Tutanaksız Kazada Kasko Hasarı Karşılar Mı?

15 Temmuz 2020 Çarşamba, 21:37
Tutanaksız kaza kasko 642x320 - Tutanaksız Kazada Kasko Hasarı Karşılar Mı?

Tutanaksız Kaza Kasko Karşılar Mı?

Tutanaksız kaza kasko yaptırmış olsanız bile karşılanmaz. Kaza halinde kazaya karışan tüm araçların tutanağı imzalaması şartı aranır. Kazada yaralanma ve ölüm gibi vehim sonuçlar var ise hemen polis ve ambulans çağrılarak tutanak hazırlanır. Ancak yalnızca maddi hasarlı bir kaza meydana gelmişse kişiler kendileri tutanak doldurup imzalayabilirler. Tutanaksız kaza kasko tarafından ödenmeyeceğinden kaza sonrası mutlaka tutanak doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Kasko poliçenizden faydalanabilmeniz için 3 gün içerisinde kaza tutanağı ile birlikte sigorta acentenize başvurmanız gerekir. Tutanak tutulmamış ise sigorta şirketi kasko ödemesi yapmayacaktır.

 

 

Kazadan Sonra Kasko İşlemleri

 

 

Tutanaksız kaza kasko kabul edilmeyeceğinden kaza sonrası yapılacak işlemler hususunda dikkat etmeniz gerekir. Kazadan sonra ilk yapmanız gereken araçların yer değiştirmesini önleyin. Kazanın olduğu anın hem kendi aracınızın hem karşı taraftaki aracın detaylı fotoğraflarını çekin. Kaza tutanağını hem siz hem karşı taraf doldurup imzalamalıdır. Her iki tarafın sürücü belgesi ve ruhsat fotokopileri de tutanağa eklenmelidir.

 

Ölüm ve yaralanma varsa polisin tutacağı zabıt tutanağının bir örneğini istemelisiniz. Belirtilen belgeler ile en geç 3 gün içerisinde kasko yaptırdığınız sigorta acentenize başvurunuz. Maddi hasarlı kazalarda polis çağrılmamış ve zabıt tutanağı alınmamış ise karşı taraf ile birlikte kusur hali belirlenip onaylanmalıdır. Kaza tespit tutanağında kaza tarih ve saatinin doğru bir şekilde yazılmış olması önemlidir. Tutanakta yer alan tüm bilgilerin kişiye ait ve doğru olması gerekir. Mutlaka imzalanmış olması mühimdir. Tutanaksız kazadan faydalanamayacağınızı bilerek kaza sonrası dikkatli olmanızda fayda vardır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz