Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

09 Ekim 2019 Çarşamba, 21:52
renciye Kredi Kartı Veren En İyi Bankalar Listesi 642x320 - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı para yerine kullanılan ve oldukça tasarruflu bir karttır. Bilinçli kullanıldığı takdirde avantajı oldukça fazladır. Kredi kartı avantajlarını aşağıda sizler için listeledik. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar oldukça fazlalaşmaktadır. Bu sayede ülkemizde nakit taşımak zorunda kalmadan alışveriş yapabilmek her kesime uygun hale gelmektedir.

 

 

Neden Öğrenci Kredi Kartı?

 

 

renci kredi kartı başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

 

 

Kolaylık Sağlaması

 

Kredi kartını bilinçli bir şekilde kullanmak insanları zaman harcamaktan ve ekstra zahmet etmekten kurtarmaktadır. Kredi kartı bulunan kişiler sürekli olarak ceplerinde nakit para taşımak durumunda kalmaz. Ayrıca her dakika ATM bulamadığınızda cebinizdeki kredi kartı acil ihtiyaçlarınız için ideal olacaktır.

 

Takip Özelliği

 

Düzensiz harcama yapan kişiler kredi kartı taşıdıklarında her ay gelen kredi kartı ekstresini takip eder. Bu sayede harcamalarını düzenler ve kendilerine harcama disiplini edinirler.

 

Kredi Avantajı

 

Kredi kartı kullanan ve bu kartı düzenli olarak ödeyen kişilerin bankaların vermiş olduğu hızlı ihtiyaç kredilerini ya da nakit avans hesabı açımını kolaylaştırır. Bir nevi kredi notunuzu yükseltir. Kredi kartı çıkarır çıkarmaz bir kredi notu puanı elde etmeye başlayan tüketiciler, hiç kredi kullanmamış olsalar dahi kredi raporları olumlu yönde yükselişe geçer. Bu durum da günün birinde kredi kullanacakları zaman oldukça avantaj sağlar.

 

Nakit Avans Avantajı

 

Elinde nakit bulunmayan kişiler kredi kartlarında bulunan bakiyeyi para olarak ATMlerden çekebilirler. Bunlara da nakit avans denir. Üstelik nakit avanslar direkt olarak çekilebildiği gibi taksitli ödeme kolaylığı sağlanarak da çekilebilmektedir. Örneğin 2500 TL limiti bulunan kredi kartının 2400 TL kadarı nakit avans olarak çekilir. Bu direkt olarak ertesi ay 2400 TL yatırılabileceği gibi, taksitli çekim kullanıldığında ise, 6 ay taksit ile aylık 400 TL geri ödemeli kullanım sağlanabilir. Bu durum acil nakite ihtiyacı olanların sıklıkla kullandığı yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle Öğrenciye kredi kartı veren bankalar göz önünde bulundurulduğunda, nakit avans işlemleri öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Kampanyalardan Yararlanma Fırsatı

 

Kredi kartlarından harcama yapıldıkça puan biriktirilir. Bu puanlar yıl içerisinde harcanması gerekir. Bir yıl biriktirilen puanlar ile bedava alışveriş avantajı doğar. Ayrıca kredi kartı olanlara özel olarak bankanın firmalar ile yapmış olduğu anlaşmalardan da yararlanılabilmektedir. Bu sayede bir ürünü sadece o bankaya ait kredi kartı var diye yüzde elliye hatta yüzde yetmişe varan avantajlar ile alan kredi kartı müşterileri bulunmaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar bu kampanyaları üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirir.

 

 

Öğrenciye Kredi Kartı Verilir Mi?

 

 

niversite öğrencisine kredi kartı veren bankalar - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

 

 

Günümüzde kredi kartı sadece çalışan ve mesleği olan kişilere verilmez. Çalışanların yanında mesleği olmayan kişilere, emeklilere, ev hanımlara kredi kartı verilebilidği gibi öğrencilere de verilmektedir. Öğrencilere verilen kredi kartı genç kredi kartı statüsündedir. Bu kartlar belirli bir limite sahiptir. her bankanın bu limit aralığı farklıdır. Öğrencilerin ödeyebilecekleri miktarlar ile sınırlandırılmıştır. Bu sayede en çok nakite ihtiyacı olan öğrenciler de kredi kartı avantajını kullanabilirler. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar oldukça fazladır.

 

 

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

 

 

Öğrenci kredi kartı limiti genellikle 500 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir. Bu limite bakıldığında öğrencilerin ödeyebilecekleri meblağlar ile sınırlandırıldığı görülmektedir. Her 18 yaşını dolduran öğrenci kredi kartı başvurusu talebinde bulunabilir. Bankaların öğrenci kredi kartlarına yönelik olarak farklı kampanyaları bulunmaktadır. Bu sayede ilgili kredi kartı alınarak hem kampanyalardan yararlanılır hem de gelecekteki iş hayatına yüksek bir kredilibite oranı bırakılır. Bu sayede kredi çekme limiti üst seviyelere ulaşan öğrenciler iş hayatlarına atıldıkları zaman da zamanında düzenli ödemiş olan kredi kartının avantajını kredi puanı ile görebilir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar kart limiti konusunda çok da bonkör davranmaz.

 

Düşük bir limitle açılan öğrenci kredi kartının limitinin ileride yükselme durumu mevcuttur. Bunun için düzenli ödeme yapılması gerekmektedir. Ayrıca kredi kartına bağlı olan banka hesabına düzenli bir para giriş çıkışı olduğunda da zaman içerisinde kredi limit artışı mümkün olur. Kredi kartı limit artışına öğrenci birkaç ay sonra bankaya giderek başvuruda bulunabilir. Bunun dışında her yılsonunda bankalar arama yaparak ya da sms göndererek kredi kartının artışını onaylayıp onaylamadıklarını sorar. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar limit artışları bu şekilde belirlenmektedir.

 

 

Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi Bankalar

 

 

 

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı

 

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

 

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar kategorisinin başında Garanti Bankası gelir. Kredi kartına farklı bir bakış açısı getiren garanti öğrenci kredi kartı oldukça avantajlıdır. 18 – 35 yaş arası öğrencilerin kullanabileceği bir kredi kartı çeşididir. Bonus Genç Kredi Kartı ismi ile bilinmektedir. Bu kredi kartında hiçbir şekilde kart aidatı ödenmemektedir. Avantajı oldukça fazladır. Nakit avans çekimi, öğrencilere özel kampanyalardan yararlanma hizmeti vardır. Ayrıca ekstre ödemesinde zorlanan öğrencilere özel de bir ay kredi kartı ödemesini atlama imkanı sunmaktadır. Bonus genç kart başvurusu için öğrenci olmak gerekmektedir. Bunun için öğrenci belgesi ile en yakın Garanti Bankasına giderek Bonus Genç kart başvurusunda bulunmak mümkündür.

 

Kredi kartı başvurusu işlemleri oldukça kolay yapılabilen ve insanları zorlamayan bir işlemdir. Bu nedenle Bonus genç kart başvurusu yaparken de zorlanılmayacaktır. Garanti Bankası üzerinden hesabı bulunan öğrenciler Garanti öğrenci kredi kartı başvurusunu mobil bankacılık ya da internet bankacılığını kullanarak yapabilmektedir. Bonus Genç Kredi kartı başvurusundan itibaren yaklaşık 10 gün içerisinde teslim edilmektedir.

 

 

TEB Öğrenci Kredi Kartı

 

 

TEB Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

 

TEB Bankası 18 ile 35 yaş arasında bulunan ve üniversitede okuyan öğrencilere özel olarak Üniversite TEB Öğrenci Kredi Kartı vermektedir. Üniversitelerin nakit ihtiyaçlarına çare olarak sunulan bu hizmette öğrencilerin oldukça fazla avantajı bulunur. Kart aidatı bulunmamakta dır. Kredi kartı ödemesi sıkıntısı yaşayan öğrencilerin mevcut borçlarını 6 taksite böldürerek 6 ay vadeli bir şekilde taksitlendirmesi gerekmektedir. TEB Öğrenci kredi kartı işlemlerine yalnızca TEB Bankasından hesap açtıran kişiler sahip olabilmektedir. TEB kredi kartı başvurusu incelenme ve onaylanma süresi yaklaşık olarak 2 haftayı bulabilmektedir.

 

 

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

Yapı kredi öğrenci kredi kartı için Yapı Kredi Bankası şubesine gitmek yeterlidir. 18 yaşını doldurmuş her üniversite öğrencisi Yapı Kredi öğrenci kredi kartı sahibi olabilir.

 

Yapı Kredi Bankası’ nın öğrencilere sunmuş olduğu kredi kartı başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Bunun için öğrencilerin istedikleri TEB şubesine gitmesi yeterli bir işlemdir. Kredi kartı çıkarılması işlemleri şubeden gerçekleşmektedir.

 

 

Akbank Öğrenci Kredi Kartı

 

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar içerisinde en avantajlı özelliğe sahip banka Akbank’ tır. Akbank öğrenci kredi kartı, Akbank’ ın 18 yaşını doldurmuş üniversite öğrencilerine özel olarak açmış olduğu bir kredi kartıdır. Aidatsız ve ertelemeli ödemeye sahip özelliği bulunmaktadır. İlerleyen aylarda kullandıkça limitini kendi artırabilme özelliğine sahip bir kredi kartıdır. Akbank’ ın öğrenciler için çıkarmış oldukları Akbank öğrenci kredi kartı başvurusu gerçekleştirmek için Akbank şubesine gidilmesi gerekmektedir. Burada gişe işlemlerinden Akbank öğrencileri kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Akbank hesabı ve buna bağlı olarak Akbank öğrenci kredi kartı kişinin adına tamamlanır.

 

 

Denizbank Öğrenci Kredi Kartı

Denizbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

Denizbank öğrenci kredi kartı D – Şarj Bonus kredi kartı ismi ile bilinmektedir. Bu kredi kartında 1 TL 1 bonusa eşdeğerdir. Bu sayede öğrenciler harcama yaptıkça bonus kazanır. Bonus puanları ile yıl içerisinde ücretsiz olarak alışveriş yapabilme hakkını kazanır. Denizbank Öğrenci Kredi Kartı oldukça avantaj sahibi bir karttır. Bunun için 18 yaşını doldurmuş üniversite öğrencisi olmak gerekmektedir. Dşarj bonus kredi kartı başvurusu yapmak için, şubeleri kullanmak daha iyi olacaktır. Bunun dışında Denizbank hesabı bulunan öğrenciler, internet şubesi ya da mobil şube aracılığı ile de başvuru yapabilir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar olarak Denizbank öğrenci dostu bir bankadır.

 

 

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisiİşte üniversiteli kredi kartı, İş Bank’ ın üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu bir karttır. Bu kart seçeneğinde üniversite öğrencileri üniversite harçlarını kredi kartı ile yatırabilme şansı yakalar. İşte üniversiteli kredi kartı çok fazla çeşidi olan bir kredi kartı ürünüdür. Bu kartın hem aidatlı olanı hem de aidatsız olanı bulunmaktadır. Aidatsız kredi kartında limit daha düşüktür. Kocaeli Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve ODTÜ’ ye özel olarak da akıllı kart seçeneği ile hizmete sunulmuş çeşidi bulunmaktadır. Hem kredi kartı hem bankamatik kartı olarak İşte Üniversiteli birleştirilmiş bir kartı tanımlar. İşbank öğrenci Kredi Kartı başvurusu gerçekleştirmek için hesabı olmayan kişilerin şubeye, hesabı olan kişilerin de internet şubesi ve mobil şube aracılığı ile başvuru yapmaları gerekir.

 

 

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

Vakıfbank öğrenci kredi kartı, Vakıfbank üniversite öğrencilerine sunulan kredi kartı imkanıdır. Vakıfbank Öğrenci kredi kartı çıkarıldığı zaman ilk etapta 500 TL limit olarak bütün öğrencilere verilir. Ardından düzenli ödeme talimatları kontrol edilerek kısa süre içerisinde limit artışı sağlanır. Vakıfbank Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için Vakıfbank şubesine gidilmesi gerekmektedir. burada öğrenci belgesi ve kimlik ile hesap açtırılmakta ya da hesap bulunması halinde bu belgeler ile kredi kartı başvurusunda bulunulması gerekir.

 

 

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı

 

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

Ziraat öğrenci kredi kartı, en avantajlı kredi kartlarından bir tanesidir. 18 – 26 yaş arası üniversite öğrencielrinin çıkarabilme imkanı bulunan Ziraat Öğrenci kredi kartı Bankkart Genç adı ile bilinmektedir. Ziraat Bankasının öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için üniversitede okumak ve 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir. Ziraat Bankası şubelerine gidilerek bu kredi kartı başvurusunda bulunulabilir.

 

 

QNB Finansbank Öğrenci Kredi Kartı

 

 

QNB Finansbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu - Öğrenciye Kredi Kartı Veren En İyi 9 Banka Önerisi

 

QNB Finansbank öğrenci kredi kartı Cardfinans GO ismi ile bilinmektedir. Bu kartı çıkarabilmek için 18 – 25 yaş arasında olmak gerekir. 25 yaşını doldurmuş olan üniversite öğrencilerin kartları yenilenmeyecektir. QNB finansbank öğrenci kredi kartı üzerinden kart aidatı alınmaz. Oldukça avantajlı bir karttır. 3 ay taksit erteleme seçeneği, kredi taksidini buna rağmen ödeyemeyen öğrenciler için de borcun ekstra 6 ay taksite bölme imkanı yapılmaktadır. QNB Finansbank öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için şube, internet şubesi, mobil şube kullanılabilmektedir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar içinde kampanyası ve bu kampanyalardan yararlanma seçeneği en fazla olan bankadır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz