Şubat Ayı Hisse Önerileri

03 Şubat 2019 Pazar, 23:05
ubat Ayı Hisse Önerileri 2019 642x320 - Şubat Ayı Hisse Önerileri

Şubat Ayında Hangi Hisse Senetleri Önerilmektedir?

Şubat ayının ilk günlerini yaşadığımız bugünlerde hisse senetleri piyasası da hareketli geçmektedir. Ocak ayı hisse senetleri açısından oldukça güzel bir ay olmuş ve yatırımcılar bu ayda önemli kar elde etmişlerdir. Peki, şubat ayı nasıl geçecek? Aracı kurumlar tarafından şubat ayında hangi hisse senetleri önerilmektedir? Aracı kurum raporları incelenerek hazırlanan bu yazımız tamamen aracı kurumların raporlarından derlenmiştir. Şubat ayı hisse senedi önerileri ile şubat ayındaki yatırımlarınıza yön verebilir, hisseler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Hisse Önerileri 2019 Şubat

 

Hisse Senedi Önerileri 2019 Şubat - Şubat Ayı Hisse Önerileri

 

Hisse senedi önerileri şubat 2019 yazımıza ilk olarak Şeker Yatırım ın hisse senedi öneri raporu ile başlıyoruz. Her ay uzmanlar tarafından açıklanan bu rapor aylık olara piyasa beklentisini sunmaktadır. Haftalık hisse senedi önerileri de yayınlayan bu kurum ile aylık beklenitinizi oluşturabilirsiniz.

 

Şeker Yatırım Şubat 2019 Hisse Senedi Önerileri

 

eker Yatırım Şubat 2019 Hisse Senedi Önerileri - Şubat Ayı Hisse Önerileri

Şeker Yatırım uzmanları Şubat 2019 ayının en önemli gündeminin Çin ve ABD arasındaki ilişki olacağını düşünmektedir. Ayrıca FED in faiz kararı gelişmekte olan piyaslar için oldukça olumludur. Bu sebeple, şubat ayında hisse senetleri bazında olumlu gelişmeler görülebilir. Uzmanlar, şubat ayı içerisinde yurtiçi gelişme bazında en önemli maddenin ABD ve Suriye gelişmeleri olacağını değerlendirmektedir. Ayrıca yabancı yatırımcı girişinin oldukça yükseldiği bugünlerde uzmanlar BİST 100 endeksinde yükselişin sürmesini beklemektedir. Kısa aralıklarla borsada satış görülse de borsadaki genel gidişatın yükseliş olacağı tahmin edilmektedir. Bu çerçevede Şeker Yatırım uzmanlarının Şubat 2019 hisse önerileri şöyle sıralanabilir:

 

Turkcell – TCELL : Uzmanlar TCELL hisse senedini 2019 yılındaki yüksek büyüme beklentisi ve faaliyet karlılığı sebebiyle iskontolu olarak görüyor ve 12 aylık hedef fiyatı 14.80 TL olarak belirlemişlerdir.

 

Migros – MGROS : Şubat 2019 hisse önerileri makalemizde ele aldığımız bir diğer hisse senedi ise MGROS tur. 2019 satış gelirlerinin artması ve KİPA daki gayrimenkullerin satışı ile hissenin kara geçmesi beklenmektedir. Bu beklentiler ile uzmanlar hisse senedinin 12 aylık hedefini 28.58 TL olarak belirlemekte ve AL önerisini sürdürmektedir.

 

Pegasus – PGSUS : Hisse Önerileri Şubat 2019 yazımızın bir diğer önerilen hisse senedi ise PGSUS tur. Filo genişlemesi ve artan satışlarla hisse senedi on iki aylık bazda 34.30 TL fiyatla AL tavsiyelidir.

 

Doğuş Otomotiv – DOAS : Pazardaki olumsuzluğa rağmen, DOAS hisse senedi şirketin yüksek kar elde etme beklentisi ile 12 aylık periyotta 5.85 TL seviye ile önerilmektedir.

 

Türk Hava Yolları – THYAO : Uzmanlar büyüme beklentisi ile hisse senedini 20.10 TL ile önermektedir.

 

Arçelik – ARCLK : ÖTV indirimi ve artan yurtiçi satışlar ile ARCLK şirketi hisse önerileri Şubat 2019 arasına girmektedir. 20.60 TL ise 12 aylıktaki hedeftir.

 

AKBANK – AKBNK : Kuvvetli sermaye yapısı, düşük borçlanma, etkin risk yönetimi gibi kriterler sebebiyle AKBNK hisse senesi AL tavsiyelidir. Şubat 2019 hisse önerileri arasında yer alan bu hisse senedi uzmanlar tarafından  7,8 TL hedef fiyat ile güncellenmiştir.

 

Garanti Bankası – GARAN : Hisse senedi öneri arasında bulunan Garanti Bankası, yüksek ücret ve komisyon gelirleri sebebiyle şubat ayında önerilen hisse senetleri arasındadır. Şeker Yatırım uzmanları GARAN hisse senedini on iki aylıkta 9,67 TL olarak önermektedir.

 

Kardemir D – KRDMD : Hisse senedi değerinin piyasa değerinden oldukça düşük olması sebebiyle hisse senedi 2.33 TL hedef seviye ile al olarak önerilmektedir.

 

TOFAŞ – TOASO : Pazardaki olumlu beklentiler sebebiyle hisse senedi Şubat 2019 hisse önerileri arasına 10.57 TL hedef fiyatla giriyor.

 

Şeker Yatırım ın bu raporuna buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Gedik Yatırım Şubat 2019 Hisse Senedi Önerileri

 

Gedik Yatırım Şubat 2019 hisse önerileri - Şubat Ayı Hisse Önerileri

Gedik Yatırım’ın Şubat ayı piyasa beklentisi ise Şeker Yatırım beklentisine paraleldir. Gedik Yatırım uzmanları da Borsa İstanbul endeksinde kar satışlarının görülebileceğine işaret etmektedir. Fakat uzmanlar, teknik alımların küresel iyimserlikle desteklenmesi gerektiğine işaret etmektedir. Gedik Yatırım uzmanlarının Şubat 2019 hisse önerileri listesi ise aşağıda yer almaktadır.

 

Arçelik – ARCLK : Bilanço rakamları sebebiyle şubat ayı için 18.90 tl hedefle ARCLK hisse senedi alım için önerilmektedir.

 

Aselsan – ASELS : Kısa vadeli teknik göstergeler ASELS hisse senedini 25.72 tl hedef fiyatla önermektedir.

 

Kordsa Teknik Tekstil – KORDS : Uzmanlar kur fiyatlarındaki düşüşün hisse senedini olumlu etkileyeceğini düşünmektedir. Bu sebeple, hisse senedi Şubat 2019 hisse önerileri arasına 9.42 tl hedef fiyatla giriyor.

 

Migros Ticaret – MGROS : 17.86 TL fiyat ile Şubat 2019 ayı için önerilen hisse senedi uzmanlar tarafından takip edilmektedir.

 

Soda Sanayi – SODA : Hisse senedi 7.19 TL fiyatla alım için önerilmektedir.

 

Gedik Yatırım ın Şubat 2019 hisse önerileri listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

Diğer kurumların şubat ayı hisse senedi önerileri raporu açıklandıkça sizlerle buradan paylaşılacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Faiz Nedir? Neden Düşmüyor? Niye Bu Kadar Önemli?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz