Senetle Araba Alma Sistemi İle Hayalinizdeki Arabaya Kavuşun

03 Mayıs 2019 Cuma, 22:11
senetle araba almak istiyorum 642x320 - Senetle Araba Alma Sistemi İle Hayalinizdeki Arabaya Kavuşun

Senetle Araba Almanın Yolları

Zaman geçtikçe araç alımı fiyatı açısından çok daha kolay hale geldi, 10-20 bin lira kadar bütçesi olan bir insan araç alabiliyor. Fakat yine buna rağmen araç sahibi olamayan birçok insan bulunur ve bunun sebeplerinden birisi ise maddi masraflarını karşılayamamaktır. Çoğumuz belli başlı gelirlere sahip olmamıza rağmen araç sahibi olamıyoruz. Kredi notu ile araç sahibi olmak isteyen bir kesim insan notunun olumsuz sonuçlanması sebebiyle bankalarla sorun yaşanması durumu sebebi ile kredi alamıyor ve araç sahibi olamıyor. Araç sahibi olmak için yeterli paraya sahip olmayan ve kredi alma şansına sahip olmayan insanların birçoğu senetle araba alma yollarına başvurmakta.

 

Galeriden Senetle Araba Almak

 

Yeni bir araba almak isteyenlerin aklına takılan senetle araba almak istiyorum konusuna değinecek olursak; aslına bakılırsa biraz araştırma sonucu senetle araba satan birçok insan bulabilirsiniz. Bazı galeriler ise daha fazla kazanç sağlamak amacı ile senetle araba sahibi olmamızı sağlamakta. Senet yolu ile araç satışı gerçekleştiren galeriler aracın standart fiyatının üstünde satış gerçekleştirirken biz alıcılar da banka sorunları sebebi ile kredilerle uğraşmak zorunda kalmayız. Bu sebeple biz alıcılar için birçok galeri senetle araba alma şansını bizlere sunuyor.

Senetle araba satışı yapan kişiler satış öncesi satışın gerçekleşmesi için bir miktar peşinat talep etmektedir. Peşinatın miktarı ise araç bedelinin yaklaşık %20 seviyelerinde olmaktadır. Örnek vermek gerekirse 20 bin liralık araç alacaksanız bunun 5 bin lirası peşin olarak talep edilmektedir.

 

Senetle Araba Almak Mantıklı Mı?

 

Senetle araba almak aracı olduğundan daha pahalı bir fiyata almanıza sebep olur. 20-30 bin liralık bir arabaya 40 bin liraya sahip olabilirsiniz. Alıcıların genel olarak tercih ettikleri alım şekli peşinatsız senetle araç almaktır. Bizler ne kadar peşinatsız araç sahibi olmak istesek de çoğu satıcı bu fikre olumsuz yanıt vermektedir, bizim bu fikrimize olumlu bakacak olan satıcılar ise ciddi miktarda fiyat farkı koyarak daha büyük kar etmek isteyecektir.

 

Senetle Araba Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

 

senetle araba satan galeri - Senetle Araba Alma Sistemi İle Hayalinizdeki Arabaya Kavuşun

 

Senetle araba nasıl alınır konusuna açıklık getirdikten sonra şimdiki bölümde senetle araba almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlarısizlere sıralayacağız. Bu hususlar şöyledir:

 

  • Galericiler ve satıcılar tarafından istenilen boş senetlere imza atmaktan kaçının. Kefil de olsanız boş senede imza atmatan kaçının.

 

  • Senetle Araba Almak için sizden imzalamanız istenilen senetlerdeki tarihleri ve ödemeleri kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

  • Yapacağınız bütün ödemeler için farklı senetler imzalayın ve bütün ödemelerin sonrasında bu senetleri alıp elinizde tutun.

 

  • Senet ödemelerini geciktirmeniz sonucu faiz ödemeleri ile karşılaşabilirsiniz, ödemeleri geciktirmekten kaçının.

 

  • Son ödeme günü ise dolandırılmaktan kaçınmak adına ödeme gününden önce ödemenizi gerçekleştirin.

 

Yukarıda yer alan hususları inceleyerek güvenli bir şekilde senetle araba almanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz