Türkiye’nin En İyi 5 Kredi Kartı

01 Mayıs 2019 Çarşamba, 00:16
Türkiyede En İyi Kredi Kartı 642x320 - Türkiye'nin En İyi 5 Kredi Kartı

Türkiye’de En İyi Kredi Kartı Hangisi?

Birçok banka vatandaşlara harcamalarını rahat rahat yapabilmek için kredi kartı vererek taksitli nakit çekme konusunda da yardımcı oluyor. Kredi kartı kullanmayıp bütün harcamalarını nakit olarak yapan vatandaşlar da var. Eğer siz de kredi kartı başvurusu ile kredi kartı alma fikrini kapıldıysanız öncelikli olarak hangi bankanın kartı daha avantajlı bunu araştırmanız gerekiyor. Bankadan bankaya faiz oranları bile değişkenlik gösteriyor. Taksitli nakit avans çekme işlemi yapılırken bütün bankalar az miktar da olsa faiz uygular. Bunların hepsini bankayla görüşerek hangi kredi kartını almanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

 

En Avantajlı Kredi Kartı Nasıl Bulunur?

 

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi - Türkiye'nin En İyi 5 Kredi Kartı

 

Türkiye’nin en iyi kredi kartı araştırma makalemizde kart sahibi olmak isteyenlerin aklına takılan en iyi kredi kartı hangisi sorusuna verilecek en iyi cevap bir kredi kartından beklediğiniz hizmet ile alakalıdır. Yani bir kredi kartı sahibi olmak istiyorsunuz ve kredi kartının hangi özelliği sizi daha çok memnun eder? Asıl soru budur. Bu sorunun ayrıntılarını incelediğimizde ise kredi kartı başvurusu yapmadan önce size en iyi hizmeti sunacak kredi kartını bulmak için ufak bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

 

5 soruda en iyi kredi kartı nasıl bulunur?

 

Bankaların kredi kartlarını baz alarak yapacağınız araştırmalarda şu soruları göz önüne almalısınız:

 

 • Yıllık kredi kartı aidatı var mı?

Kredi kartı sahiplerinin en çok dert yandığı konulardan birisi kredi kartı aidatıdır. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce kartın yıllık aidatı olup olmadığını ve ücretin ne kadar olduğunu öğrenmeniz ilerleyen yıllardaki kart kullanım sorununuzun önüne geçebilecektir. Çoğu banka bu ücretleri iade etse de kart başvurusu yapmadan önce bu konuda bilgi almanız yararınıza olacaktır.

 

 • Alışverişlerde puan veriyor mu?

Kredi kartı sahiplerinin aklına en çok takılan konulardan bir diğeri ise kredi kartı puan kazanımıdır. Kredi kartı kullanıcıları alışveriş yaptıklarında harcamalarından dolayı puan kazanırlar. Kazanılan bu puanlar daha sonra bir başka alışverişte kullanılabilir. Bu nedenle, alışveriş yaparak bedava puan kazanabilir, hemen harcayabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce alışverişlere ne kadar puan kazanılacağını öğrenmeniz avantajınıza olacaktır.

 

 • Yaygın kullanım ağı var mı?

Bir kredi kartının yaygın kullanım ağının olması, taksitli alışverişlerinizde size avantaj sağlayacaktır. POS sahibi şirketlerin sizin sahibi olduğunuz kredi kartı bankası ile anlaşma yapması sonucu taksit avantajından faydalanabilirsiniz. Şöyle ki, sahibi olduğunuz kredi kartı özelliği gereği sadece anlaşmalı bankalarda taksit uygulanabilmektedir. Kredi kartı başvurusu aşamasında bu hususu da göz önüne almalısınız.

 

 • Ek hizmeti var mı?

Bir kredi kartı sadece alışverişlerde kullanılmaz. Kredi kartı ile alıveriş yapabileceğiniz gibi nakit para çekebilir, vadesiz hesap kartı gibi kullanabilir, müzelere gidebilir, erteleme, taksitlendirme gibi avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu hizmetler kredi kartını daha etkin kullanmanızı sağlayabilecektir.

 

 • Kredi kartı limiti yeterli mi?

Kredi kartı her ne kadar BDDK ile kanun ile belirlenmiş olsa da kredi kartı limitinin yüksek olması kredi kartını rahatça kullanabilmenizi sağlayacaktır. Bundan ötürü kredi kartı başvurusu öncesi kredi kartı limiti hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

En Çok Kullanılan Kredi Kartı Hangi Bankanın?

 

Bankaların 2018 yılı faaliyet raporları incelenerek oluşturduğumuz bu bölümde sizlere Türkiye de en çok kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler sunacağız. Bu veriler ışığında 2018 yıl sonu itibariyle Türkiye’de en çok kredi kartı kullanan müşterisi olan bankalar şöyledir:

 

 • Yapı ve Kredi Bankası: 11.8 milyon
 • İş Bankası: 7.7 milyon
 • Garanti Bankası: 7 milyon
 • Akbank: 6.6 milyon
 • Ziraat Bankası: 5.9 milyon

 

BKM verilerine göre, 2018 yıl sonu itibariyle Türkiye de 66 milyon adet kredi kartı kullanan kişi bulunmaktadır. Yukarıda yer alan veriler de göz önüne alınarak en çok kredi kartı müşterisi bulunan bankanın Yapı ve Kredi Bankası olduğu görülmektedir.  Yaklaşık 30 yıldır bu sektörde olan banka karttan yapılan ciro ile de ön sıralarda yer almaktadır. Üst kısımda yer alan kredi kartı sahiplik oranlarını dikkate aldığımızda Türkiye^de en çok bu bankaların kredi kartının kullanıldığı görülmektedir. Peki, bu bankaların ne avantaj var? Bir sonraki bölümde ise bu bankaların ne avantajları olduğunu sizlerle paylaşacağız. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce bu bilgileri de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

 

Türkiye’nin En İyi 5 Kredi Kartı

 

Yukarıda ele aldığımız veriler ışığında, Türkiye’de en çok kullanılan en avantajlı kredi kartlarını sizler için inceledik. Burada ele aldığımız en avantajlı kredi kartı veren bankalar arasında Yapı ve Kredi Bankası, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve AkBank yer almaktadır. Üst kısımda yer alan ‘ 5 soruda en avantajlı kredi kartı nasıl bulunur? ‘ bölümü baz alınarak incelediğimiz bu kredi kartları ile en iyi kredi kartını seçebilirsiniz.

 

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartı

 

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu - Türkiye'nin En İyi 5 Kredi Kartı

 

Dünyaca ünlü World Card avantajını taşıyan Yapı Kredi World Card ülkemizde de en çok kullanılan kredi kartı arasında yer almaktadır. 1988 yılından beri sektörde bulunan banka, yaygın üye iş yeri ağı ve müşteri memnuniyeti ile beğeni kazanmaktadır. Ayrıca The Banker dergisi tarafından dünyanın en değerli kredi kartı olarak gösterilen World Card ile birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. Bununla beraber, 2018 sene sonu itibari ile 531 bin üye iş yerine sahip banka POS cirosu ile sektörün yaklaşık %20 sine sahiptir. ” 25 yıldır en çok yerde, en çok kişiye, en çok kazandıran tek kart. ” sloganı ile faaliyetlerini sürdüren Yapı Kredi World Card avantajları şöyledir:

 

 • Alışverişlerde puan kazanarak yeni alışverişler yapabilir, dilerseniz puanlarınızı emeklilik hesabına aktarabilirsiniz.
 • Biriken puanlar ile kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.
 • Taksitle EFT, havale yapabilirsiniz.
 • Konya toplu ulaşımda kullanabilirsiniz.
 • Mobil ödeme, TL yükleme, vergi ve kurumsal ödemeler yapabilirsiniz.

 

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı

 

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu - Türkiye'nin En İyi 5 Kredi Kartı

 

İş Bankası kredi kartı Maximum özelliği taşımaktadır. Bu kartı maximumu özelliği olan tüm işyerinde kullanabilirsiniz. Bu kartın avantajı da diğer kartlara göre daha fazladır. Sinemalarda indirimli bilet alma ve tarihi gezmek istediğiniz yerlerde müzelere giriş kartı olarak gösterip indirimli olarak yararlanabilirsiniz. İş Bankası maximum kart başvurusu yaparak siz de bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 

Garanti Bankası Kredi Kartı

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu - Türkiye'nin En İyi 5 Kredi Kartı

 

Bonus’un tüm özelliklerine sahip Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı ile yaygın hizmet ağından faydalanabilirsiniz. Gold, Platinum gibi kartlarla ekstra puan ve hizmet alabileceğiniz bonus kartları çok sık ziyaret eden kişilere de Shop&Fly ve Miles&Smiles kartlar ile ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır. Birçok alanda özel hizmet sunan Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yaparak kolayca kart sahibi olabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu - Türkiye'nin En İyi 5 Kredi Kartı

 

Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası son zamanlarda kredi kartı alanında önemli adımlar attı. Müşteri sayısı ile liderliğe oynayan banka, kendi markası olan Combo Kart ile müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır. Maximum ile işbirliğini sonlandıran bankanın yeni kartının harcama erteleme, taksitlendirme, ekstre erteleme gibi birçok avantajı bulunmaktadır. Yıllık aidat bakımından da oldukça avantajlı olan Ziraat Bankası Combo Kart başvurusu yaparak kredi kartı dünyasına adım atabilirsiniz.

 

Akbank Kredi Kartı

 

Akbank Kredi Kartı Başvurusu - Türkiye'nin En İyi 5 Kredi Kartı

 

Axess özelliği ile ülkemizde oldukça popüler olan Akbank kredi kartı yılların verdiği tecrübe ile sektörde üst sıralarda yer almaktadır. Öğrenci kredi kartı gibi her kesime hizmet vermeye çalışan Akbank; taksitli nakit avans, chip para, ekstre böldürme gibi hizmetlerle müşterilerine hizmet vermektedir. 2018 senesi itibariyle 321 bin üyeişyerine sahip banka Wings Style gibi hizmetlerle sektöre özel hizmet paylaşımı yapmaktadır.

 

Bu bankaların hepsi son yıllar da kredi kart başvurusu en fazla alan bankalar arasında yer alıyor. Yazdığımız banka ve kredi kartlarına daha detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz banka müşteri numaralarından veya bireysel temsilciliklerden detaylı bilgiye sahip olabilir, istediğiniz karta başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

Türkiye’de En Çok Kullanılan Kredi Kartları İnfografik Görsel

 

türkiyede en çok kullanılan kredi kartları 1019x1024 - Türkiye'nin En İyi 5 Kredi Kartı

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
EFT Saat Kaça Kadar Yapılabiliyor? Elektronik fon transferi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz