PETKM – PETKİM Hisse Senedi Teknik Analizi

15 Eylül 2019 Pazar, 00:14
Petkim Hisse Teknik Analiz 642x320 - PETKM - PETKİM Hisse Senedi Teknik Analizi

PETKM – PETKİM Hisse Analizi

1990 yılında halka açılan Petkim hissesi, petrol ürünleri imalatında faaliyet gösteren bir şirkettir. 4 milyon kayıtlı sermayesi olan ve BİST endeksinde PETKM kodu ile işlem gören hisse senedinde SOCAR TURKEY PETROKİMYA A.Ş. %51 hisse ile şirkette söz sahibidir.

Uzun vadeli yatırımcıların gözdesi PETKM hisse senedinde gidişat nasıl? İşte karşınızda PETKM – Petkim hisse senedi teknik analizi .

 

PETKM Hisse Teknik Analiz

 

Bu bölümde sizlere Petkim hisse senedi ile ilgili teknik bilgiler sunacağız. Aşağıda yer alan grafikte PETKM hisse senedinin kısa vadeli görünümünü inceleyebilirsiniz.

 

PETKM Petkim hisse teknik analizi - PETKM - PETKİM Hisse Senedi Teknik Analizi

 

Yükselen kanal içindeki yükselişini sürdüren PETKM hisse senedi, kanalın dip noktası olan 3.35 TL yi görmüş ve bu seviyeden yükselişini soluksuz sürdürmektedir. Grafikte pembe ile gösterilen direnç seviyesinde doğru hareket eden hisse senedinde bu çizgi önemli bir direnç seviyesidir.

 

Teknik göstergeler ise hisse senedinde olumlu havanın sürdüğüne işaret etmekle beraber hissede güç giderek yükselmektedir. 5-22 günlük üstel hareketli ortalamaların 1 ağustos tarihinde SAT sinyali verdiği hissede 9 eylül tarihinde AL sinyali üretilmiştir.

 

Orta vadeli grafik incelendiğinde; hisse senedi 30 mart 2018 tarihinden bu yana pembe çizgi içinde hareket etmiştir. 15 şubat 2019 tarihinde kanalın üst noktasına değen PETKİM hisse senedi bu direnci geçememiştir. 2 temmuz 2019 ve 19 temmuz 2019 tarihinde de pembe çizgiyi aşamayan hisse senedinde bu çizgi önemli dirençtir. Yakın zamanda ise 1 noktasına hareket eden hisse 1 -3-5 noktasını aşarsa hisse senedi düşüş trendini kıracak ve yükseliş potansiyeli artacaktır.

 

Ayrıca hisse senedi kırmızı çizginin üstünde hareket ederek önemli bir destek sağlamıştır. İşlem hacminin dipten yükselişi fiyatların aynı zamanda artması yükselişi teyit etmektedir. Hissede 3.40 tl seviyeleri ise önemli destektir.

 

 

PETKM Petkim yabancı yatırımcı oranı - PETKM - PETKİM Hisse Senedi Teknik Analizi

 

 

Hisse senedindeki yabancı oranı incelendiğinde ise 2018 yıl sonunda yüzde 44 seviyelerinde olan yabancı yatırımcı oran ağustos 2019 ay sonu itibariyle yaklaşık %17 seviyelerinde seyretmektedir. Makalenin yazıldığı eylül ayında da yabancı oranı yaklaşık bu seviyelerdedir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gedik Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları Yatırım yapmak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz