Nisan Ayı Hisse Önerileri

02 Nisan 2019 Salı, 21:00
Nisan 2019 Hisse Önerileri 642x315 - Nisan Ayı Hisse Önerileri

Nisan Ayı Hisse Senedi Önerileri

Yerel seçimlerin tamamlanmaya başladığı bugünlerde Nisan 2019 ayında hangi hisse senetleri önerilmektedir? Aracı kurumların açıkladığı aylık hisse önerileri raporuna dayandırılarak hazırlanan bu makalemizde hisse senedi önerileri listesine ulaşabilirsiniz.

 

Mart Ayında Neler Oldu?

 

Mart ayında 90.525 ile 105.930 seviyesinde hareket eden BİST 100 endeksi yerel seçimler yaklaşırken Mart ayının sonunda düşüşe geçti. Bu düşüş ile hareketlenen dolar kuru ise dalgalı bir seyir ile yükselişini sürdürdü. Swap kelimesinin sıkça konuşulduğu bu ayda Merkez Bankası, Swap yöntemini kullanarak dolar kuruna müdahale etti ve fonlama maliyetini yüzde 25.50 ye kadar yükseltti.

 

Nisan Ayında Neler Bekleniyor?

 

Nisan ayına baktığımızda ise Nisan ayının en önemli maddelerinden biri şüphesiz ki yerel seçim sonuçları ve piyasalara etkisi olacaktır. Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4.5 yıl seçim olmayacağını ifade etmesi piyasalar tarafından olumlu algılansa da yerel seçim sonuçlarının piyasalar tarafından takip edildiği görülebilir. Ayrıca Nisan ayının 8’inde açıklanacak olan ekonomik yol haritası piyasa oyuncularının takip ettiği veri olacak. Bununla beraber; FED açıklamaları, ABD ile ilişkiler Nisan ayının en önemli maddeleri arasında olacak. Enflasyon verisi ve Merkez Bankası faiz kararı da BİST endekslerinde dalgalanmaya sebep olabilir. BİST şirketleri hisse senetlerinin oldukça ucuz olması Borsa İstanbul’u cazip hale getirse de Nisan ayında piyasalarda dalgalanmaların görülmesi muhtemeldir. Aylık hisse önerileri makalesi tamamen aracı kurumların açıkladığı raporlara dayanarak oluşturulmaktadır. Şahsi görüşümüzü yansıtmamaktadır.

 

Aylık Hisse Önerileri Nisan 2019

 

eker Yatırım Nisan 2019 Hisse Senedi Önerileri - Nisan Ayı Hisse Önerileri

Nisan ayında hisse senedi piyasasının dalgalı bir seyir izleyebileceğine işaret eden Şeker Yatırım uzmanları Nisan 2019 hisse önerileri raporunu kamuoyuna açıkladı. Risk iştahının güçlenmesi ve FED kararlarının BİST’te toparlanmaya yol açacağına işaret eden Şeker Yatırım aşağıdaki hisse senetlerini önermektedir:

 

Şeker Yatırım Nisan 2019 Hisse Önerileri

 

Turkcell – TCELL : Şeker Yatırım’ın uzmanları çift haneli yüksek büyüme ve yurtdışı varlıklara göre cazip fiyat sebebiyle TCELL hisse senedini nisan 2019 hisse önerileri arasına eklemiştir. Hisse senedinde yüzde 46 lik bir yükseliş potansiyeli gören analistler Turkcell hisse senedinin 12 aylık hedef fiyatını ise 17.30 TL olarak tespit etmiştir.

 

Migros – MGROS : Yüzde 81 lik bir yükseliş potansiyeli ön görülen MGROS hisse senedi ise hisse önerileri Nisan 2019 listesine dahil edilmiştir. Satış gelirinin artacağı beklentisi ve mali verilerdeki güçlenme şirketin öneri listesine eklenmesini sağlamıştır. Şirket için 12 aylık hedef fiyat ise 25.00 TL olarak belirlenmiştir.

 

Pegasus – PGSUS : Faaliyet alanındaki güçlenme sebebiyle PGSUS hisse senedi Nisan 2019 hisse senedi önerileri listesine eklenmiştir. Yeni havalimanının şirketin faaliyetlerini olumlu etkileyeceği düşünüldüğünde orta ve uzun vadede şirketin büyüme potansiyeli olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, uzmanlar PGSUS hisse senedini 34.30 TL hedef fiyatla öneri listesine eklemiştir.

 

Doğuş Otomotiv – DOAS : Karlılık beklentisi ve piyasaya göre ucuz oluşu DOAS hisse senedini Nisan 2019 hisse senedi önerileri listesine eklenmesini sağlamıştır. Şirket hisse senedi için 12 ay sonu hedef fiyatı 5.68 TL ve yükseliş potansiyeli %26 olarak belirtilmiştir.

 

Türk Hava Yolları – THYAO : Satış gelirlerinin artması beklentisi, yeni havalimanı açılışı ve şirket mali verilerinin yurtdışı şirketlere göre ucuz olması Şeker Yatırım uzmanlarının dikkatini çekmiş ve THYAO hisse senedini 20.40 TL hedef fiyat ile nisan 2019 hisse öneri listesi raporuna eklenmiştir.

 

Türk Telekom – TTKOM : Operasyonel karlılık ile şirket hisse senedi öneri listesine dahil edilmiştir. Hisse senedi için on iki aylık hedef fiyat ise 6 TL dir.

 

AKBANK – AKBNK : Güçlü sermaye yapısı ve aktif kalitesi AKBNK hisse senedini cazip hale getirmektedir. Bankacılık hissesi için öneri hedefi 7.81 TL dir.

 

Garanti Bankası – GARAN : Ücret ve komisyon gelirlerinde artış beklentisi ve yeni konsept ile şirkette karlılığın yükseleceğini bekleyen Şeker Yatırım’ın uzmanları GARAN hisse senedini hisse önerileri arasına eklemiştir. Hisse için hedef fiyat ise 9.67 TL dir.

 

Şeker Yatırım’ın Hisse Önerileri Nisan 2019 raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Not: Diğer aracı kurumlar nisan ayındaki hisse önerileri raporunu açıklamaya başladıkça nisan ayı hisse önerileri makalemiz güncellenecektir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Faiz Nedir? Neden Düşmüyor? Niye Bu Kadar Önemli?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz