Türkiye’de En İyi Yatırım Alanları

19 Haziran 2021 Cumartesi, 23:43
En Iyi Yatirim Alanlari 642x320 - Türkiye'de En İyi Yatırım Alanları

En İyi Yatırım Alanları

Yatırım en sade haliyle; eldeki sınırlı kaynakları o sınırlı kaynaklardan belirli bir gelir sağlamak amacıyla kullanmaktır. Profesyonel yatırımcılara göre en iyi yatırım alanları aslında riski yüksek olan yatırım alanlarıdır. Fakat şu unutulmamalıdır ki yatırım alanları, yatırımcıya her zaman kâr getirmez. Bazı yatırım alanları, belirli süreçler içerisinde kâr yerine zarar bile getirebilir. Yüksek riskli yatırımların, işinizde deneyim kazandıkça tercih edilmesi önerilir. Yatırım alanları, insanların beklentilerine göre değişebilir hatta ülkeler arasında bile yatırım alanları farklılaşabilir.

 

Önceden de belirtildiği gibi, bir yatırım alanı kişiye her zaman kâr getirmez hatta zarar da getirebilir. Bu durum aslında dönem farklılıklarından da kaynaklanır. Örneğin; içinde bulunulan pandemi döneminin ve pandemi sürecinden önceki dönemlerin kârlı yatırım alanları elbette farklı olacaktır. Kârlı yatırım alanları her ne kadar kişiye veya içinde bulunulan döneme göre değişiklik gösterse de aşağıda genellikle yatırımcının yüzünü güldüren alanlardan bahsedilecektir.

 

 

Neye Yatırım Yapmalı?

 

 

turkiye de Neye Yatirim Yapmali - Türkiye'de En İyi Yatırım Alanları

 

 

 

E- Ticaret Yatırımı

 

E- Ticaret sektörü, sadece pandemi döneminde değil aslında pandemiden önce de çok ilgi gösterilen bir sektördür. İnsanlara evlerinden çıkmadan tek bir tıkla istediği ürünü satın alabilmesi her zaman ilgi çekici gelmiştir ve her gün dünyada milyonlarca e-ticaret alışverişi yapılmakta ve yeni e-ticaret siteleri kurulmaktadır.

 

Ülkemizde de e-ticaret sektörünün yeri yadsınamaz bir düzeye erişmiştir. Birçok uygulama ve site aracılığıyla insanlar, ellerindeki ürünleri tüketiciyle buluşturmakta, hatta kendi internet sitelerini açmaktadırlar. Teknoloji geliştikçe de bu sektörün önemi daha da artacaktır ve bu sektöre yatırım yapan insanlara para kazandırmaya devam edecektir.

 

 

Reklam Yatırımları

 

Hem dünyada hem de ülkemizde birçok yatırımcısı olan bu sektör, diğer çoğu sektör gibi teknoloji yardımıyla dijitale taşınmıştır. Bu dijitale taşınma durumu, daha çok insanın reklam yatırımcısı olmasını sağlamıştır. Özellikle Türkiye’de dijital ortamdaki reklam sektörünün yeri çok büyüktür. Reklama en fazla bütçe harcayan sektörlerden biri ise kozmetik ve kişisel bakım sektörü olarak görülüyor.

 

Hem dünyada hem ülkemizde yadsınamaz bir tüketim çılgınlığı var. Bu tüketim çılgınlığını kamçılayan reklamlar, yatırımcıları için yüksek bir gelir kaynağı olmaya devam ediyor. Aslında reklamlar, insanların sadece temel ihtiyaçları için sürdürülen bir sektör değildir. Hatta tüketicilerin daha çok lüks ihtiyaçlarını kamçılar. Reklam sektörü, yatırımcıya hem para kazandırmaya hem de tanınırlık kazandırmayı sağlar. Bu yüzden yatırımcıların her dönemde tercih edebileceği en karlı yatırım alanları arasında yer alır.

 

 

Emlak Yatırımları

 

Her dönemde kâr getirebilen sektörlerden biri de emlak sektörüdür. Örneğin; bugün aldığınız bir evi birkaç yıl sonra daha yüksek bir fiyata satmak mümkündür. Bu alınan konutlar sadece şehrin en gözde yerlerinde olmak zorunda değildir. Merkeze göre şehrin biraz daha geri plandaki yerlerinden evler alınıp, bu alınan evleri kentsel dönüşüm sürecine sokmak da bir yatırım yöntemidir.

 

Emlak sektörü, sonu gelmeyecek sektörlerden biri olarak gözüküyor. Kâr getirisi olarak baktığımızda ise çoğu zaman yükselişte olan bir sektördür. Bu sektörde kâr artışı da çok mümkündür. Örneğin; bir ev alındığında o evde birkaç değişim yaparak bile o evin değeri artırılabilir ve bundan satış anında kâr elde edilebilir. Sürekli üstüne koyarak, doğru düşünerek emlak sektöründe başarılı olmak mümkündür.

 

Bir sektöre yatırım yapmak, doğru analiz yeteneği isteyen bir durumdur. Bazen danışmanlık almak gerekebilir ve hatta profesyonel olmayan yatırımcıların ya da bu yatırım işine yeni başlayan yatırımcıların danışmanlık alması önerilir. Kârın düzenli olabilmesi için ve sürekli yükselen bir sektöre tutunabilmek için dönemsel kâr sektörleri yerine, her dönemde yükselişte olabilecek sektörlerin tercih edilmesi daha doğrudur.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Faiz Nedir? Neden Düşmüyor? Niye Bu Kadar Önemli?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz