Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ne Olur?

13 Mart 2021 Cumartesi, 13:56
Vefat Durumunda Kredi Borcu Ne Olur 642x320 - Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ne Olur?

Vefat Durumunda Kredi Borcu

Kişiler sürdürdükleri hayatları boyunca ilerisini de düşünmek zorundadırlar. Herhangi bir risk altına girdiklerine, ölüm ya da kayıp olduğunda kendilerini güvence altına almış bir bankaya ya da sigortaya ihtiyaç duymalıdırlar. Yaşamları boyunca sigortalattıkları hayatlarını geleceğe yatırım olarak saklayabilirler.

 

Örneğin; bir ölüm sonrasında kişi üzerindeki kalmış yüklü miktardaki borçlar en yakınları tarafından sorun haline getirilmektedir. Oysaki hayat sigortası yaptırmış ya da her hangi bir banka ile anlaşılmış yaşam sigortaları ile ölen kişilerin borçları kapanabilmektedir. Bu yaşam sigortaları sayesinde kişilerin üzerinde halan borçları banka ve sigortalar üstlenmektedir.

 

Bu sigortalardan herhangi birine sahip olmayan kişilerde ise; Bu kredi borçları borç ödenecek kurum ve kişilerin inisiyatifine kalmıştır. Ortada kalan borç ölen kişilerin yakınlarına paylaştırılarak ödemesi gerçekleştirilebilir ya da kredi temin ederken kefil olduğu kişi bu borçları üstlenebilir.

 

 

Ölen Kişinin Kredi Kartı Borcu Ne Olur?

 

 

olen kisinin borcu - Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ne Olur?

 

 

Ölen Kişinin Kredi Kartı Borcu Ne Olur? Diye soracak olursak; bir hayat sigortası var ise bütün borçlarını üstlenebilir. Kefil olan kişilere bu borç yansıtılmaz. Kişi kasıtlı öldürülmüş ise bir otopsi raporu istenerek ödeme seçenekleri değişiklik gösterebilir. Krediler için oluşturulmuş yaşam sigortalarında esas olan kişilerin doğal yollarla zarar görmesi gerçeğidir. Diğer nedenler ispat edilerek raporlar dahilinde sunulduğunda ancak kişinin borçları banka ve varsa sigorta tarafından üstlenilecektir. Aksi halde bu borç kefil ve yakın çevresinin ödemesine kalacaktır.

Bu Kapsamda kredi ve kredi kartı alırken yapılan hayat sigortası oldukça önem kazanmaktadır. Size bir şey olduğu zaman kredi ürünlerinizin ailenize kalmaması için mutlaka sigortalarınızı eksiksiz yaptırın.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz