Tarla Tapusuna Kredi Veren Bankalar

12 Eylül 2019 Perşembe, 12:38
tarla tapusuna kredi 642x320 - Tarla Tapusuna Kredi Veren Bankalar

Tarla Kredisi

Bankalardan kredi almak ihtiyacınız olması halinde son derece yararlı bir durum ve finansman yolu olarak kabul edilir. Bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredilerine onay vermek için bir takım şartların yerine getirilmesini isterler. Bu şartların başında ise kredi kullanmak isteyen kişinin herhangi bir gelirinin olup olmadığı gelir. Gelirinizin olması halinde ödemelerin yapılmasında risk olması daha azdır. Aksi durumda ise risk daha fazla olacağından bankalar başka yollar kullanarak size borç verirler. Tarla tapusuna kredi veren bankalar gelir beyanında bulunamayan kişilere kredi vermeyi tercih eder. Bunun için de bir takım şartlar yerine getirilmelidir.

 

Tarla Kredisi Nasıl Alınır?

 

Gelir beyanında bulunamadığınız zamanlarda elinizde var olan tarlanızı kullanarak kredi çekmeniz mümkün olur. Bu kredi için bankaya başvurduğunuzda bankanın izlediği genel tablo genelde tarlanızın kontrol edildikten sonra ipotek edilmesi sonucunda tarla kredisi almanızdır. Bu sayede ödenmemesi gibi bir durum söz konusu olması halinde tarlanın satışından doğan gelir riski azaltacaktır. Bunun için tarlanızın sizin üzerinize olması ve bir takım şartları karşılaması istenir.

 

 

tarla tapusuna kredi veren bankalar - Tarla Tapusuna Kredi Veren Bankalar

 

Tarla Özellikleri

 

Her tarla için kredi alınmasının söz konusu olması beklenemez. Tarlanızın bulunduğu konum son derece önemlidir. Ayrıca tarlanız belediyenin imar planına uygun veya iskan alanlarında yer aldığında daha değerlidir. Resmi olarak işlemlerinin tamamının yapılmış olması istenir. Aksi durumda değerlendirmeye alınması söz konusu olmayacaktır. Bankalar yatırım değeri olan tarlalar için kredi verirler.

 

Kredi Veren Bankalar

 

Bu tarz işlemleri yapan bankaların başında Ziraat Bankası gelir. Ardından Garanti Bankası, Denizbank ve Finansbank da yer alır. Bankaların birçoğu bu işlemi yapmasına karşılık tüketicilerin haberi olmadığından dolayı bu şekilde arazi alım kredisi

çekmeyi düşünmezler. Bunun için bilinçli olmak ve istediğiniz bankaya ulaşmak önemlidir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
OdeaBank Bank’O Card Kredi Kartı Başvurusu Merkezi Lübnan’da…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz