Troy Kart Hakkında Bilinmesi Gereken Temel Özellikler

22 Mart 2021 Pazartesi, 08:48
Troy Kart Temel Ozellikleri - Troy Kart Hakkında Bilinmesi Gereken Temel Özellikler

Troy Kart Temel Özellikleri

Troy kartlar yerli ödeme kanalı olarak çıkmıştır. Özellikle banka ve kart bilgilerini paylaşmak istemeyen müşterilerin kullandığı kartlardır. Troy kartlar bir çok bankadan ve anlaşmalı kurumlardan temin edilebilecektedir. Özellikle anlaşmalı banka şubelerinden temin edilmesi güvenlik acısından önemlidir.

 

 

Troy Kart Avantajları

 

 

Troy kart yerli ödeme sistemidir. Bundan dolayı bilgilerin yurt dışında kopyalanması durumu söz konusu değildir.

 

Troy kart, kredi kartı ve banka kartı gibidir. İstenilen yerden alışveriş yapılabilmektedir. Troy kart kullanımı ile bilgilerin kimseyle paylaşılması durumu söz konusu değildir

 

Troy kart kredi kartı özelliği taşımaktadır. Yükle kullan şeklinde çalışması nedeni ile çalınması halinde illegal yönden en fazla içindeki miktar kadar kullanılabilecektir. Çalınması durumunda kart iptal edilebilmekte ve içindeki bakiyenin kullanımı durdurulmaktadır.

 

Troy kart bakiye sıfırlanınca kullanılmamaktadır. Bundan dolayı da alışveriş öncesinde yükle kullan mantığı vardır. Çalınması durumunda kart içinde limitinin olmaması nedeni ile kullanılamamaktadır.

 

Troy kart ile taksitli alışveriş yapılabilmekte ve istenildiği durumlarda nakit para çekimi kullanılabilmektedir.

 

Troy BKM Tarafından Geliştirilmiştir Ve Yerli Ödeme Şeklidir

 

Troy kart BKM tarafından geliştirilmiştir. VİSA, MASTER kartlar gibi kart üzerinde logo vardır. Ayrıca Troy kartın üstünde hesap numarası vb gibi normal bir karta olan bilgiler de mevcuttur. Troy kart banka kartının ve kredi kartının tüm özelliğini barındırmaktadır.

 

Temin Edilmesi Ve Hemen Kullanılması

Troy kart anlaşmalı banka şubelerinden ya da kurumlardan alınan kartlara şifre belirlendikten sonra hemen kullanılabilmektedir. İster kredi kartından isterseniz de hesap kartından limit yüklenebilmektedir. Alınması ve kullanılması oldukça kolay ve hızlıdır.

 

Banka ATM’lerinde ve Post Cihazlarında Kullanılabilmesi

Troy kart Türkiye’de bulunan tüm banka ATM’lerinde ve post makinelerinde kullanılabilmektedir. İster taksitli alışveriş ister nakit çekim yapmak isteyin sorunsuz şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka ATM’lerinden para çekiminde belirli bir komisyon alınmaktadır.

 

Online Alışverişte Kullanımı

Troy kart ile online alıveriş yapılabilmektedir. Kart aynı kredi kartı özelliği taşıması nedeni ile online alışverişlerde bilgiler paylaşılmadan Troy kart ile alışveriş yapılabilmeciktir. Troy kartına bağlı telefon numarasına gelen SMS ile alışveriş tamamlanabilir.

 

Troy Kartın Sunduğu Kart Özellikleri

Troy kart banka kartı, ön ödemeli kart ve kredi kartı olarak kullanılabilmektedir. İstenilmesi halinde 3 özellikte aynı anda kullanılabilmektedir.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz