Kripto Para Saklamanın En Güvenli Yolu

01 Mayıs 2021 Cumartesi, 13:03
Kripto para saklama USB 642x320 - Kripto Para Saklamanın En Güvenli Yolu

Kripto Parayı Saklamanın Yüzde Yüz Güvenli Yolu

Soğuk cüzdanların önemi, son gelişmelerle biraz daha arttı. Dünyadaki en popüler yatırım aracı olan kripto para çeşitlerini borsalarda tutmak riskli olduğundan bu varlıklarınızı soğuk cüzdanlarda saklamanız, borsalar çökse bile varlıklarınızı koruyabilmenizi sağlıyor. Mesela 50 bin dolar varlığınızın hepsini, güvenilir de olsa herhangi bir kripto para borsasında tutmak yerine, bu borsalarda sadece işlem yapacağınız veya al-sat yapacağınız kısmını barındırabilir, diğer yüklü varlığınızı en güvenilir soğuk cüzdan donanımlarında muhafaza edebilirsiniz. Kripto para borsalarının getiri ve götürü ihtimali kaldıraçlı işlemlerle bire 50’ye varabilen seviyelere çıkabildiği için, herkes varlıklarının tümünü borsalarda tutuyor ve bu durum çok riskli bir durumdur. Bir sabah uyandığınızda, paranızın tutulduğu borsa uçmuş olabilir, bu durumda başvurabileceğiniz bir merci yok. O nedenle kripto para güvenliği maksimum düzeyde soğuk cüzdanlara saklanarak sağlanabilir. Kıssadan hisse; soğuk cüzdan alın, paranızın üstüne soğuk su içmeyin.

 

 

Soğuk Cüzdan Nedir, Nereden Temin Edilir?

 

 

Bitcoin saklamanin en guvenli yolu - Kripto Para Saklamanın En Güvenli Yolu

 

 

An itibari ile soğuk cüzdan fiyatları 700 TL ile 2.500 TL arasında satılan, şekli flash diske benzeyen, bazı modelleri bluetooth ve wirelles destekli olan bazı modelleri de sadece usb kablosuyla veri transferine izin veren bu cihazlar arasında, Ledger Nano x ve Ledger Nano S modelleri çok rağbet görüyor. Özellikle bu cihazların pahalı olan versiyonlarını satın aldığınızda, size verilen 24 haneli kodunuzu kaybetmemek koşulu ile, cihazdaki verileri silseniz bile cihazı kırıp yok etseniz bile, sıfır cihaz alıp kodunuzu tanıttığınızda kripto para varlıklarınızı geri alabiliyorsunuz. En güvenilir soğuk cüzdan için bu cihazlar online değil tamamen offline olarak kullanılabiliyorlar. Hack ve çalıntı riski binde birden az olan bu cihazlarla kripto paralarınızı borsalarda tutmadan saklayıp güven altına alabienlirsiniz. Bu diskler üzerindeki ekran sayesinde, kaç adet ve ne çeşit kripto paranız olduğunu kolayca dijital olarak görebiliyorsunuz.

 

Kripto para saklama USB cihazı temin etmek için, hepsiburada, gittigidiyor veya başka e-ticaret platformlarına sipariş verebilirsiniz. Bu marka dışında Secux W20 BTC cüzdanı geniş LCD ekranlı bir cihaz ve şu anda 1.855 liraya satılıyor. Lotrus D’cent Biometrik soğuk cüzdanı 2.000 liraya satılıyor. Soğuk cüzdan, kripto paralarınızı saklamanın en güvenilir yolu, borsa çöktü CEO kaçtı, piyasa battı gibi korkulara hiç yer vermeden, tüm varlıklarınızı saklayabileceğiniz güvenilir cihazlar olan kripto para cüzdanları rahat uyumanızı sağlar. En güvenilir kripto para cüzdanı bu cüzdanlardan LedgerS modeli, sadece 4 çeşit Coin para saklamanıza izin veriyor, yani BTc Ethereum vs farklı coinler saklayabiliyorsunuz, beşinci parayı kayıt etmek isterseniz eskilerden birini silmek durumundasınız.

 

 

 

Soğuk Cüzdan ve Güvenlik

 

 

Diyelim ki binlerce dolar değil de milyonlarca dolarınız var ve hepsini kripto para olarak saklamak istiyorsunuz. Ancak bu meblağı borsalarda tutmak delilik. Varlıklarınızı yerli yabancı kripto para borsalarında tutmak çok riskli. O halde bir kaç cüzdan satın alın ve anlık işlem yapmayacağınız miktarları bu disklere transfer edin. Sonra da bu diskleri bir banka kasasına saklayın. 24 haneli şifresini de başka bir bankanın kasasına saklayın. Bu durumda banka soyulup diskiniz çalınsa da şifresi olmadığı için paranız güvende olur. Diğer banka soyulsa dahi ellerinde sadece şifre olacağı için paranız yine güvende olur. Aynı anda her iki banka soyulsa da siz farklı isimlerle kasa kiraladığınız için, hangi şifre hangi diske ait bilinemez. Verilen şifreleri (24 haneli) mors alfabesi ile kodlayabilirsiniz. Ya da fotoğrafik hafıza eğitim setlerinde gösterildiği gibi, her harf bir rakama; her rakam başka bir harfe tekabül edecek şekilde bir şifre içinde şifre oluşturabilirsiniz. Hayal gücünüz ne kadar güçlü ise, paranız da o kadar güvende olacak.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz