Son Bir Yılın Dibindeki Hisseler

03 Mayıs 2020 Pazar, 09:00
son bir yılın dibindeki hisseler 642x320 - Son Bir Yılın Dibindeki Hisseler

Yıllık Dibine Yakın Hisseler

Hisse yatırımı ciddi bir süreç olup, yeterli analiz yapılmadan yapılan yatırımlar beklenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu süreç doğru yönetilmediği takdirde birey yatırım yaptığı hisseden arzu ettiği karı sağlayamayacaktır. Dolayısıyla finans sektörü ve hisse dünyası yakinen takip edilmelidir ve doğru yatırımları yapmak için birey kendisini sürekli donatmalıdır.

Takdir edersiniz ki diğer tüm işlemlerde olduğu gibi bu hususta da araştırma yapmaksızın, bireyin kendisini geliştirmeksizin başarılı olmasını beklemek hayalperestlik olacaktır. Bu anlamda yıllık dibe yakın hisseler listesine göz atmak yükselme potansiyeli olan hisseleri tespit etmekte yardımcı olabilir.

 

 

Dibe Yakın Hisse Nedir?

 

 

Hisse dünyasına adım atan tüm bireylerin muhatap olduğu bir husus olan dip fiyat hisse hususu herkes tarafından merak edilmektedir. Dip fiyatına yakın hisse nedir sorusuna şu şekilde yanıt vermek isabetli olacaktır ki; yıllık süreçte dip fiyatlı hisse, aylık periyotta dip fiyatlı hisse ve haftalık bazda dip fiyatına hisse.

 

 

Dibe Yakın Hisse Özellikleri

 

 

Özellikle son bir yıl dibine yakın hisseler diğer dibine yakın hisseler içerisinde kar olasılığı daha yüksek ve kayıp riski minimal düzeyde olanıdır. Zira bir yıllık periyot boyunca incelenen ve hâlihazırdaki değeri dibe, en asgariye çok yakın olan bu hisse satın alındığında hiçbir değer kazanmasa dahi yine zarar ettirmeyecektir.

 

Dolayısıyla dibine yakın hisse özellikleri nelerdir sorusuna kayıp ihtimalinin neredeyse sıfıra yakın olması verilmektedir. Bu ihtimalin, yani kazanç ihtimalinin yüksek kaybın düşük olması halinin dibine yakın hisseler içerisinde bir yıl dibine yakın hisselerde daha yüksek olduğu unutulmamalıdır.

 

Ayrıca yapılacak çalışma ile son bir yılın dibindeki hisseler listesine kolayca ulaşmak mümkündür. Bunun için yapılmış özel analizler mevcuttur. Siz de buradaki listeyi ziyaret ederek dibine yakın hisseler listesine ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz