Kredi Kartından En Avantajlı Para Çekme Yöntemleri

10 Nisan 2019 Çarşamba, 21:29
Nakit Avans Taksitli Nakit Avans Ziraat Bankası 642x320 - Kredi Kartından En Avantajlı Para Çekme Yöntemleri

Kredi Kartından Para Çekilir Mi?

Ülkemizde faaliyet gösteren firmaların sunmuş olduğu büyük ve en çok tercih edilen hizmetlerden birisi olan kredi kartlarının kullanımı günden güne artmakta ve ihtiyaçları karşılamayı hedeflemektedir.

İhtiyaçlarımız doğrultusunda kullanabileceğimiz kredi kartları, bankalar tarafından kişiye özel olarak tahsis edilir ve kart ile ilgili yükümlülüklerin tamamı kart sahibine yüklenir. Sahip olduğunuz kart ile alışveriş yapabilir, faturalarınızı ödeyebilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı kolaylık ile karşılayabilirsiniz. Evet, acil nakit ihtiyacını karşılamanın en kolay yolu kredi kartlarının nakit avans özelliğidir. Nakit avans ile kredi kartınızın limiti doğrultusunda para çekebilir ve bu parayı uzun süreli ya da kısa süreli olarak geri ödeyebilirsiniz. Peki, kredi kartından para çekilir mi ?

 

kredi kartından para çekme - Kredi Kartından En Avantajlı Para Çekme Yöntemleri

 

Kredi Kartı Nakit Avans Nedir?

 

Nakit avans, bankaların, kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oluşturduğu ve anında para çekebileceğiniz bir ödeme sistemdir. İşleyiş bakımından aynı kredi tarzında bir sisteme sahip olan nakit avansın avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Acil durumlarda kullanabileceğiniz avans ya da kredi ikilisinden, duruma göre doğru tercihi yapmalısınız. Kredinin ödemesi uzun vadeli ve faizi düşük iken, nakit avansın ödemesi yani vade süresi kısa ve faizi oldukça yüksektir. Bu yüzden nakit avansı tercih ederken dikkat etmeli, faiz ve vade oranlarını göz önünde bulundurmalısınız. Nakit ihtiyaçlarınızda kredi kartı kullanmak zorunda iseniz, ya kredi kartından para çekme faizi kabul etmeli ya da taksitli nakit avans seçeneğini kullanmalısınız.

 

Kredi Kartı Nakit Avans Dezavantajları

 

Nakit avans, acil durumlarda kullanabileceğiniz bir seçenek olarak size sunulmuştur. Nakit ihtiyacı durumunda kredi kartınızdan çekebileceğiniz nakit avansın vadesi kısa ve faiz oranları oldukça yüksektir.

İsteğinize bağlı olarak ve faiz ve vade oranlarını dikkate alarak nakit avans kullanabilirsiniz. Çoğu durumda aylık ödemeler fazla geliyorsa, uzun vadeli kredi daha avantajlı olacaktır, fakat acil ihtiyaçlar için nakit avans da kullanılabilir. Fakat bu durumda kredi kartından para çekme taksitli işlem daha avantajınıza olacaktır.

 

Kredi Kartı Nakit Avans Avantajları

 

Kredi kartınızın, limitinin yaklaşık %25’i kadar nakit çekebileceğiniz nakit avans, eğer herhangi bir sorun yok ise, dilediğiniz anda çekilebilir ve o anki nakit ihtiyacınızı karşılayabilir. Eğer büyük bir paraya ihtiyaç duymuyor ve ödemesini yani vadesini kısa sürede yapmak istiyorsanız nakit avans sizin için oldukça kullanışlı ve pratik bir hizmet olacaktır. Bir sonraki yazımızda kredi kartından para çekme işleminin en avantajlı yolu olan taksitli nakit avans hakkında sizlere bilgiler sunacağız.

 

Taksitli Nakit Avans

 

Eğer bir bankanın kredi kartına sahipseniz, mutlaka taksitli nakit avans çekme limitine de sahip olursunuz. 12 aya varan vadelerde çekeceğiniz taksitli nakit avans ile aylık düşük taksitlerle ödemeler yapabilirsiniz. Genelde Merkez Bankası nın açıkladığı en üst faiz oranı ve vadeden kullanabileceğiniz taksitli nakit avansları bankaların kampanyalarına göre faizsiz taksitli nakit avans olarak da kullanmanız mümkündür. Taksitli nakit avans nasıl çekilir sorunua açıklık getirdikten sonra Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans ile para çekme yollarını karşılaştıracağız.

 

Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans Hangisi Avantajlı?

Taksitli Nakit Avans Ziraat - Kredi Kartından En Avantajlı Para Çekme Yöntemleri

Acil nakit para lazım diyerek kredi kartından para çekmek isteyenlerin sıkça sorduğu nakit avans mı kredi kartı mı avantajlı konusunu ele aldığımız bu bölümde sizlere ülkemizde sıkça kullanılan Ziraat Bankası nın kredi kartından para çekme işlemlerini karşılaştıracağız. Ziraat Bankası nın Combo adı verilen kredi kartından para çekmek isteyen kişiler nakit kullanımda şu masraflarla karşılaşacaklar:

 

Taksitli Nakit Avans Ziraat Hesaplama

  Nakit Avans Taksitli Nakit Avans
Tutar 1.000 TL 1.000 TL
Vade 1 ay 2 ay
Taksit Tek ödeme Aylık 519,43 TL 
Faiz/Masraf Faiz: %2,15 + Komisyon  %2,15
Toplam Ödeme 1.083,81 TL 1.038,86 TL

 

Yukarıdaki tablodan da görebileceğiniz gibi 2 taksit olarak nakit para çekseniz dahi taksitli nakit avansın daha avantajlı olduğu aşikardır. Aslına bakılırsa iki tür işleminde faiz oranı aynıdır fakat nakit avans işleminde ekstra bir komisyon olduğundan taksitli nakit avans hesaplama daha düşük maliyetlidir. Ayrıca taksitli nakit avansı taksitle ödeyerek rahat rahat ödemenizi yapabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada İş Yatırım Hisse Senedi Önerileri Yatırımını borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz