Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

05 Mayıs 2019 Pazar, 19:01
Kredi Notu Öğrenme 642x313 - Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunun finans sektöründe diğer bilinmesi gerekenler arasında önemli bir finansal araç olarak yer alır. Kredi notu öğrenme servisini kullanarak da sorgulama yapıla bilineceğinden herkesin haberi var. Bir ev sahibi olmak isteyen kişiler ya da acil olarak nakit paraya ihtiyaç duyanlar bankalardan finansman alabilmek için başvuru yapmadan hemen önce ücretsiz kredi notu sorgulama yapabilmenin ne kadar yararlı olduğunu görünür bir gerçektir.

Son zamanlarda kullanılan sorgulama servisleri belli bir ücret talep ederek SMS ile ya da e-posta yoluyla sizleri bilgilendirmektedir. Findeks not öğrenme servisi yardımıyla da ücretli olarak notunuzu öğrenebilirsiniz. Herkesin bildiği gibi Türkiye’de hizmet veren 9 büyük bankanın ortaklığı ile kurulmuş olan KKB tarafından hizmete açılan Findeks, bireysel ve kurumsal üyelerine hizmet sağlamaktadır. Findeks sistemi ile kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebilir, kredi başvurusu yapmadan önce bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

cretsiz kredi notu sorgulama - Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

 

Findeks, bireylerin banklar üzerinde kullandıkları bütün nakit giriş çıkışı ile, eski dönemlere ait verileri toplayarak notu oluşturmaktadır. Bankalardan kredi alarak kullanmak isteyen kişilerin kredi puanı yüksek ise diğer kredi başvurusu yapan insanlara göre daha ön planda tutulmaktadır. Tüketiciler Findeks puan sorgulama ve öğrenme servisini kullanarak anlık olarak bilgilerini kontrol etmekte, oluşabilecek olumsuzluklara karşı önceden önlem alabilmektedir.

 

En Kolay Kredi Notu Öğrenme Yolu

 

Aslına bakılırsa Findeks sitesinden ücret ödeyerek notunuzu sorgulayabilirsiniz. Findeks’in yanı sıra pek çok alternatif yöntem yardımı ile hemen kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz, geçmiş dönem ödemelerinizin, kullandığınız kredilerin, banka hesap hareketlerinizin analizleri yardımıyla hesaplanır. Türkiye’de bu sistem bütün bankalar tarafından ortak olarak kullanılmakta ve bireysel kullanıcıların bu hesaplamaya dahil olmaya yetkisi yoktur. Ancak bazı yöntemler yardımı ile kredi notunuz yükseltebilirsiniz. Bir kişinin kredi notu 1 ile 1900 arasında bir değere sahip olmaktadır ve bankalar da bu nota bakarak kredi değerlendirmesi yaparlar. Kredi notu birçok yöntem kullanılarak öğrenilebilir. En kolay ve hızlı bir şekilde kredi notu öğrenme ücretsiz sistem ile oldukça kullanışlıdır. Şimdi kolayca kredi notu öğrenebileceğiniz sistemi sizlere tanıtacağız.

 

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

 

SMS İle Kredi Notu Öğrenme - Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık günümüzde bankalar da müşterilerine en hızlı hizmeti verebilmek için teknolojiyi yakından izlemektedirler. Anlaşmalı operatörler ile artık cep telefonunuzdan tek bir SMS kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun karşılığında da belli bir ücrete tabi tutulacaksınız. SMS ile kredi notu sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki numaraları kullanabilir, hızlı şekilde kredi notu öğrenme sms işlemi gerşekleştirebilirsiniz. Aşağıda bulunan sorgulama, operatör ve KKB tarafından ücret karşılığında yapılmaktadır.

 

Turkcell SMS ile kredi Notu Sorgulama

TC Kimlik Numaranız boşluk Doğum Yılınız yazdıktan sonra 1122’ye gönderin. (Örn: 12345677555 1980)

 

Türk Telekom SMS ile Kredi Notu Öğrenme

TCKN ile beraber Doğum Yılınızı aralarında bir boşluk olarak 1122’ye gönderin.

 

Vodafone SMS ile Kredi Notu Sorgulama

Vodafone Hat kullanımı yapan kişiler de “TC Numarası ve Doğum Yılı” yazarak 1122’ye SMS gönderebilir.

 

E-Devlet Kredi Notu Nereden Öğrenilir?

 

E Devlet Kredi Notu Nereden Öğrenilir - Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

 

Yakın zamanda E-Devlet portalında kullanıcıların hizmetine sunulan kredi notu sorgulama sistemi ile ücretsiz kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiz. Bunun için e-devlet şifrenizi bilmeniz yeterlidir. Ücretsiz kredi notu sorgulama için işlem adımları şu şekildedir:

 

  • Öncelikle T.C. kimlik numarası ve PTT den almış olduğunuz şifre ile sisteme giriş yapılır.

 

  • Hizmetler bölümünden Türkiye Bankalar Birliği kısmı seçilir.

 

  • Bu hizmetin altında yer alan Risk Merkezi Raporu seçilerek kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

 

Bu hizmet ile tüm bankalara olan borçlarınızı sorgulayabilir, kredi vadesi hakkında  bilgi alabilir, kredi kartı ve ek hesap bilgilerine ulaşabilirsiniz. Böylece e devletten kredi notu öğreniliyor mu diye soran kişiler bu bölüm ile bilgi sahibi olabilirler.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada İş Yatırım Hisse Senedi Önerileri Yatırımını borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz