Sanal Borsa Oyunları Nelerdir?

12 Eylül 2019 Perşembe, 12:23
sanal borsa oyunlari 642x320 - Sanal Borsa Oyunları Nelerdir?

Sanal Borsa Oyunları

Borsa piyasasında çeşitli yatırımlar yaparak para kazanmak isteyenler, borsa piyasasını öğrenmek, işleyişi anlamak için çeşitli uygulamalardan faydalanırlar. En iyi uygulama olarak sanal borsa oyunları gösterilmektedir. Farklı geliştiriciler tarafından tasarlanan ve online olarak oynan sanal borsa oyunları, kişilerin borsa piyasa işleyici hakkında tecrübe kazanmalarına neden olmaktadır. Sanal borsa oyunları nelerdir? Bu oyunlar, gerçek borsa piyasasında gibi online olarak yatırım yaptığınız, seçmiş olduğunuz yatırım türü ve işlem türlerine göre para kazanmaya çalıştığınız oyunlardır.

 

Flick a Trade Sanal Borsa Oyunu

 

Sanal borsa oyunlarının en iyilerinden birisi olarak gösterilen Flick a Trade oyunu Türkçe dahil 14 farklı dilde hizmet vermekte ve dünya genelindeki ülkelerin neredeyse tamamında gerçek veriler kullanılarak oynanan bir sanal borsa oyunudur. Oyunun amacı, borsa ve borsacılık işlemlerini bir oyun haline getirmektir. Bireysel olarak oynayabilir, borsa hakkındaki tecrübelerinizi artırabilirsiniz.

 

sanal borsa oyunlari nelerdir - Sanal Borsa Oyunları Nelerdir?

 

Türk Yapımı Sanal Borsa Oyunu

 

Sanal borsa oyunları içerisinde, tamamen Türk yapımı olan Borsala oyunu, ülkemizdeki kişilerin borsaya olan ilgilisi artırmayı ve borsa hakkında yeterli bilgiye sahip olmalarını sağlamaktadır. Borsala sanal borsa oyunu ile yatırımlar yapabilir, hisse senetlerini değerlendirebilir ve hisseler hakkında yorumlar yapabilirsiniz. Oyunda yer olan oyuncular oynadıkları oyunlara göre puan kazanır ve sıralamaya katılırlar.

 

Wall Street Survivor Sanal Borsa Oyunu

 

Sanal borsa oyunu Wall Street survivor oyununa her isteyen ücretsiz üye olabilmektedir. Oyunda dünya borsa piyasaları ile ilgili çeşitli dokümanlar verilir ve oyuncular bu dokümanlardan borsa hakkındaki bilgi ihtiyaçlarını karşılarlar. Birçok ülkede oynanan bu oyun sadece İngilizce olarak hizmet verdiği için ülkemizde çok sayıda kullanıcı tercih etmemektedir. Sanal borsa oyunları ile gerçek piyasalarda hangi hareketleri ne zaman yapabileceğinizi öğrenebilir, kendi stratejinizi geliştirebilirsiniz. Bu oyunlar strateji geliştirme ve deneme işlemleri için en iyi seçenektir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada İş Yatırım Hisse Senedi Önerileri Yatırımını borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz