Kredi Kartı İle İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır?

19 Ocak 2019 Cumartesi, 14:38
Kredi kartı ile internetten alışveriş nasıl yapılır 642x320 - Kredi Kartı İle İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır?

 

 

Kredi Kartı / Hesap Kartı İle İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır?

Genellikle insanlar internetten alışverişe pozitif bakmamaktadır. Ürünün aynı gelmemesi, beklentileri karşılayamaması, güvensizlik ve özellikle de kart güvenirliği hakkında endişe duyulmasından dolayı tereddüt yaşanmaktadır. Fakat internette fiyatların daha cazip olması ve güvenilir siteler ile kargo taşımacılığının olması, satış oranını günümüzde arttırmıştır. Dışarıya çıkma imkânımız olmadığında ve birçok ürünü kıyaslama konusunda internetten alışveriş yapmak oldukça kolaylık sağlamaktadır. Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak güvenli mi, kart onayı nasıl verilir, internetten alışveriş yaparken nelere dikkat edilir?

 

Kredi Kartıyla İnternetten Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

 

Kredi Kartı alışveriş onayı güvenli mi - Kredi Kartı İle İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır?

Aradığınız ürünü hem daha uygun fiyatla hem de daha iyi özellikleri ile internetten buldunuz. Fakat endişeleriniz bulunduğu için almıyorsanız yazımız size göre. Öncelikle alışveriş yapacağınız site güvenli olmalı, kredi kartınızda yeterli bakiye olmalı ve kredi kartınız internet üzeri harcamalara açık olmalıdır. Beğendiğiniz ürünü sepete eklediğinizde satışı onayladığınızda karşınıza kart bilgilerinizi isteyen bir sayfa gelecektir.

Yapmanız gerek şey, sayfanın üzerindeki sol üst kısımda bulunan sayfanın güvenli olduğuna dair simgeyi kontrol ettikten sonra kart bilgileriniz girmek olmalıdır. Daha sonra ister sanal kartınızın, isterseniz normal kartınızın bilgilerini girdikten sonra telefonunuza gelecek güvenlik şifresini siteye onay vermeniz gerekmektedir. Bu şekilde güvenirliğinizden emin olabilirsiniz.

 

Kredi Kartıyla İnternetten Alışveriş Kart Onayı Nasıl Verilir?

 

1 Şubat 2018 tarihli çıkan kurala göre, önceden kartınız internet bankalığına açık ise otomatik olarak kapanır, yeni kart çıkaranlarda ise bu özelliği kapalı bir şekilde kartınıza sahip olursunuz. Bu özelliği açtırmak için bankaya ulaşıp internetten alışveriş onayı vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde bankalar bunu kendi başlarına yapma hakları yoktur. Siz onay verdikten sonra sisteminiz açılacaktır.

  Akbank Hesap Bakiyesi Öğrenme

 

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmadan önce dikkat etmeniz gerek ilk nokta, güvenli ağ üzerinden alışverişinizi yapmaktır. Herkese açık ortak ağ üzerinden kredi kartınızın şifresi ulaşıma açık olabilir ve içerinden para çekimi yapılabilir. İkinci nokta ise, güvenli site seçimidir. Güvenirliği doğrulanmış, büyük kapsamlı siteleri tercih etmeniz hem ürünlerinizin size ulaşmasını hem de kartınızın şifre güvenliği konusunda önemlidir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Ayı Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılmalı? Piyasa ve borsa…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz