Son Bir Haftanın Dibindeki Hisseler

09 Mayıs 2020 Cumartesi, 13:27
son bir haftanın dibindeki hisseler 642x320 - Son Bir Haftanın Dibindeki Hisseler

Son Bir Hafta Dibe En Yakın Hisseler

Hisse yatırımında bulunmak uzun yıllardan beridir kullanılagelen ve günümüzde de oldukça popüler olan bir yatırım aracıdır. Pek çok finansör, doğru yatırımları ve ciddi hisse takipleri sayesinde hisse yatırımında çok güzel miktarlar kazanmıştır. Finans dünyasına henüz adım atmış, hisse yatırımına dair asgari düzeyde bilgi sahibi olan bireyleri ise çok dikkatli olmalıdır. Zira hisse yatırımı ciddi ve titiz bir araştırma isteyen ve sürekli bilgi ile hareket edilmesi oldukça zaruri bir sahadır.

 

 

Dibe En Yakın Hisseler

 

 

Hisse dünyasına adımını atan bireyin öncelikle bilmesi gereken kavramlardan birisi dibine yakın hisseler kavramıdır. Dibine yakın hisseler; incelendiği takvime ve periyoda bağlı olarak üç şekilde isimlendirilmektedir. Haftalık, aylık ve yıllık periyotlar ile adlandırılan bu hisseler içerisinde risk payı en fazla olanı haftalık dibe yakın hisseler olmaktadır. Zira haftalık bazda yapılan hisse değerlendirmeleri aylık ve yıllık takvimlere nazaran daha izafi ve değişken olacaktır.

 

Ancak belirtmek gerekir ki; dibine en yakın hisseler risk payı olarak dezavantaj sunduğu gibi kar marjı fazlalığı olarak da müthiş bir avantajı beraberinde getirmektedir.

 

Hisse sektörü içerisinde pek çok defa dipten hisse almak tabiri ile karşılaşılmaktadır. Bu kavramın ne olduğunu bilmeyen bireyler ise oldukça fazla merak etmektedir. Dipten hisse almak; bahsi geçen hissenin olabilecek en asgari yatırım ile elde edilmesi hususudur.

 

Ayrıca analizler ile son bir haftanın dibindeki hisseler listesine ulaşmak mümkündür. Siz de buradaki siteyi inceleyerek dibine yakın hisse senetleri listesine kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Kredi Notum Niye Sıfır? Kredi notum neden sıfır?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz