Odeabank EFT Saatleri

22 Eylül 2019 Pazar, 20:51
Odeabank EFT Saatleri 642x320 - Odeabank EFT Saatleri

EFT Saat Kaça Kadar Yapılabiliyor?

Elektronik fon transferi olarak bilinen EFT, günümüzde pek çok aktif kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Elbette ki internet üzerinden bankacılık işlemleri bir hayli rağbet görürken, daha kullanışlı ve rahat bir kullanıma sahip olmasından dolayı tercih ediliyor. Peki, bildiğiniz gibi bu EFT’lerin bir onay süresi ve mesai saat var öyle değil mi? Böylelikle odebank eft saatleri değerlerine göre hangi saat aralığında oluyor biliyor musunuz?

 

 

Banka EFT Saatleri Hakkında

 

 

Genel olarak neredeyse tüm bankalarda, EFT saatleri olarak bilinen aralık, 09:00 ile 17:00 aralığındadır. EFT işlemleri bu saatler aralığında banka tarafından hafta içi günlerinde onaylanmaktadır. Eğer ki Cuma günü bir EFT işlemi yapmak istiyorsanız, Pazartesi’ye aksamaması için, mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekiyor. Normal şartlarda, Cuma 16:30 saatlerinden sonra gerçekleşen EFT işlemleri, onay süresi Pazartesiye aksayacaktır. Böylelikle yaptığınız EFT işlemi dahilinde gönderilen miktar, karşıdaki kişinin hesabına Pazartesi saat 09:00 saatinden sonra aktarılacaktır.

 

 

İnternetten EFT İşlemleri

 

 

Elbette ki EFT işlemleri banka gişelerinden gerçekleşebildiği gibi, internet üzerinden de Odeabank resmi web adresinden gerçekleşebilmektedir. Gerekli müşteri numarası, şifresi ve parolası sağlandığında, EFT işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Fakat banka mesai saatleri dışında internet üzerinden EFT yapmış olsanız da, onay, banka mesai saatleri içerisinde tamamlanabilecektir. Bundan dolayı gece verdiğiniz bir EFT, hafta içi gün içerisinde, saat olarak sabah 09.00 dan sonra onaylanabilecektir.

 

 

Odebank Havale ve EFT

 

Odeabank EFT para transferi - Odeabank EFT Saatleri

 

EFT işlemlerinin havale işlemlerinden bir avantajı, tüm bankalar ile uygulanabilmesidir. Her ne kadar havale anında hesaba geçecek olsa da, sadece kullandığınız bankanın hesabına ve aynı bankayı kullanan kişilerin hesabına havale yapmanız mümkün kılınmaktadır. Yine, odebank eft saati olarak sorularınıza, hafta içi günlerinde 09:00 dan başlayarak öğle arası hariç 17:00’a kadar devam edebilmektedir. Bazı durumlarda bu EFT saati 16:30 da sona erebilir.

 

 

7/24 EFT ve Havale

 

 

Her ne kadar odebank EFT işlem saatleri, belirli olsa da, internet üzerinden 7 gün 24 saat saat EFT gerçekleştirebilirsiniz. Sadece, EFT onay işlemi mesai saatleri içerisinde gerçekleşebilecektir. Bunu da bilerek, EFT işlemlerinizi kendinize uygun saatlerde tamamlayabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Findeks Nedir? Findeks bireyin veya bir kurumun finansal…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz