Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

14 Kasım 2018 Çarşamba, 20:31
niversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar 642x320 - Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci Kredi Kartı

18 yaşından büyük olan ve üniversite eğitimi alan öğrenciler, eğitim giderlerini karşılamak için kredi kartı alabilir. Öğrenciler okuduğu gibi çalışarak ek gelir elde edebiliyor. Öğrenci olduğunu belgeleyen veya ek gelir elde eden öğrenciler kredi başvurusu yapabilir. Öğrenci kredi kartı ile de bankalardan kredi kartı almanız mümkündür.

 

Üniversite öğrencileri kredi kartı başvurusu yaptığında bankalar kredi notu ve daha önce yapmış olduğu bankacılık işlemlerini kontrol eder. Başvurularınızı mobil ya da internet üzerinden yapabilirsiniz. Gelir belgesi istenmez.

 

 

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

 

niversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar - Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci kredi kartı almak için bazı evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Bankaların üniversite öğrencilerinden istediği belgeleri şu şekilde belirtebiliriz:

 

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Eğitim durumunu gösteren belge

 

 

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

 

Başlangıç aşaması olduğu için kredi kartı limiti 500 TL ile 1.000 TL arasında değişir. Bir yıl boyunca kullanım sonrası ödemeleri düzenli yapıyorsanız, bankaya kredi kartı limit başvurusunda bulunabilirsiniz. Öğrenci kredi kartı limitini en fazla 3.000 TL’ye kadar yükseltebilirsiniz.

 

 

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

 

renci kredi kartı başvurusu - Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Ülkemizde üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankaları şöyle sıralayabiliriz:

 

 

İş Bankası İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

 

İlk yıl kart aidatı ücreti alınmaz. Diğer yıllar 20 TL kart aidatı ücreti alınır. Borç gecikmez faiz oranı %2,60 seviyelerinde yer alır. Kredi kartının başlangıç aşamasındaki limiti 400 TL’dir. Kredi kartının Maximum kart özelliği bulunuyor. Öğrenci kredi kartı özelliği olan müze kart özelliğini kullanarak müzeleri ücretsiz gezebilirsiniz.

  Online Kredi Başvurusu

 

 

Ziraat Bankası Genç Kart

 

Ziraat Bankası üniversite öğrencilerine Genç Kart kredi kartı fırsatı sunuyor. 5 yıl kart ücreti alınmaz. Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL ve doktora öğrencilerine 950 TL limitli kredi kartı veriyor. Maximum özelliğine sahip olan Genç Kart kredi kartı ile Maximum avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 

 

Akbank Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı

 

Exi26 adı altında üniversite öğrencilerine kredi kartı veriyor. Yıllık kart aidatı ücreti 20 TL’dir. Axess kartta yer alan avantajlardan faydalanmak mümkün. Nakit çekim, kredi kartına taksit ve borç atlatma özellikleri bulunuyor. 26 yaşını geçmemiş öğrenciler kredi kartına başvuru yapabilir.

 

 

Üniversite TEB Kredi Kartı

 

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından üniversite öğrencilerine kredi kartı veriyor. Yıllık kart aidatı ücreti 6,90 TL’dir. Kart limiti başlangıç olarak limiti 300 TL ile 400 TL arasında değişiyor. %2,60 gecikme faizi uygulanıyor. Bonus Card özelliğine sahiptir.

 

 

Vakıfbank Like Card

 

Üniversite de yıllık ortalamanızı yükseltiyorsanız banka size 10.000’ine yakın like puan hediye ediyor. Yıllık kart aidatı ücreti 12 TL’dir. Alışveriş yaparak like puanlar kazanabilirsiniz. Alışveriş faiz oranı %1,84, nakit çekim faiz oranı %1,84 ve gecikme faiz oranı %2,34 olarak hesaplanır. 50 TL’ye kadar temassız kart özelliğini kullanabilirsiniz. Kredi kartının başlangıç limiti 400 TL’dir.

 

 

Yapı Kredi Play Kredi Kartı

 

Kredi Play kartın Word Card özelliği bulunuyor. Gecikme borç faizi %2,52’dir. Yıllık kart aidatı ücreti 38 TL’dir. 50 TL’ye kadar temassız kart özelliğini kullanabilirsiniz. Başlangıçta öğrenci kredi kartı limiti 500 TL’dir. Limiti 1.300 TL’ye kadar arttırmak mümkün.

 

  Bankaların 2019 Konut Kredisi Faiz Oranları

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Senetle Araba Almanın Yolları Zaman geçtikçe araç alımı…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz