Sigortasız Çalışanlar Kredi Alabilir Mi?

05 Şubat 2019 Salı, 21:50
Sigortasız Çalışanlar Kredi Alabilir Mi 642x320 - Sigortasız Çalışanlar Kredi Alabilir Mi?

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız çalışan kişilere daha önceden çalıştığı bankalar, yaptığı düzenli ödemeler sonucunda kredi verebilirler. Daha önce çalışmadığınız bir bankadan kredi almak biraz zor olacaktır. Çalışmış olduğunuz bankalar daha önce kredi çekmiş iseniz ödeme düzeninize göre gelir belgesi talep etmeden sizlere kredi olanağı sunabilirler. Sigortasız çalışan serbest meslek çalışanları sigorta ya da maaş bordrosu istenmeden ATM’den vadesiz mevduat hesaplarından kampanya yapıldığı takdirde kredi kullanabilirler. Peki, sigortasız çalışan kişiler nasıl kredi alabilir? Şimdi bu konuya değinelim.

 

Sigortasız Çalışıyorum Kredi Alabilirmiyim?

 

Sigortasız çalışıyorsanız, kredi almanız biraz zor olabilir. Acil nakit ihtiyacınız varsa, faiz oranları düşük olan bankalardan kredi çekmek daha avantajlı olacaktır. Fakat bankalar sizden gelirinizi onaylayan belgeler isteyeceklerdir. Eğer sigortasız çalışan biriyseniz çalışmadığınız bankadan kredi almanız oldukça zor olacaktır. Kendi çalıştığınız bankadan yaptığınız düzenli ödemelerle, bankanızdan kredi almanız daha kolay olacaktır. Kullanmakta olduğunuz kredili mevduat hesabından da taksitle nakit avans da kullanabilirsiniz. Acil krediye ihtiyacı olan sigortasız çalışanların genelde tercih ettiği bu yöntemde faiz oranları oldukça yüksek olmaktadır.

 

Gelir Belgesiz Kredi

 

sigortasız belgesiz kredi - Sigortasız Çalışanlar Kredi Alabilir Mi?

Sigortasız çalışan olsanız bile gelirinizi belgelendirerek kredi alabilirsiniz. Başka bir anlamda; bankalardan gelir belgesiz kredi almanız pek mümkün değil. Sizden gelir belgesi isteniliyor ise gelirinizi ispat eden bir belge ile kredi almanız kolaylaşacaktır. İstenilen evraklar bankadan bankaya değişmektedir. Daha önce çalışmış olduğunuz banka bile sizden düzenli ödemenize rağmen gelir belgesi isteyebilir. Eski müşterilerine belirli şartlarla kredi imkanı sunmaktadırlar. Diğer bankalardan kredi için başvuracağınız zaman müşterinin kredi notunu inceleyerek, sizlerden belirli evraklar getirmeniz dahilinde kredi imkanı sağlamaktadırlar. Banka eğer isterse düzenli ödemeniz bulunsa bile sizden gelir belgesi ya da kefil isteyebilir.

  Kredi Nedir, Hangi Kredi En Uygun Nasıl Alınır?

 

Sigortasız Çalışanlar İçin Düzenlenen Kampanyalar

 

Sigortasız çalışanlar için bankalar bazı dönemlerde kampanyalar düzenlemekteler. Bu kampanyaları takip ederek gelir belgesi istemeyen bankalardan kredi çekebilirsiniz. Gelir belgesiz ya da maaş bordrosuz kredi imkanı sunan bankalar bulunmaktadır. Sizin için uygun olan ödeme planıyla bu kredilerden yaralana bilirsiniz. Acil krediye ihtiyaç duyulduğu ve belge beyanı yapılamayan durumlarda bu kampanyalar sizi oldukça rahatlatacaktır. Aynı zamanda kredili mevduat hesabınız varsa buradan da nakit avans çekebilirsiniz. Gelir belgesi beyanı yapıldığında elbette kredi başvurunuz banka tarafından daha kolay onaylanabilir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Senetle Araba Almanın Yolları Zaman geçtikçe araç alımı…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz