Kripto Para Yatırımı İçin İlk Ders

23 Temmuz 2021 Cuma, 22:41
Kripto Para Yatiriminda Dikkat Edilmesi Gerekenler 642x320 - Kripto Para Yatırımı İçin İlk Ders

Kripto Para Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bugün kripto para birimleri yatırım yapmak için çok uygun duruma gelmiş bulunuyor, çeşitli alanlardan insanlar pastadan pay almak için çabalıyorlar, kripto para birimlerine yatırım yapmanın diğer yatırım biçimlerine yatırım yapmaktan çok daha iyi olduğunu fark ettiler, kripto varlık performansının hisse senetlerinden ve altından çok daha iyi olduğunu fark ettiler. Son on yılda milyonlarca yatırımcı kripto yatırımından kar elde ediyor, dolaşımda binlerce kripto para olmasına rağmen çoğu değerli değil, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi bazı para birimleri yatırımcılar için en popüler seçenekler, bu kripto para birimleri farklı kripto paralar arasında sabit olarak işaretlenmiştir ve on yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürmektedir.

 

 

Kripto Para Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

 

Kripto Para Alirken Nelere Dikkat Edilmeli - Kripto Para Yatırımı İçin İlk Ders

 

Kripto yatırımı ile ilgili olarak, sıradan kullanıcılar her zaman kripto para birimlerinden iyi bir kar elde etmek için basit yaklaşımın sadece kripto paraları satın almak ve yükselmesini beklemek ve en sonunda satışa çıkmak olduğunu düşünür, ancak bu iyi bir strateji mi? tabii ki hayır, insanlar kısa vadeli yatırım için satın aldıklarında her seferinde şanslı olmadıkları anlaşılıyor, piyasanın ritmi her zaman makro koşullara göre hareket ediyor, Bitcoin yolculuğuna başladığında fiyatı 10 dolar civarında seyrediyordu, Bitcoin birdenbire 64.000$’a ulaşmadı, birçok iniş ve çıkış arasında mücadele etti. İnsanlar her zaman gecelik fiyat artışını düşünürler, eğer insanlar kısa vadede yatırım yapmaya devam ederse, risklerin büyük olduğu açıktır, kısa vadeli yatırım yapmak isteyenlerin kaçınamayacakları riskler, borsadaki risklerden çok daha fazladır. Kısa vadeli strateji, piyasanın duygularını anladığınızda daha iyidir, günlük işlemlere iyi bakmanız gerekir ve bu durum piyasanın kısa vadeli işlemler için tamamen mikro koşullara bağlıdır.

 

Kripto para birimlerine bakarsanız, kripto para birimlerinin görünümünün yalnızca on yıllık olduğunu, son zamanlarda 2.0, 3.0 grubuna ait para birimlerinin ortaya çıktığını, yalnızca on yıllık olan ancak dünyadaki birçok şirketten daha kısa bir varlığa sahip olan Bitcoin olduğunu görürsünüz. Hisse senedi piyasasında, hisse senetlerinin fiyat oynaklığından pay almasına rağmen, Bitcoin’in oynaklığının daha büyük olduğunu görülmektedir.

 

Kripto para yatırımlarıyla ilişkili başka riskler de vardır ve genellikle kripto para biriminin ana hedefi daha geniş kitlelerdir, yeni başlayanlar için kripto para ve trading yatırımcılar için önemli olmayan bu tür paralara yatırım yaparsanız, bu tür paralara olan talebin düşeceği açıktır. Değer taleple doğru orantılıdır kripto parayı kimse istemezse o zaman nasıl kar elde etmeyi başarırsınız, sadece talep değeri artırır ama yapay olarak üretirsiniz.

 

Bugün kripto para birimleri büyük düzenleme endişeleriyle karşı karşıyadır, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin gelecekte 2, 3 veya 4 yıl arasında alınıp satılmayacağını tahmin etmek imkansızdır, satın alıyorsanız ekonomi, enflasyon ve para birimleri gibi birçok faktöre bağlıdır, herhangi bir kripto para birimi ile ilgili bazı temel kurallara uymalısınız:

 

 1- Her şeyi kripto paralara yatırmayın, en temel fonlarınızdan kaçının, eğer ek fonlarınız varsa, o zaman sadece 0 yatırım yapın.

 

 2-Tüm fonlarınızı kaybedebileceğiniz bir piyasa çöküşü olasılığına hazırlıklı olun, kripto piyasası diğer piyasalardan daha değişkendir.

 

 3-Kripto paralara yatırım yapmadan önce zaman çizelgenizi planlayın, piyasadan gelen sıra dışı haberlere karşı sabırlı olmalı, sakin olmalı ve mantıklı davranmalısınız.

 

 4-Uzun vadeli yaklaşım, birçok yatırımcı için doğru seçimdir, ancak kâr amaçlı modelin tek koşulu bu değildir, yaptığınız seçim ne olursa olsun, kısa vadeli veya uzun vadeli piyasa bu yatırımcıları ödüllendirirse, kripto dünyasına yolculuğunuzu planlamanız gerekir. Sabırlı olun.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Faiz Nedir? Neden Düşmüyor? Niye Bu Kadar Önemli?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz