Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalısınız?

12 Nisan 2019 Cuma, 21:13
Ferdi Kaza Sigortası 642x320 - Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalısınız?

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

Çalışanlar, öğrenciler, emekliler gibi her yaştaki kişiler için yapılabilecen Ferdi Kaza Sigortası sizleri olası kazalardan koruyan bir güvence sistemidir. İnsanlar başlarına gelebilecek bu gibi durumlarda yaptıran kişi kendini ve vefat, daimi iş göremezlik durumlarında gelecekte yaşanabilecek maddi sıkıntılardan ailesini korumuş olacaktır.

Gündelik yaşantımızda oluşabilecek kazaları göz önünde bulundurduğumuz zaman geride kalanları güvence altına alabilmeyi de amaçlayan Ferdi Kaza Sigortası oldukça uygun fiyatlara yapılabilmektedir.

 

Ferdi Kaza Sigortası Hakkında Merak Edilenler

 

Ferdi kaza sigortası genel şartları - Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalısınız?

 

Bu makalemizde sizlere Ferdi Kaza Sigortası ürünü hakkında bilgiler sunacağız. Makalemize öncelikle ürünü tanıtarak başlıyoruz:

 

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

 

Ferdi Kaza Sigortası beklenmeyen durumlarda yaşanabilecek bir kaza sonucu uğradığınız fiziksel zararı karşılamayı amaçlayan bir sigorta çeşididir. Sigorta poliçesinin başlangıç tarihinden, sigortalı olduğunuz tüm süre zarfında yaşanan tüm kazaların maddi zararları ferdi kaza sigortası ile güvenceye alınır. Söz konusu sigortanın kapsayacağı kazadan kasıt, sigortalı kişinin kendi iradesi dışında gerçekleşmek suretiyle zarara yol açan olaylardır. Ferdi kaza sigortası nedir konusuna açıklık getirdikten sonra şimdi sigortanın neleri kapsadığı hakkında bilgiler vereceğiz.

 

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

 

Ferdi kaza sigortası genel şartları arasında gaz kaçağına maruz kalma, ani hareketler sonucu meydana gelen fiziksel sorunlar (sakatlanma, incinme, kas yırtılması vb.), hayvan ısırmaları (böcek, yılan, haşere vb.) sonucu zehirlenme veya kuduz gibi kaza durumları ferdi kaza sigortası kapsamındadır.

 

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsamaz?

 

Ferdi kaza sigortası, sigortalı kişinin mevcut hastalığı ve bu hastalığı neticesinde oluşacak zararlar ile akıl hastalığı, intihara teşebbüs vb. durumları kapsamaz. Ayrıca güneş çarpması da sigorta kapsamı dışındadır.

  6 Maddede Neden Konut Sigortası Yapılmalı

 

Ferdi Kaza Sigortası Teminatları

 

Ferdi kaza sigortası sorgulama işlemini her aracı kuruluştan yapabileceğiniz gibi genel olarak ferdi kaza sigortası dahilinde bulunan ana ve ek teminatlar şöyledir:

 

  1. Daimi maluliyet (iş göremezlik) tazminatı
  2. Kaza sonucu ölüm durumunda tazminat
  3. Gündelik iş göremezlik teminatı
  4. Yaşanan kaza sonrası oluşacak olan tıbbi giderler ve tedavi masrafları

 

Ferdi Kaza Sigortası Hakkında Aklınızda Bulunması Gerekenler

 

Ferdi kaza sigortası yaptırmadan önce bilmeniz gerekenleri şöyle belirtebiliriz:

 

  • Ferdi kaza sigortası için poliçe bedeli sigortalı kişinin yaş, meslek durumlarına göre değişkenlik gösterir.
  • Sigorta kapsamında bulunan teminatlar sigorta şirketi ve sigortalı kişi arasında belirlenebilir.
  • Kaza sonrası daimi iş göremezlik (maluliyet) durumunda ödenecek tazminat sigorta şartlarında belirtilmiş olan yüzdelere göre belirlenir. Bu yüzdeler ferdi kaza sigortası fiyatları değişmesine sebep olabilir.
  • Sigortalının vefat etmesi durumunda mirasçılarına sigorta kapsamında belirtilen yüzdelerde tazminat ödenir.
  • Tek bir poliçe ile temin edilebilmektedir.

 

Ferdi Kaza Sigortası Hayat Sigortasından farklıdır. Hayat sigortası her ölümü kapsar fakat Ferdi Kaza Sigortası yalnızca kaza sonucu ölümü kapsar.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Ayı Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılmalı? Piyasa ve borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz