Uzun Vadecilere Borsada En Güvenilir Hisse Senetleri

13 Haziran 2019 Perşembe, 22:00
Borsada En Güvenilir Hisse Senetleri 642x307 - Uzun Vadecilere Borsada En Güvenilir Hisse Senetleri

Borsada En Güvenilir Hisse Senetleri

Maddi olarak bir birikime sahip olan kişilerin yapmayı planladıkları ilk yatırım şekli hisse senetleri piyasasında şirketlere yatırım yapmaktır. Borsada yer alan birçok şirket ise halka açılarak elinde bulunan bu büyük sermayeden pay almanızı sağlamaktadır. Bu paylar bazen yatırımcı kişilere zarar olarak dönerken kimi zaman ise kar olarak döner. Bu nedenle, düşünülmesi gereken fakat aynı oranda da dikkat edilmesi gerekli olan bir yatırım şekli olarak hisse senetleri piyasası en güvenilir yatırım araçları arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Yatırımcılar hisse senetleri piyasasına gerek kısa gerek uzun vadede yatırım yapabilirler. Kısa vadede borsada para kazanmak mümkün olsa da kısa vadeli yatırım yüksek risk içerdiğinden her zaman para kazanmanız mümkün olmayabilir. Fakat en güvenilir hisse senetleri ile geleceğe yatırım yaparak borsada uzun vadede kazanmak mümkündür. Disiplin, sabır, bilgi gerektiren uzun vadeli yatırım ile birikimlerinizi arttırabilirsiniz. Peki, uzun vadede en güvenilir hisse senetleri nasıl seçilir? Şimdi bu konuya değinelim.

 

Hisse Senedi Danışmanlık Hizmetinin Önemi

 

doğru hisse senedi nasıl seçilir - Uzun Vadecilere Borsada En Güvenilir Hisse Senetleri

 

Hisse senetleri piyasasında kar ve zarar durumu önü açık bir süreçtir. Yani elinizdeki bir hisse senedi ile çok para kazanabileceğiniz gibi çok para da kaybedebilirsiniz. Riskin oldukça yüksek olmasından dolayı yatırım yapmak isteyen kişiler özellikle borsa hakkında bilgileri yoksa bir profesyonelden hizmet almalılardır. Bu nedenle, yeni yatırımcılar hisse senedi tüyoları almak istiyorlarsa, profesyonel danışmanlık hizmeti alınmalıdırlar. Hisse senedi danışmanlığı ile son yıllarda en çok kar oranı ile ön planda olan ve hiç düşmeyen hisse senetleri tespit edilebilir. Özel analizlerle bu senetlerine yatırımlar yapılabilir. Ayrıca düzenli olarak bir büyüme oranına sahip olan hisse senetleri daha fazla kar oranı barındırabilirler. Bundan dolayı yatırım danışmanlığı kapsamında sizlere en uygun hisse senedi bulunabilir. Yatırım danışmanlığı kapsamında size uygun bir portföy oluştururken şu analizler yapılır:

 

 • Yatırımcı profiliniz analiz edilir. Hangi tip (agresif, ılımlı, cesur, analitik vb) yatırımcı olduğunuz belirlenir.

 

 • Yatırım bilgileriniz ölçülür. Yatırım araçları ve hedefleriniz hakkında bilgi toplanır.

 

 • Yukarıda yer alan verilerle uzman analistler size bir strateji belirler.

 

 • Size özel stratejiyi belirleyen analistler sizin için portföy oluşturur.

 

Hiç Düşmeyen Hisse Senetleri Nasıl Seçilir?

 

Hiç Düşmeyen Hisse Senetleri Analizi - Uzun Vadecilere Borsada En Güvenilir Hisse Senetleri

 

Yapılan hisse senedi yorumları ile borsada bilgi birikimi olmayan olan kişilere danışmanlık hizmeti verilerek borsadaki senetler arasında en karlı olanları ayırt edilebilir. Danışmanlar tarafından teveccüh gören hisse önerileri arasında genel olarak geleceğe dair beklentisi yüksek, sermayesi kuvvetli ve sektörde güç sahibi olan hisse senetleri seçilmektedir. Bunlardan biri ise örneğin  ASELSAN hisse senedi gelmektedir. Yatırımcısına son 5 yılda yaklaşık %4000 kazandıran Aselsan bir silah şirketidir ve yılardır en çok kar elde etmeyi başarmış borsada hisse senedi payını barındıran en iyi şirketlerden birisidir.

Aselsan’ın yanında diğer birçok market zinciri şirket ve sanayi şirketleri de oldukça yüksek oranda kar sağlamaktadırlar. Seçeneklerin bol olduğu iç piyasanın yanında dış piyasada da hisse senedi alımı mümkün. Büyük bir ekonomik güç olan AB kuruluşlu şirketlerden alınacak olan bir hisse senedinin uzun soluklu kar payının oldukça yüksek ve sürekli kar oranına sahip olacağı da bilinmelidir. Peki, geleceğin hisseleri nasıl seçilir?

 

Geleceğin hisse senetleri seçmek için şirketlerin şu özelliklerine bakmak gerekir:

 

 • uzun vadeli hisse senedi önerileri seçimi için öncelikle en büyük endekslerden hisse senedi seçimi yapmalısınız. Bu hisseler hem az riskli hem de çok kazançlıdır.

 

 • Geleceğin hisse senetleri bulmak için gelişen sektörleri inceleyin. Sektörel gelişmeleri takip edin. Sektörün lider hisselerini seçin.

 

 • En iyi hisse senedini seçerken üke ekonomisini de göz önünde bulundurarak yatırım yapın.

 

 • Şirketlerin mali verilerini inceleyerek geleceğe dair öngörülerde bulunun. Örneğin, sermayesi güçlü, aktif karlılığı yüksek, satışları artan, borçululuğu düşük, sürekli kar eden ve kar payı ödeyen hisse senetlerini inceleyebilirsiniz.

 

 • Yabancı yatırımcıların yatırım yaptığı şirketleri inceleyin. Yabancılar kar görmediği hisse senetlerine yatırım yapmazlar.

 

 • Borsada uzun vadeli yatırım stratejileri arasında gerçek değeri yüksek fakat herkesin sattığı hisselere yatırım yapmayı göz önünde bulundurun.

 

 • Teknolojiye önem veren, ARGE ye bütçe ayıran şirketleri tercih ederek yatırımlarınızı değerlendirmeniz mümkündür.

 

Aşağıda yer alan son 5 ve 10 yılda en çok kazandıran hisse senetlerini inceleyerek siz de doğru hisse senedi nasıl seçilir sorusunu kendi açınızdan araştırabilirsiniz.

 

Son 10 Yılda En Çok Kazandıran Hisseler Son 5 Yılda En Çok Kazandıran Hisseler
EGEEN ISKUR
SASA SASA
ISKUR YATAS
ASELS ISBTR
HEKTS YESIL
LOGO NIBAS
ISBTR ISATR
ISFIN KLNMA
ARMDA ISFIN
SODA HEKTS

 

 

Borsada Kazandıran Hisseler

 

2019 yılı itibari ile birçok hisse senedi yıllardır kar sağlasa bile daha uzun ömürlü olan geleceğin hisseleri 2019 yılı itibari ile danışman görüşleri ile belirlenebiliyor. Elde edilen veriler ile yapılan yorumlar silah, tarım, teknoloji ve sanayi gibi şirketlerin oldukça yüksek oranda kar elde etmesinin olası olduğunu göstermektedir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz