Mart Ayı Hisse Önerileri

03 Mart 2019 Pazar, 12:40
mart 2019 hisse önerileri 642x320 - Mart Ayı Hisse Önerileri

Mart Ayında Hangi Hisseler Önerilmektedir?

2019 yılının üçüncü ayı olan Mart ayına girdiğimiz bugünlerde aylık hisse öneri listesinin 3. sü ile karşınızdayız. 03.01.2019 tarihindeki 87.399 seviyesinden kapanan BİST 100 endeksi o günden itibaren yükseliş kanalında hareket etmektedir. 31.01.2019 tarihinde 105 binli seviyeleri gören endeks şubat ayında bu seviyeleri kırmaya çalışmış fakat direnç ile karşılaşmıştır. Peki, mart ayında nasıl bir piyasa bizleri bekliyor, aracı kurumların mart 2019 hisse önerileri nelerdir? Bu makalemizde sizlere aracı kurumların mart ayında önerdiği hisse senetleri sunacağız. Tamamen kurumların raporlarına dayana makalemizde kişisel görüşlere yer verilmemiştir.

 

Şubat Ayında Piyasalarda Neler Oldu?

 

aylık yıllık hisse önerileri - Mart Ayı Hisse Önerileri

Şubat ayında BİST 100 endeksi 100 bin ile 105 bin arasında dalgalı bir seyir izledi. Bu ay bankacılık endeksi yaklaşık %0.1 değer kaybederken, Sınai Endeksi ile %3.3 gibi yüksek bir artış sergiledi. Dolar kuru ise bu ay %2 değer kaybetti. Petrol fiyatları da şubat ayında %8 değer kazandı. Ayrıca bu ay toplanan S&P ise Türkiye nin not görünümünü değiştirmedi.

 

Aylık Hisse Önerileri Mart 2019

 

Aylık hisse öneri makalemize öncelikle Şeker Yatırım ın aylık hisse senedi öneri raporu ile başlıyoruz. Haftalık hisse önerileri de yayınlaşan bu kurumun aylık beklenti raporu şu şekildedir:

 

Mart Ayında Bizleri Neler Bekliyor?

 

Mart ayında Türkiye gündemini ise seçimler belirleyecektir. Ülkemizdeki yerel seçimler piyasanın nabzını belirlemede önemli rol oynayacaktır. Şeker Yatırım ise bu süreçte BİST 100 endeksinin 101.000 – 111.000 seviyesinde dalgalanmasını beklemektedir. Ayrıca kurum, ay içinde oluşabilecek kar satışlarının alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini ön görmektedir. Kısacası Şeker Yatırım uzmanları Mart 2019 ayının hisse senetleri piyasası nezdinde olumlu geçmesini, yükselişin sürmesini beklemektedir. Bununla beraber, piyasalar açısından mart ayında ABD – Çin ilişkisi yakından izlenecektir. Yurt içi tarafta ise Mart ayında Merkez Bankası faiz kararı beklenecektir. Merkez Bankası’nın faiz oranlarını sabit bırakmasını bekleyen yatırım şirketi sıkı duruşun devam edeceğini belirtmektedir.

 

Şeker Yatırım Mart 2019 Hisse Önerileri

 

eker Yatırım Mart 2019 Hisse Senedi Önerileri - Mart Ayı Hisse Önerileri

Turkcell – TCELL : Uzmanlar TCELL hisse senedini geçen ay da listesine eklerken 2019 daki yüksek büyüme beklentisi ile faaliyet karlılığı şirketin bu ay da öneri listesinde yer almasını sağlamıştır. Şeker Yatırım ın mart 2019 hisse önerileri arasında yer alan TCELL hisse senedinin 12 aylık hedef fiyatı 17.30 TL olarak belirlenerek hisse senedinde %20 artış ön görülmektedir.

 

Migros – MGROS : Aylık hisse önerileri arasında bulunan MGROS ise satış gelirlerinin artması beklentisi ile öneri listesinde yer almaktadı. MGROS hisse senedi için 12 aylık hedef fiyat 28.58 TL olarak belirlemektedir.

 

Pegasus – PGSUS : Filo genişlemesi ile artan dış hat genişlemesi beklentisi hisse senedini öneri listesine dahil etmiştir. Hisse Önerileri Mart 2019 yazımızda Şeker Yatırım uzmanları PGSUS u on iki aylık periyotta 34.30 TL fiyatla AL tavsiyesini korumaktadır.

 

Doğuş Otomotiv – DOAS : Karlılık odağını koruyan şirket için 12 aylık dönemde 5.68 TL fiyat hedeflenmektedir.

 

Türk Hava Yolları – THYAO : Yeni havalimanın açılması ile satışlarının artacağı ön görülen hisse senedi 20.10 TL ile önerilmektedir.

 

Türk Telekom – TTKOM : Sağlıklı büyüme ve operasyonel karlılığın etkili olduğu hisse senedi Şeker Yatırım uzmanları tarafından öneri listesinde yer almaktadır. 12 aylık bazda 6 TL hedef fiyat ile listeye eklenen hisse senedi hisse önerileri 2019 listesine dahil edilmiştir.

 

AKBANK – AKBNK :Güçlü aktif kalitesi, kısa vadeli borç yapısnın diğer bankalara göre daha az oluşu ile AKBNK hisse senedi mart ayı hisse önerileri arasına dahil olmuştur. Hisse senedinin 12 aylık hedef fiyatı ise 7,81 TL dir.

 

Garanti Bankası – GARAN : Yeni şube yapısına geçiş, dijitalleşme ile maliyet düşüşü gibi faktörlerle hisse senedi önerileri arasına giren GARAN hisse senedi on iki aylık periyotta 9,67 TL olarak önerilmektedir.

 

Şeker Yatırım ın Hisse Önerileri Mart 2019 raporuna buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Metro Yatırım Mart 2019 Hisse Önerileri

Metro Yatırım Mart 2019 Hisse Önerileri - Mart Ayı Hisse ÖnerileriMetro Yatırım ise mart ayı hisse önerileri raporunu geçtiğimiz günlerde açıkladı. Metro Yatırım da mart ayında BİST 100 endeksinde yükseliş ön görmektedir. Kar satışlarının olabileceğine işaret eden Metro Yatırım uzmanları, BİST 100 endeksinde 106.500 direncine dikkat edilmesi gerektiğine işaret etmektedir. Kurum, Borsa İstanbul da yükseliş potansiyelinin devam ettiğini düşünmektedi. Borsa endeksi için bu görüşleri belirten Metro Yatırım ın mart aylık hisse önerileri ise şöyledir:

 

GoodYear – GOODY : F/K oranı açısından cazip görülen şirket 4.50 TL hedef fiyat ile öneri listesine dahil olmuştur.

 

Sabancı Holding – SAHOL : FAVÖK teki artış ve birkaç yabancı yatırım şirketinin hisse senedini önermesi Metro Yatırım uzmanlarının da dikkatini çekmiş ve SAHOL hisse senedi 11 TL hedef fiyat ile aracı kurumun mart ayı hisse senedi öneri listesine dahil olmuştur.

 

Emlak Konut GYO – EKGYO : Şirketin portföy değeri, cazip hisse fiyatı ve F/K değeri incelendiğinde, EKGYO hisse senedi Hisse Önerileri Mart 2019 listesine dahil olmuştur.

 

HalkBank – HALKB : Hem sektöre hem de endekse gör oldukça cazip görünen hisse senedi 8.75 TL hadef fiyat ile hisse önerileri listesine dahil olmuştur.

 

Enka İnşaat – ENKAI : Araştırmalara göre BİST defter değerinin altında işlem gören bu hisse senedi 5.85 TL ile öneri listesine eklenmiştir.

 

Doğuş Otomotiv – DOAS : Artan karlılık, F/K oranının cazibesi gibi sebeplerle aracı kurum hisse senedini 6.50 TL ile önermektedir.

 

Alarko Holding – ALARK : Şirketin esas faaliyet karındaki artış, güçlü finansal yapı ALARK hisse senedini Mart ayı hisse senedi önerileri listesine eklenmesini sağlamıştır. Hissedeki hedef fiyat ise 3.30 TL dir.

 

Migros – MGROS : Yeni mağazaların açılması, iç talepli büyüme beklentisi ile MGROS hiise senedi 20.35 TL hedef fiyat ile öneri listesine eklenmiştir.

 

Metro Yatırım ın mart ayı hisse önerileri raporuna buradaki adresten ulaşabilirsiniz.

 

Gedik Yatırım Mart 2019 Hisse Önerileri

Gedik Yatırım mart 2019 hisse önerileri - Mart Ayı Hisse Önerileri

Mart ayında Merkez Bankası ndan faiz indirimi beklemeyen Gedik Yatırım uzmanları ise yerel seçimin ağırlıklı konu olacağını belirtmektedir. BİST 100 endeksinde yükselişin sürmesi için 105.250 seviyesinin önemine dikkat çeken uzmanlar bu yıl içinde zirve seviyelerin geçilememiş olmasına dikkat çekmektedir. Bu analiz çerçevesinde Gedik Yatırım uzmanlarının aylık hisse senedi önerileri listesi şöyledir:

 

Anadolu Cam – ANACM : Güçlü finansallar sebebiyle hisse senedi 3.38 TL hedef fiyatı ile teknik öneri listesine dahil edildi.

 

BİM Mağazalar – BIMAS : Teknik olarak önerilen hisse senedi 90.10 TL ile listeye eklenmiştir.

 

Enerjisa – ENJSA : 6.04 TL hedef fiyat ile bu hisse senedi teknik olarak önerilmektedir.

 

T.S.K.B. – TSKB : Makroekonomik toparlanma ile hisse senedi uzmanlar tarafından öneri listesine eklenmiştir. 0.88 TL ile hisse öneri listesinde yer almaktadır.

 

Zorlu Enerji – ZOREN : 1.57 TL hedef satış fiyatı ile ZOREN hisse senedi öneri listesine eklenmiştir.

 

Gedik Yatırım ın hisse önerileri mart 2019 raporuna ise bu adresten ulaşabilirsiniz.

 

 

Not: Diğer aracı kurumlar mart ayı hisse önerilerini kamuoyu ile paylaştıkça, mart ayı hisse önerileri yazımıza yeni listeler eklenecektir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz