bankalardan alabileceğiniz en yüksek faiz oranları:

 

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka

 

Bankalar Vadeli Hesap
Yıllık Faiz Oranı Net Getiri
ING ING Turuncu Ekstra’lı e-Turuncu Hesap  17,00% 1.275,05 ₺
Alternatif Bank Alternatif Bank VOV Hesap  16,75% 1.255,67 ₺
Fibabanka Fibabanka Kiraz Hesap 16,50% 1.237,04 ₺
Yapı Kredi Yapı Kredi Vade Dönüşüm  14,25% 1.061,92 ₺
Akbank Akbank Akbank Direkt Vadeli Hesap  14,00% 1.048,50 ₺
Denizbank Denizbank E-Mevduat  13,25% 992,61 ₺
Halkbank Halkbank E-Vadeli Mevduat  13,00% 973,24 ₺
İş Bankası İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat  12,50% 935,23 ₺
Vakıfbank Vakıfbank E-Vadeli Mevduat  12,50% 931,51 ₺
Garanti BBVA Garanti BBVA E- Vadeli Hesap  12,00% 897,97 ₺

 

 

92 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka

 

Bankalar Vadeli Hesap
Yıllık Faiz Oranı Net Getiri
ING ING Turuncu Ekstra’lı e-Turuncu Hesap  17,00% 3.708,61 ₺
Fibabanka Fibabanka Kiraz Hesap 15,75% 3.430,09 ₺
Alternatif Bank Alternatif Bank VOV Hesap  15,00% 3.265,12 ₺
Yapı Kredi Yapı Kredi Vade Dönüşüm  13,55% 2.903,04 ₺
Denizbank Denizbank E-Mevduat  13,20% 2.868,76 ₺
İş Bankası İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat  12,70% 2.757,35 ₺
Akbank Akbank Akbank Direkt Vadeli Hesap  12,35% 2.682,37 ₺
Halkbank Halkbank E-Vadeli Mevduat  11,50% 2.495,97 ₺
Vakıfbank Vakıfbank E-Vadeli Mevduat  11,50% 2.463,84 ₺
Garanti BBVA Garanti BBVA E- Vadeli Hesap  10,00% 2.166,03 ₺

 

Yukarıdaki verilerden de görebileceğiniz gibi gün sayısı uzadıkça genel olarak faiz oranı düşmektedir. Piyasa koşullarına ve banka stratejisine göre değişen bu oranları banka banka araştırarak en iyi kazancı sağlayabilirsiniz.

 

 

Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap

Yapı Kredi Çalışan Vadeli Hesap - Vadeli Hesap Nedir? İşte En Yüksek Faiz Veren 10 Banka

Vadeli hesabın çeşitli şekillerde kategorisi bulunmaktadır. Yapı Kredi Çalışan Vadeli hesap da bunlardan biridir. Çalışan vadeli hesap nedir konusundaki sorular da bu yazımızda yanıt bulacaktır. Bu sayede müşterilerimizin çalışan vadeli hesap nedir diye araştırma yapmaları ve kendilerine özel bu hesapları açtırmaları arasında hiçbir şekilde engel kalmayacaktır.

Vadeli hesap nedir Yapı Kredi müşterileri de bu vadeli hesaptan yararlanabilirler mi? Vadeli hesap nedir Yapı Kredi bankası ile ilgili bütün aramalar da tıpkı bu ve benzeri şekildedir. Bu nedenle sizlere Yapı Kredi bankasının vadeli hesabına dair küçük bilgilendirmelerde bulunacağız.

Eğer Yapı Kredi Bankası müşterileri iseniz internetten, mobil bankacılıktan veya müşteri hizmetlerinden bu hesabı oluşturabilirsiniz. Yapı Kredi müşterisi olmadan da çalışan vadeli hesabı kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Şubelerine giderek çalışan vadeli hesabınızı oluşturabilirsiniz. Avantajlarıyla ve kolay kullanımıyla hesabınızı kullanabilirsiniz. Çalışan hesabınız ile paranız gece ve gündüz hızlıca değer kazanabilmektedir.

Vadeli hesap açan banka müşterileri gündüz bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gece olduğunda ise belirlenmiş limitler ve faizler ile vadeli hesabınızı kendi kendine işlemleri gerçekleştirmesine çalışan hesap denir. Vadeli hesapta biriken bakiyeyi ayrıca gecelik faiz getirisi de sağlayabilir. Çalışan vadeli hesaplarınızın üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek 7 gün 24 saat bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Ziraat Bankası Vadeli Hesap

 

 

Ziraat Bankası Vadeli Hesap - Vadeli Hesap Nedir? İşte En Yüksek Faiz Veren 10 Banka

 

 

Vadeli hesap nedir Ziraat Bankası vadeli hesabı var mıdır? Vadeli hesap nedir Ziraat bankası hesabına ait bu işlem ile ilgili ince ayrıntıları sizinle paylaşacağız. Ziraat Bankası vadeli hesabı 32 günlük vadeye yüzde 13 oranında faiz vermektedir. Bankadaki para ve vade süresi de uzadıkça bu faiz oranı oldukça fazla kazanç sağlamaktadır.

 

Siz de birikimlerinizi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız; size en uygun bankayı bulabilir, en yüksek faiz oranı sunan bankayı tercih edebilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gedik Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları Yatırım yapmak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz