Özel Sağlık Sigortasında Dikkat Edilmesi Gereken Altın Kurallar

13 Mart 2019 Çarşamba, 21:27
zel sağlık sigortası 642x320 - Özel Sağlık Sigortasında Dikkat Edilmesi Gereken Altın Kurallar

Özel Sağlık Sigortasında Dikkat Edilecek Noktalar

Özel sağlık sigortası yaptırmaya karar verdiyseniz muhtemelen farklı poliçe çeşitleri karşısında hangisini seçeceğinize karar vermekte zorlanmışsınızdır. Hepimiz hastalandığımızda bize en iyi bakımı sağlayacak kurumda uzman doktorlar tarafından tedavi edilmek isteriz. Bu da bizim en doğal hakkımız. Fakat dikkat edilecek husus bize en doğru poliçeyi nasıl seçeceğimiz.

Hem beklentilerinizi karşılayan hem de bütçenize uygun özel sağlık sigortası için göz önünde bulundurmamız gereken bazı tüyolar var.

 

 

 Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Önem Verilmesi Gereken Altın Kurallar

 

zel sağlık sigortası nedir - Özel Sağlık Sigortasında Dikkat Edilmesi Gereken Altın Kurallar

Özel sağlık sigortası düzenlemeden önce dikkat etmeniz gerene bazı hususlar vardır. Sağlık poliçesi oluşturmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralayabilirisz:

 

  • İlk olarak yaptırmak istediğiniz özel sağlık sigortasının beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı ne ölçüde karşılacağını kapsamlı bir şekilde öğrenin.

 

  • Sağlık sigortası yaptırmak istediğiniz bir kuruluş var ise şirketin anlaşmalı sağlık kuruluşları hakkında bilgi edinmenizde fayda var.

 

  • Sağlık sigortası yaptırırken çoğu kişinin atladığı bir nokta da verdikleri bilgileri önemsememeleridir. Oysa ki kendiniz hakkında dürüstçe verdiğiniz bilgiler poliçenizin kapsamını oluşturuyor. Bu nedenle sigorta yaptırırken doğru ve güvenilir bilgiler vermek sizin yararınıza olacaktır.

 

  • Çoğu sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi bulunmaktadır. Henüz genç yaşlarda iken sağlık sigortası yaptırmak istediğinizde bu garanti size çok farklı avantajları ve indirimleri de beraberinde getirecektir. Bu nedenle sigorta yaptıracağınız şirketin uzun yıllar devamlılığını sağlayabilecek güçlü bir mali yapıya sahip olup olmadığını iyi araştırın.

 

  • Özel sağlık sigortası yaptırıyorsanız uzun vadeli düşünmenizde fayda var. İlerde kanser hastalığı gibi büyük maddi ve manevi risk taşıyan durumlar ile karşılaştığınızda poliçenizde bulunan ömür boyu yenileme, prim ve kısıt seçenekleri önem kazanacaktır.

 

  • Sağlık sigortanızda sigorta genel ve özel şartları başlığı altında belirtilen durumları dikkatle incelemenizda fayda var. Sigorta poliçenizin içinde doğum, göz hastalıkları, gözlük alımı, diş muayenesi vb. durumlar içerik dahilinde olmayabilir. Bu ve benzeri durumları içermeyen poliçe tutarı doğal olarak daha az olacaktır.

 

  • Yurt dışına çok sık seyahat ediyorsanız sigortanızın yurt dışında başınıza gelebilecek bir kaza veya hastalık durumunda size sağlayabileceği imkanları detaylı olarak araştırın. Online zorunlu trafik sigortası gibi online özel sağlık sigortasını da interner üzerinden oluşturabilirsiniz.

 

  • Unutmayın yaptırdığınız poliçe, sağlık sigortası yaptırdığınız dönem öncesine ait rahatsızlıkları kapsamaz. Sigorta poliçenizi yaptırdıktan sonra geçireceğiniz hastalıklar seçtiğiniz poliçe içeriği doğrultusunda sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır.

 

  • Poliçelerde yatarak tedavi masrafları limitli veya limitsiz olarak belirtilmiştir. Bu seçim poliçenizin tutarını büyük ölçüde değiştireceği için seçiminizi vermeden önce detaylı olarak araştırmayı ihmal etmeyin.

 

Özel sağlık sigortası seçiminizi genç yaşlarda yapmanız yıllar içerisinde yenilenen poliçelerle indirimler ve avantajlar sağlayacaktır. Unutmayın yarının neler getireceğini bilemiyoruz ama şimdiden önlem alabiliriz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Bankalardan kredi almak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz