Trafik Sigortası Yapan Bankalar

25 Temmuz 2020 Cumartesi, 09:00
Trafik Sigortası Yapan Bankalar 642x320 - Trafik Sigortası Yapan Bankalar

Trafik Sigortası Yapan Bankalar

Trafik sigortası yapan bankalar bir sigorta acentesinden alacağınız sigorta hizmetlerini aynı şekilde sunarlar. Trafik sigortası Karayolları Trafik Kanunu’nun 2918 sayılı maddesi uyarınca zorunludur. Trafik sigortası olmayan ve trafikte seyreden araçlar cezai müeyyideye tabidir. Zorunlu trafik sigortası sigorta acentelerinde yaptırılabileceği gibi trafik sigortası yapan bankalar aracılığı ile de yapılabilir. Sigorta yapan bankalar tıpkı acenteler gibi sigorta poliçenizi düzenleyip aracınızın zorunlu trafik sigortasını yaparlar. Bu sigorta ile olası bir kazaya sebep olmanız halinde karşı tarafın hasarının ödenmesi, kazaya karışan karşı taraftaki araçta bulunan kişilerin ilk yardım, muayene, tedavi ve hastane masraflarının karşılanması, ölüme sebebiyet veren kazalarda defin masrafları ve mahrum kalan kişiler varsa zararın ödenmesi hizmetleri alınır.

 

 

Trafik Sigortası Yapan Banka Listesi

 

 

Trafik sigortası yapan bankalar aracılığı ile zorunlu trafik sigortası yaptıracağınızda en yakın banka şubesine gidebilir ya da bankaların internet sayfalarında sunulan online sigorta hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Sigorta yapan bankaların sunduğu online sigorta hizmeti ile banka şubesine giderek zaman ve gücünüzü harcamadan sigorta yaptırabilirsiniz. Evinizden ya da ofisinizden cep telefonu ya da bilgisayarınızdan internete girerek online sigorta yaptırabilirsiniz. Sigorta poliçenizin hazırlanması ve işleme alınması dakikalar içerisinde gerçekleştirilir.

Birçok banka hem şubelerinde hem de web sayfalarında zorunlu trafik sigortası hizmeti sunuyor. İstediğiniz banka ile irtibata geçerek sigortanızı yaptırabilirsiniz. Araç bilgileriniz ile internet üzerinden farklı bankalardan sigorta teklifi alarak size uygun olan seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Trafik sigortası yapan bankalar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gedik Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları Yatırım yapmak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz