Şubeye Gitmeden İnternetten Kredi Almak

01 Haziran 2020 Pazartesi, 09:06
nternetten Kredi Başvurusu 642x320 - Şubeye Gitmeden İnternetten Kredi Almak

İnternetten Kredi Alınır mı?

Bankaların sunmuş olduğu kredilere başvuru için birçok noktalar bulunmaktadır. Şubeler ilk akla gelen başvuru merkezi olarak bilinse de artık günümüzde birçok bankanın dijital platformlarından da kredi alınabilmektedir. Anında kredi, şubeye gitmeden kredi, hızlı kredi, online kredi, mobil kredi gibi birçok adla anılan internetten yapılan kredi başvurusu için bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 

 

İnternetten Kredi Başvurusu

 

 

Her bankanın kendi dijital platformu bulunmaktadır. İsterseniz akıllı cihazlarınıza indirebileceğiniz uygulamalar ile banka şubelerini ayağınıza getirmeniz mümkündür. İnternet üzerinden kredi almak günümüzde internetin de çok fazla kullanılıyor olması sebebi ile oldukça yaygınlaşmıştır.

 

Bankaların mobil bankacılık ya da internet bankacılığı uygulamaları bulunmaktadır. Her bankanın kendi sistemi olan bu platformlardan kolaylıkla şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Size özel kullanıcı adınız ve şifre bilgileriniz ile giriş yaptığınız bu sistemden dilediğiniz vadede ve tutarda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Anında kredi veren bankalar ile siz de kredinizi hemen alabilirsiniz.

 

Çalışmış olduğunuz herhangi bir bankanın bu dijital uygulamasını indirip, şifre bilgileriniz ile giriş yaptığınızda krediler bölümüne geldiğinizde çoğu zaman bir teklifle karşılaşabilirsiniz. Burada bankalar müşterilerine özel kampanya teklifleri sunabilmektedir. Bu teklifler size uygunsa bir inceleme gerekmeksizin kredinizi direkt hesabınıza geçiriyorlar. Zaten bu teklifler ön bir kontrol yapılarak müşterilere sunulmaktadır. İsterseniz TC ile kredi Başvurusu yaparak mesaj da atabilirsiniz.

 

Yani kredi notu düşük olan bir müşteriye böyle bir kredi teklifi hazırlanmıyor. Bu nedenle internet başvurusu ile kredi alırken genellikle bankaların kampanya teklifleri ön plana çıkmaktadır.

 

 

İnternetten Kredi Başvurusu Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

ubeye gitmeden kredi - Şubeye Gitmeden İnternetten Kredi Almak

 

 

İnternet riskli bir ortamdır. Bu nedenle özellikle bankacılık işlemlerinizi yaparken gerçekten bankanın sitesinde olduğunuzdan emin olmalısınız. İnternetten kredi başvurusu yaparken dolandırıcıların ağına düşmemek oldukça önemlidir. Sahte siteler günümüzde çok fazla yapılmaktadır ve bu yüzden çok sayıda kişi mağdur olmaktadır.

 

Bu nedenle, internetten kredi alırken bankanın sitesine girdiğinizde mutlaka cep telefonunuza bir onay kodu gelmesini sağlayın. Aktif ve düzenli olarak kullandığınız telefondan sizden teyit alınmadan bir işlem yapılmamasını bankanızla görüşerek sağlayabilirsiniz. Güvenlik adımlarına dikkat ederseniz herhangi bir mağduriyet yaşanmasını da önlemiş olursunuz.

 

Size sunulan teklifin size uygun olmadığını düşünüyorsanız bu durumda krediye onay vermeyin. Onay verdikten sonra krediden cayma hakkınızın bulunduğunu unutmayın. Cayma hakkınızın da belirli bir süresi bulunduğundan bu tarz teklifleri çok dikkatli bir şekilde incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Geri Alma Kredi çekmek…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz