LINK – ChainLink Kripto Para Hakkında Merak Edilenler

12 Mayıs 2021 Çarşamba, 21:57
LINK ChainLink Kripto Para 642x320 - LINK - ChainLink Kripto Para Hakkında Merak Edilenler

ChainLink Kripto Para

2017 yılının Haziran ayında San Francisco şehrindeki finansal teknoloji şirketi Smart Contract tarafından kurulan Chainlink ERC- 20 tabanlı olarak ifade edilir. Merkeziyetsiz Blockchain platformu olarak ifade edilen Chainlink Blockchain ağları ya da ödeme servisleri arasında bağlantı kurmayı amaç edinmiştir. Bu sayede akıllı sözleşmelerin karşılaştığı çeşitli sorunları ortadan kaldırmak mümkün hale gelmektedir. Oracle sorununa çözüm bulması en bilinen özellikleri arasında yer alır. Bunun için kullanılan Link coin platformun kendine özgü ödeme aracıdır. 2019 yılına gelindiğinde link coin en çok kazandıran coin olarak açıklanmıştır.

 

 

Chainlink Güvenli Midir?

 

 

Sahip olduğu özellikler incelendiğinde Chainlink güçlü ve güvenilir bir yatırım aracı olarak görülür. Gerçek dünya uygulamaları ile blockchain arasında link kurup interneti merkeziyetsiz yapmayı amaçlaması coine olan ilgiyi artırmıştır. Özellikle 2019 yılında Microsoft, Google gibi şirketlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Gelecek vaat eden coinler arasında yer alan Chainlink kendi akıllı sözleşmeleri ile güvenilir ve doğru dış veri sağlayacak şekilde hizmet verir.

 

 

Chainlink Nasıl Çalışır?

 

 

Chainlink Nasil Alinir - LINK - ChainLink Kripto Para Hakkında Merak Edilenler

 

 

Chainlink çalışma sistemi üzerinde ilk olarak akıllı sözleşme işleme alınır ve dış veri talep edilir. Ardından Chainlink akıllı sözleşmesi (SLA) çok sayıda oracle’dan veri alarak bunları gözden geçirir. Teyit edildikten sonra veriler blockchaine iletilir ve sonra bu veriler akıllı sözleşmelerde kullanılır.

 

Chainlik kullanımı blockchain de akıllı sözleşmenin işleme alınmasıyla başlar ve aşamalar şeklinde devam eder. Aşamalardan birinde Chainlinkin kendi akıllı sözleşmesi bulunur ve bu Service Level Agreement Contract olarak ifade edilir.

 

 

Chainlink Nasıl Alınır – Satılır?

 

 

Chainlink alımı ve satımı madencilik ile yapılamaz. İşlem için gerekli olan tokenler şirket tarafından üretilerek piyasaya sürülür. İşlem yapabilmek için kripto para borsalarından biri kullanılabilir. Günlük işlem hacmi yüksek olan platformlardan birinde hesap açılır. Bunun için ad, soyad, cep telefonu numarası, TC kimlik numarası, banka bilgileri, doğum tarihi gibi bilgiler girilerek hesap oluşturulur ve doğrulanır. Ardından geçerli olan LINK fiyatına göre kişisel hesap üzerinden nakit transferi yapılır ve coin alımı gerçekleştirilir. Tüm alımlar ve satımlar anlık olarak gerçekleşmektedir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Hisse Senedi Alım Satım Komisyon Oranları Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz