Tek Tıkla E-Devlet’ten Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Başvurusu

18 Kasım 2019 Pazartesi, 20:13
E Devlet Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Başvurusu 642x320 - Tek Tıkla E-Devlet'ten Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Başvurusu

E Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatı Geri Alma

Her yıl kartlardan düzenli olarak kesilen aidatın geri alınabilmesi için üç çeşit yöntem bulunmaktadır. Bunlar bankaya dilekçe ile başvuru yaparak geri alma, tüketici hakem heyeti aracılığıyla geri alma ve e devlet kredi kartı geri alma olarak ifade edilir. Bu sürece girmeden önce kredi kartı ile ilgili temel bilgilere sahip olmak gerekir.

 

 

Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları

 

 

en kolay Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır - Tek Tıkla E-Devlet'ten Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Başvurusu

 

 

En anlaşılır tabiri ile kredi kartı nakit para yerine kullanılabilen bir ödeme aracıdır. Pos cihazının bulunduğu her yerden alışveriş yapabilme olanağı sağlayan bu kart aynı zamanda nakit çekilebilme özelliğine de sahiptir. Bunun için geçerli olan faiz politikası bankadan bankaya farklılık gösterir.

 

Kredi kartı insanların nakit gereksinimlerini belli bir limit dahilinde karşılar. Yani nakit paraya sıkışıldığında kartın bağlı bulunduğu bankaya gidilerek atm üzerinden nakit avans çekimi yapılabilir. Bunun yanı sıra kredi kartlarında taksitli alışveriş, yüksek kart limiti, borç erteleme ve ek taksitlendirme, düşük faiz oranı gibi farklı özellikler de vardır.

 

Doğru şekilde kullanıldığında kredi kartı faydalı bir ödeme türüdür. Dikkatli ve bilinçli şekilde kullanılmadığında kart sahibini ciddi tutarlarda borçlara sokabilir. Bu nedenle aylık gelire paralek limit belirlenmelidir.

 

 

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

 

Kredi kartı başvurusu yapmak için bankalar çeşitli seçenekler sunarlar. Buna göre ilgili banka şubesinden, mobil şubeden, telefon bankacılığı aracılığıyla, internet şubesi üzerinden ya da kısa mesaj yoluyla kredi kartı sahibi olunabilir. Başvurunun ardından inceleme yapılıp en kısa süre içerisinde ilgili kişiye geri dönüş sağlanır.

 

 

E Devlet Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

E Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatı Geri Alma - Tek Tıkla E-Devlet'ten Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Başvurusu

 

E devlet kredi kartı aidatı geri alma işlemleri için öncelikle e devlet sistemine giriş yapmak gerekir. Bu sisteme giriş için TC kimlik numarası ve şifreye ihtiyaç vardır. Eğer sisteme ilk kez giriş yapılıyorsa şifre en yakın Ptt şubesinden alınabilir. Bu bilgilerle giriş yapılmasının ardından kredi kartı aidat iade e devlet sisteminde Türkiye Bankalar Birliği kapsamında bulunan Bireysel Müşteri Hakem Heyeti sayfasından yapılır. (sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.)

 

Kredi kartı aidatı iade başvuru e devlet üzerinde açılan bireysel müşteri hakem heyeti sayfasında yer alan bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulmasıyla tamamlanır. Açılan ilk sayfada bilgilendirme metni yer almakta olup devam edildiğinde mevcut başvurular ve yeni başvuru kısmı gelir. Eğer daha önce yapılmış başvuru yoksa edevlet kredi kartı aidatı geri alma e devlet yeni başvuru üzerinden yapılır.

Yeni başvuru kısmında bulunan adı, soyadı, telefon numarası ve adres, ilgili banka, başvuru özeti ve talebi gibi alanların doldurulması gerekir. Bunların her biri daha önceden alınmış olan kart aidat iadesi e devlet işlemleri için istenmektedir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Faiz Nedir? Neden Düşmüyor? Niye Bu Kadar Önemli?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz