Para Biriktirmek İsteyenlere En İyi 3 Birikim Hesabı

28 Eylül 2019 Cumartesi, 22:25
en iyi birikim hesabı hangisi 642x320 - Para Biriktirmek İsteyenlere En İyi 3 Birikim Hesabı

En İyi Birikim Hesabı

Birikim yapmak, amaçlarımız ve hayallerimiz için büyük önlem taşımaktadır. Birikim yapmak da en kaliteli şekilde bankalardan en iyi birikim hesabı açarak şekillenir. Ev ve araba almak, evlenmek, yurt dışına çıkmak, eğitim sağlamak veya acil durumlarda kullanmak için mutlaka bir birikim hesabımızın olması gerekmektedir. Bankalar da birikim yapmamız için çeşitli alternatifler sunmaktadır. Hatta bazen devlet destekli birikim hesapları ile devletten yardım alarak birikim yapabilirsiniz. Bankaların cazip avantajları arasında dolanıp ne yapacağınızı bilmiyorsanız, En İyi Birikim Hesabı adlı bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Bankaların kendi faiz oranları ve çeşitli kampanyaları ile biriktiren hesap adı altında birçok hesabı bulunmaktadır. Bu sayede biriktiren hesap kişilerin finansal açıdan kolay yoldan banka desteğini de alarak birikim yapmalarına olanak tanımaktadır.

 

Acil durumlarınızda paranızın elinizin altında olması sizlere kolaylık sağlayabilir. Peki, acil durumlarımız için paramızı nerede biriktireceğiz? Bankalar biriktiren hesaplar veya birikim hesabı adı altında sizlere birçok kolaylık sağlayabilir. Birikimlerinize özel kampanyalar ve faizler uygulayabilir. Size en uygun bankayı bularak gelecek için birikiminizi yapabilirsiniz. Sizler için en iyi birikim hesaplarını sunan bankaları ve birikim yöntemlerini sıraladık.

 

 

Birikim Değerlendirme Seçenekleri

 

 

Birikim değerlendirme konusunda bankaların açmış olduğu en avantajlı hesapları sizler için inceledik. Birikim yapabileceğiniz en iyi birikim hesapları şöyledir:

 

en iyi devlet destekli birikim hesabı hangisi - Para Biriktirmek İsteyenlere En İyi 3 Birikim Hesabı

 

Devlet Destekli Birikim Hesabı

 

Devlet Destekli Birikim Hesabı - Para Biriktirmek İsteyenlere En İyi 3 Birikim Hesabı

 

Bu hesap ile bankalardan vadeli bir hesap açarsınız. Bu hesaplar aylık olarak işleme alınmaktadır. Yatırdığınız her yüz TL ye ek olarak 20 TL de devlet bu hesaba katkı sağlamaktadır. Yatırımların yüzde yirmisini devletin verdiği ve 5 yıl içerisinde hesabınızdan para çekim yapamayacağınız bir vadeli hesap türüdür. Siz 5 yıl içerisinde paranızı çekmek isterseniz devletin yatırmış olduğu yardımları banka iptal etmekte ve yatırım yaptığınız ana paranızı size iade etmektedir. Devlet destekli birikim hesabı son derece kullanışlı ve iyi bir yatırım aracı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

Çeyiz Hesabı

 

en iyi birikim hesabı çeyiz hesabı - Para Biriktirmek İsteyenlere En İyi 3 Birikim Hesabı

 

Bu hesap evlenecek olan gençlere kolaylık sağlanması amacı ile açılan bir hesaptır. Her bankanın farklı kriterlerde çeyiz hesabı bulunmaktadır. Hesap özellikleri içerisinde 18 ile 24 yaş arasında açılması gerekmekte ve bu paranın da verildiği zaman çeyiz takibi yapılmaktadır. Evlenmeden bu hesapta bulunan para çekilememektedir. Birikimlerin üzerine 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişen devlet ve banka desteği bulunmaktadır.

Evlilik ile birlikte doğacak düğün ve ev masraflarınızı önceden hazırlanarak birikim yapabilirsiniz. Evlenmek isteyenler bankalardan çeyiz hesabı adı altında birikim yapabilirler. Bunun için belirli şartları içinde olmalıdırlar. Öncelikle çeyiz birikim hesabı açacağınız bankanın şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. TL cinsinden para yatırabilirsiniz. Bu birikimden direk faydalanmak için 18-24 yaş aralığında olmalısınız. 18 yaşından küçük iseniz velinizle birlikte bu birikim hesabınızı açtırabilirsiniz. Çeyiz hesabınıza yatırdığınız paraya ek olarak yüzde 25 faiz uygulanarak para yatırılmaktadır. Bazı bankalarda bu yüzdelik artabilir.

 

 

Devlet Destekli Konut Hesabı

 

en iyi birikim hesabı devlet destekli konut hesabı - Para Biriktirmek İsteyenlere En İyi 3 Birikim Hesabı

 

Ev almak isteyen kişilere özel devlet destekli konut hesabı açılmaktadır. Bunun için birtakım şartların sağlanması gerekmektedir. Kişilerin asgari ücret ile geçinmeleri ve alınacak olan evin kişinin ilk evi olması gerekmektedir.

Ayrıca hükümetin aldığı son kararlar ile devlet destekli tasarruf araçlarıyla birikiminiz daha da değerlendirebilirsiniz. Bu kararlar ile devlet destekli birikim hesabı ve devlet destekli konut hesabı en karlı yatırım araçları haline gelmiştir. Devletin bu birikimlere katlı payı yüzde 25 olarak belirlenmiştir. Yani siz 100 TL yüklüyorsanız, 25 lira devlet katkı payı vermektedir.  Ayrıca konut almak isteyenlere 15 bin lira ya kadara katkı payı verebilir. Devletin bu katkı payı ile kolaylıkla ev sahibi olabilirsiniz.

Bazı bankaların çeyiz hesaplarına da devlet katkı payı uygulayabilir. Bu katkı payı yatırdığınız paraya oranla yüzde 20 ve ek 5 bin liraya kadar katkı sağlayabilirsiniz. Bu katkı payını almak için en az 3 yıla kadar düzenli olarak çeyiz hesabınıza para yatırmalısınız. 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gedik Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları Yatırım yapmak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz