Kripto Paranın Geleceği

08 Şubat 2021 Pazartesi, 08:28
Kripto Paranin Geleceg 642x320 - Kripto Paranın Geleceği

Kripto Para Kullanımının Önü Açılıyor

VISA kart ile kripto para alış verişinin önümüzdeki günlerde mümkün olacağına dair bilgiler geldi. VISA geleneksel alış verişin ötesine geçerek, block zinciri üzerinden, dijital para birimlerini kullandıracak. VISA^nın CEO’su Al Kelly, şirketin bundan böyle kripto para kullanımını yaygınlaştırmak adına, işlemlerin daha güvenli kullanımını sağlamak amacıyla 2021 yılında müşterilerin dijital para ile alış veriş yapmalarına imkan sağlayacaklarını ifade etti.

 

 

 

VISA 70 Milyon Müşteri Tarafından Kullanılıyor

 

 

VISA kart 70 milyon kullanıcı potansiyeline sahip, bu potansiyeli kripto para ile alış veriş yapmaya yönlendirmeyi amaçlayan şirket; müşterilerin kimlik bilgileri ile kripto para alabilmelerini kolaylaştırmak istiyor. VISA bu yeni girişimle, 70 milyon kullanıcının işlem trafiğini zenginleştirecek ve kripto para piyasasına biraz daha canlılık getirecek. Kripto para alımının önünü açmak ve işlemleri kolaylaştırmak için böyle bir girişimde bulunduklarını ifade eden CEO, VISA kartın zaten 160’ın üzerinde farklı para birimini desteklediğini, bu potansiyeli geliştirerek kripto para birimlerini de eklemek istediklerini söyledi.

 

 

 

VISA Kart ile Kripto Para Alışverişi

 

 

Kripto Para ne olur - Kripto Paranın Geleceği

 

 

VISA kart bu yıl içinde kripto para ile alış verişe imkan sağlayacak. Büyük e-ticaret siteleri için de 70 milyon müşteri potansiyelinin artışı anlamına gelen bu girişimle hem VISA işlem hacmini geliştirecek hem kripto para piyasasının trafiği artacak hem de kripto paranın güvenirliği artacak. Dev otoriteler tarafından manipülasyona açık olan kripto para piyasası, geleceğin yatırım aracı olarak görülüyor. Bu borsanın kötü tarafı, milyarlarca dolar coin para rezervini elinde bulunduran ( Tesla, SpiceX, Binance vs) şirketlerin bu piyasayı daha kolay manipüle etme lüksüne sahip olmasıdır. Bunu yapabilmek ise çok kolay, herhangi bir otoriteye -merkeze bağlı olmayan, ensesi kalın CEO’ların bir Tweet atması ile piyasalar kolayca dalgalanabiliyor.

Örnek vermek gerekirse, nisan 2020’de Binance şirketi, coinmarketcap sitesini 300 milyon dolara satın almıştı. Sitenin adsense aylık geliri 600-700 bin dolar iken 300 milyon doları bu siteye yatırmak, akıllara acaba kripto para piyasasını manipüle etmek için mi satın aldı sorusunu getiriyor. Alexa sıralamasında 550.sırada yer alan coinmarketcap, kripto para piyasası hakkında detaylı ve sıcak grafikler sunan bir sitedir. Ancak bu sitenin de rakipleri bulunuyor. Yani kripto para piyasasını takip etmek isteyenlerin başvuracağı tek site coinmarketcap değil.

 

 

 

Kripto Paranın Geleceği

 

 

Milyar dolarlık işlem hacmine sahip kripto para piyasası, milyonlarca şanslı kişiyi son birkaç yılda multi milyarder hale getirdi. 5 yıl önce 350 dolardan işlem gören BTC şimdi 37 bin dolara yaklaştı. ETH da aynı gelişim potansiyelini takip ediyor. Ancak merkezi bir otoriteye bağlı olmayan bu dijital para piyasasının, milyarlarca dolar harcayıp kripto para stoklayan dev firmaların manipülasyonuna açık hale gelme riski her zaman var. Bu borsayı artık devletler değil, multi milyarder şirketler manipüle edecek gibi görünüyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Hisse Senedi Alım Satım Komisyon Oranları Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz