Online Kredi Başvurusu

29 Aralık 2018 Cumartesi, 14:13
online kredi başvurusu yapmak 642x320 - Online Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hayalinizdeki ev, arsa, araba almak ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak isterseniz kredi başvursunu online yapabilirsiniz. Kredilere kredi siteleri, bankaların internet siteleri, mobil uygulama ve SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Banka şubelerinde kredi başvuruları mesai saatleri içinde yapılırken, online kredi başvurusu istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bankaların sizlere sunduğu online kredi ile internetten kredi başvurusu yapabilir, şubeye gitmeden evden kredi alabilirsiniz. Online kredi başvurusu için birkaç yöntem kullanabilirsiniz.

 

Online Kredi Başvurusu Yapmak

 

Kredi başvurusu yapabilmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bankaların sizlere özel hazırladığı siteler aracılığı ile kredi başvurusu yapabiliyorken, özel siteler aracılığı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Online kredi başvurusu yapabileceğiniz yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Kredi Araştırma Siteleri

 

Başvuruda belirtmiş olduğunuz gelire karşılık kredi miktarı belirlenir. Bütçenizi zorlamayacak taksit ve faiz oranlarını seçmelisiniz. Kredi araştırma sitelerini kontrol ederken tüm bankaların faiz ve taksit oranlarını görmüş olursunuz. Başvuru formlarını eksiksiz doldurduğunuz takdirde kredi alabilirsiniz.

 

Bankaların İnternet Siteleri

 

Her bankanın resmi internet sitesi bulunur. Bankaların sitelerinde kredi hesaplama ve inceleme sayfaları bulunuyor. Karşılaştırma ve hesaplama yaparak kendinize uygun krediyi bulabilirsiniz. Çalıştığınız bankalara veya diğer bankalara cep telefonu numarası ve TC kimlik numarasını yazıp, forum doldurduktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

 

Mobil Uygulama

 

Bankaların resmi internet siteleri olduğu gibi mobil uygulamaları da bulunur. Mobil uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra giriş yaptıktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

 

ubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar - Online Kredi Başvurusu

Online kredi başvurusu yapmak ile ilgili önemli noktaları paylaştığımız bu yazımıda sıra geldi şubeye gitmeden kredi veren bankalar listesini sizlerle paylaşmaya. Online kredi veren bankaları şöyle sıralayabiliriz:

  Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

 

  • Garanti Bankası
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • Ziraat Bankası

 

İnternet Kredi Başvurusu İşlemleri

 

Online olarak yapılan kredi başvuruları iki şekilde değerlendirilip sonuçlanıyor. Başvuru esnasında vermiş olduğunuz bilgiler incelenir. Banka geçmişi ve gelir durumu incelendikten sonra karar veriliyor. Bu durumda kredi olumlu ya da olumsuz sonuçlanabilir.

 

Başvuru sonrası kredi için ön onay aldıysanız, sizden istenilen belgeleri tamamlayıp şubeye gitmeniz gerekiyor. Kredinizi alabilirsiniz, hayırlı olsun.

 

İnternetten Kredi Başvuru Onaylanmazsa Ne Olur?

 

Online olan başvuru yapılan krediler olumlu sonuçlandığı gibi olumsuzda sonuçlanabilir. Bankaların belirlediği şartlar bir birinden farklıdır. Online kredi başvurusu yapıyorsanız, birden fazla başvuruda bulunmayın. Verdiğiniz bilgiler eksikse kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Sonuç beklemeden yapacağınız kredi başvuruları kredi notunuzu olumsuz etkiler. Banka şubesiyle görüşmenizde fayda var. Online kredi başvurusu öncesinde bunlara dikakt etmelisiniz.

 

İnternet Kredi Başvurusu Faiz Oranları

 

Faiz oranları bankalar arasında değişiklik gösterir. Araştırma yaptıktan sonra uygun banka, faiz ve taksit imkânlarından faydalanabilirsiniz. Örneğin; Ziraat Bankası faiz oranı %1,24’iken Fibabanka faiz oranı %1,33 olabilir. İnternetten kredi faiz oranları bankanın faiz politikasına ve piyasa faiz oranlarına göre değişebilmektedir. Bu sebeple, online kredi başvurusu yapmadan önce faiz oranlarını iyi araştırmalısınız.

 

Bunları da Beğenebilirsin:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz