Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

12 Ocak 2019 Cumartesi, 14:45
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 642x320 - Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Banka kurumlarından çekilmiş olan bir kredinin düzenli ödemesinin yapılmaması halinde, kurum tarafından sisteme girilen işlem ile kredi sicilinde bozulma meydana geliyor. Bu durum sonrasında diğer banka kuruluşundan kredi çekmek isteyen müşteri için, kredi çekimi zorlaşıyor. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar kurumları Türkiye’de bulunmakla beraber bu kuruluşlar bazı şartların yerine getirilmesi ve karşılanması ile kredi veriyor.

 

Sicili Bozuk Olana İpotek Karşılığı Kredi

 

Sicili bozuk olan kişilere kredi veren banka kurumları bu kredileri verirken genelde ipotek karşılığı hizmet sunuyor. Krediyi çekecek olan kişinin üzerine kayıtlı ev, arsa ya da araç olması, sicili bozuk olmasına rağmen kredi alabilmesine olanak sağlıyor. Banka kurumlarının ödeme yapılmaması ihtimaline karşılık olarak el koyabileceği her hangi bir mülkün olması kredi vermesi için yeterli bir sebep olarak görülüyor. Bireyin çekmiş olduğu kredinin ödemesini aylık düzenli bir şekilde yapmaması halinde bankanın mülke el koyma hakkı bulunuyor.

 

Yasal Takipte Olanlara Kredi

 

kredi notu düşüklere kredi veren bankalar - Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanların yanı sıra yasal takip sürecinde olan kişiler için de banka kurumları tarafından ipotek karşılığında kredi verme durumu söz konusu oluyor. Yasal takipte olan kişiler, borcunu ödememiş ve evine icra celbi gitmiş olan kişiler olup, banka tarafından sistemde bu kişilerin kara listede olduğu görülebiliyor. Ancak kişi üzerine kayıtlı her hangi bir mülk olması durumunda kredi siciline bakılmadan kredi verilebiliyor. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasında ipotek vererek kredi çekmek oldukça iyi bir yol olabilir.

 

Sicili Bozuk Olana Senetle Kredi

 

Kredi sicilinin bozuk olması durumunda bireylerin yapmaları gereken şeylerden bir tanesi sürekli olarak bankaya girdi çıktı göstermesi. Kredi sicil affının yanı sıra senetle banka kurumlarından kredi alımı da mümkün oluyor. Aylık gelire bakılarak banka tarafından verilecek olan kredi çekimi senet imzası ile gerçekleştirilebiliyor.

Yüksek meblağlı kredi alım durumu söz konusu olmamakla birlikte, düşük meblağlar için senetle kredi alımı yapılabiliyor. Sicili bozuk olanlara kredi vermek, bankaların çok fazla tercih ettikleri bir durum olmamakla beraber; müşterilerin banka üzerinden maaş alıyor oluşu, bankada vadesiz ya da vadeli hesaplarının oluşu, kredi alabilmek için alternatif yollar arasında yer alıyor. Bu yazımıda sizlere sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ile kolayca kredi alma yollarını paylaştık. Sizler de bu seçenekleri tercih ederek kredi alabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Geri Alma Kredi çekmek…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz