Kredi Notu Kaç Ayda Düzelir?

11 Kasım 2018 Pazar, 18:07
kredi notu yükseltme yolları kredi puanı 642x320 - Kredi Notu Kaç Ayda Düzelir?

Kredi Notunu Yüksek Tutmanın ve Düzeltmenin Yolları

Kredi notunu yükseltmek için mali ödemelerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Ödemelerinizin her ay düzenli yapılması, kredi puanınızın yükselmesini sağlayacak ve kresi talebiniz olumlu karşılanacaktır. Kredi notu yükseltme için bazı işlemler yaparak kredi puanınızı yükseltmeniz mümkündür.

 

 

Kredi Notu Yükseltme Yolları

kredi notu yükseltme yolları kredi puanı - Kredi Notu Kaç Ayda Düzelir?

Bankalar, tüketicilere kredi verebilmek için birçok kampanya düzenlemektedir. Bu da demek oluyor ki, bankalar sizlere kredi vermede büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bankalar kredi ya da kredi kartı kullandırırken, paranın faizi ile geri alınmasını amaçlamaktadır. Buna istinaden birçok banka özellikle potansiyeli olan müşterilerine bir ya da daha fazla kredi imkanı tanımaktadır. Ancak bankaların bonkör davrandığı ve sürekli olarak kredi imkanı tanıdığı bu potansiyel müşteriler, kredi notu yüksek olan müşterilerdir. Bu yüzden bankaların kredi ürünlerini kullanabilmek adına kesinlikle kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekir. Kredi notu nasıl yükseltilir? Diye soranlar için kredi notu ile ilgili dikkat edilmesi gereken 3 noktayı paylaşıyoruz.

 

Kredi Borcu Ödemelerini Zamanında Yapmak

 

Kredi borcunuzun ödemelerini zamanında ve düzenli olarak yapıyorsanız, kredi notunuz sürekli olarak yüksek kalacaktır. Kredi başvurusu yapmak ve olumlu sonuç alabilmek için muhakkak ki kredi notunuzu yüksek tutmalı ve bunun içinde var olan kredi borcunuzu tam zamanında ödemelisiniz. Kredi notunuzun bir an bile olumsuz etkilenmemesi ve her daim en üst seviyede seyretmesi için ödemelerinizi gününde yapmanız son derece önemlidir.

 

Kredi Kartı Ödemelerinizi Düzenli Yapmak

 

Günümüzde neredeyse her 3 kişiden 2’sinin cüzdanında bir ya da daha fazla kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartları günümüz şartlarında birçok açıdan avantaj sağlayabilmektedir. Gerek nakit taşıma zorunluluğunun ortadan kaldırması gerekse de yüksek tutarlı ürünlerde taksit imkanı sağlaması kredi kartının kullanım amaçlarından bir tanesidir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz harcamalar, her ay sonu ekstrenize yansımaktadır. Kredi kartınızın hesap kesim tarihi geldiğinde hesap özetinde yer alan borcu anında ödemeniz, kredi notunuzu yükseltecektir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, kredi kartı borçlarının her ay düzenli olarak ödenmesidir. Eğer ara sıra ödemekte zorluklar çekecek olursanız, en azından kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarını ödeyerek de kredi notunuzu yüksek tutabilirsiniz.

  Çiftçilik Yapmak İsteyenlere Tarım Kredisi Rehberi

 

Sık Yapılan Ancak Onaylanmayan Kredi Başvuruları

 

Kredi notunu düşüren faktörler arasında biri de reddedilmesine rağmen sürekli olarak yapılan kredi ya da kredi kartı başvurularıdır. Banka fark etmeksizin yaptığınız ve olumsuz sonuçlanan her kredi ürünü başvurusu kredi notunuzu bir kademe daha aşağı çekecektir. Bu doğrultuda yeni kredi başvurusu yapabilmek için en az birkaç ay beklemeniz gerekmektedir. Bu birkaç aylık süreç içinde de kişilerin kredi notu yükseltme yolları içinde dikkate alarak kredi notunu yükselmiş olmaları önemlidir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Ayı Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılmalı? Piyasa ve borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz