Kripto Para Madenciliğinde En İyi 8 Ekran Kartı

13 Kasım 2022 Pazar, 13:40
Kripto Para Madenciligi Mining En Iyi 8 Ekran Karti 642x320 - Kripto Para Madenciliğinde En İyi 8 Ekran Kartı

Kripto Para Madenciliği (Mining) İçin En İyi 8 Ekran Kartı

Kripto para madenciliği ile kazanç, her geçen gün artış göstermektedir. Son yıllarda büyük değerlere ulaşan Bitcoin ve altcoinler için sistemler toplanmakta ve bu sistemlerle block zincirleri üzerinden coinler üretilmektedir.

 

GPU gücü ile elde edilen kripto paraları kazanmak için kripto madenciliği  en iyi kartlar hakkında detaylı bilgiler alındıktan sonra mining işlemine başlamak, size daha fazla avantaj sağlar. Peki, kripto madenciliği için en iyi ekran kartları nelerdir? Bu sorunun yanıtı için okumaya devam ediniz.

 

 

Kripto Mining Ekran Kartı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Mining icin en iyi ekran karti hangisi - Kripto Para Madenciliğinde En İyi 8 Ekran Kartı

 

 

Yapılan araştırmalar neticesinde satılan 10 ekran kartından en az 3 tanesi kripto madenciligi için satın alınmaktadır. Tabi bu da ekran kartlara olan talebin artmasına ve fiyatların yükselmesinine neden olmaktadır. Kâr sağlayabilmek için dikkat edilmesi gerekenler;

 

  • Mining esnasında doğru ekran kartı seçiminin yapılması, aksi halde aşırı güç kullanımından dolayı giderlerin gelirleri karşılayamama durumu ortaya çıkabilir,
  • Ekran kartı seçiminde en az 6 GB belleğe sahip ekran kartlarının alınması ( Mining için gerekli bellek minimum 6 GB)
  • Yüksek Hashrate değerine ulaşan ekran kartları, daha fazla mining sağlar,
  • Ekran kartlarının garanti durumu ( Unutulmamalıdır ki, mining yüksek güç ister. Bu da ekran kartlarının daha hızlı yıpranmasına ve yanmasına neden olabilir).

 

 

Kripto Madenciliği İçin En İyi Ekran Kartları

 

Mining En Iyi ekran Karti - Kripto Para Madenciliğinde En İyi 8 Ekran Kartı

 

 

Kripto Para madenciliği, yüksek GPU isteyen bir işlemdir. Ayrıca ekran kartlarının yüksek belleğe sahip olması size artı sağlar. Düşük GPU ile yapılan mining, ekran kartına büyük zarar verir. Ve kar elde etme istatistiklerinizi aşağıya doğru çeker. Peki, Mining için en iyi ekran kartı hangisi?

 

 

NVIDIA Geforce GTX 1070

 

Etherum mining için en İyi ekran kartları arasında NVIDIA Geforce GTX 1070 çokça tercih edilen bir karttır. 30 MH/s ile kar sağlarken, 8 GB belleği ile 1506 MHz çekirdeğe ulaşmaktadır. 150W ile yüksek kazım yapan bu ekran kartının, aşırı ısınma sorununa karşı fan özelliği büyük rekabete neden olmaktadır. Bu ekran kartının tek eksiği; biraz pahalı olmasıdır. Fakat, unutulmamalıdır ki, iyi iş çıkaran ekran kartlarının fiyatları her zaman yüksektir. Çünkü iyi ekran kartları, gösterdiği performans ile hızlı bir şekilde açığı kapatma özelliğine sahiptir.

 

 

NVIDIA Geforce GTX 1060

 

NVIDIA Geforce GTX 1060 ekran kartı da Kripto para madenciliği için en iyi ekran kartı listesinde yer almaktadir. 1280 Cuda çekirdeğine sahip olan bu kart, 6 GB belleği ile 8 Gbps bellek hızına ulaşmaktadır. NVIDIA 1070 serisine göre daha düşük performans sağlasa da fiyatına göre gayet makul bir karttır.  20 MH/s kazım gücü ile 150 MHz’den 500 MHz’ye kadar yükselme potansiyeline sahiptir.

 

Bu serinin 3 GB ve 6 GB versiyonu bulunduğundan dolayı, madencilik için 6 GB belleğe sahip olan ekran kartını almaya ödem gösterin. Çünkü mining içi  bir ekran kartının en az 6GB olmasi gerekir.

 

 

AMD Redeon RX580

 

Güç tüketimi düşük ekran kartları arasında yer alan AMD Redeon RX580, 29 MH/s ile büyük avantaj sağlamaktadır. 8 GB Ram özelliği sayesinde 1257 MHz’ye ulaşarak büyük farklar yaratmaktadır. Bellek veri genişliği 256bit olan bu ekran kartının GPU hızı 2000’lere ulaşmaktadır. Güçlü bir ekran kartı olmasına rağmen tükettiği sadece 185 Watt olması da en çok tercih edilenler arasında yer almasını sağlamaktadır.

 

 

NVIDIA RTX 1660

 

Listemizin dördüncü sırasında yine bir NVIDIA serisi. NVIDIA RTX 1660 6GB Ti, kripto para madenciliği ile yeni tanışan ve daha az risk ile başlamak isteyenler tarafından daha çok tercih edilen bir üründür. GPU saat hızı 1500 lere ulaşan bu ekran kartı, donanımlı fan özelliği ile avantaj sağlayan ekran kartları arasında yerini almayı başarmıştır. Fakat, bu serinin 6 GB versiyonu her kripto madenciligi için uygun olmadığından, daha çok etherum gibi coinler için kullanılmaktadır

 

 

ADM Redeon VII

 

Belki de listemizin en iyi ekran kartı diyebiliriz. Yüksek MH/s değeri ve bellek hacmi büyük fark yaratmaktadır. Bellek bant genişliği 1 TB/s değere ulaşan ADM Redeon VII, 16 GB belleği ile 90 MH/s değere zorlanmadan ulaşabilmektedir. 3 fanlı sistemi ise kullanılan güçten dolayı ısınma sorununa karşı mükemmel bir çözüm olmuştur. ADM serisini farklı bir boyuta taşıyan bu ekran kartının dezavantajları işte, 300 Watt enerji harcamasının yanı sıra çok pahalı olmasıdır.

 

 

NVIDIA GTX 1080 Tİ

 

Mining ekran kartı karşılaştırma gibi bir durumda NVIDIA RTX 1080 Tİ, listenin başlarında yer alır. ADM Redeon VII gibi çok güçlü olmasa da madencilerin en çok tercih ettikleri kartlar arasında yerini almıştır. 11 GB belleği ile güç tüketimi 250 W değerine ulaşmaktadır. Bellek hızı 11 GB civarında olsa da 32 MH/s değerine ulaşması da bu ekran kartının daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

 

 

AMD RX Vega 64

 

Mining hangi ekra kartı ile yapılır? Sorusuna yanıt olarak; en az 6 GB belleğe sahip olan ekran kartları ile yapılır. Mining için gayet iyi performans sağlayan ekran kartları arasında bir de ADM RX Vega  64 de yerini almıştır. 30 MH/s değer elde eden bu ekran kartının belleği 8 GB olmakla birlikte, aşırı ısınma sorununa çözüm için güçlü fanlar ile donatılmıştır.

 

 

NVIDIA RTX 2070 Ekran Kartı

 

Mining ekran kartı listesinde NVIDIA RTX 2070 Super, 8 GB belleği ile kripto madenciliği yapanların en çok tercih ettiği ekran kartlarından bir tanesidir. Her ne kadar güç tüketimi yüksek olsa da, gelirleriyle giderlerini kolaylıkla karşılayabilen bir karttır. GPU hızı 1605 iken, Verim bellek hızı ise 14000 değerindedir.

 

 

Sonuç olarak, kripto para madenciliği için birden fazla ekran kartı markası bulunmaktadır. Kendi bütçenize uygun bir ekran kartı seçerek, Bitcoin ve ethereum gibi kripto para madenciliğine başlayarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

 

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Kriptodan Para Kazanmanın 10 Farklı Yolu Kripto para…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz